NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums

Novatours pārstāvji-Linda Ubele

Linda Ubele
Linda Ubele
Tivata, Melnkalne - Horvātija
Kapec Jus izvelejaties tieši gida profesiju? Kadi ir iemesli?

Jau pusaudža gados man vienmēr ir bijusi vēlme ceļot, vienīgi tajā laikā tas nebija tik vienkārši. Bet laiki mainījās, robežas tika atvērtas un es varēju piepildīt savu sapni par ceļošanu. Mans pirmais nopietnais ilgtermiņa darbs arī bija ārzemēs – Ēģiptē, pēc līguma beigšanās, kāds no tā laika lielākajiem tūr operatoriem piedāvāja man pamēģināt gida darbu. Tā es nokļuvu tūrisma nozarē un sāku strādāt par tūrisma pārstāvi ārzemēs. Manā gadījumā, šī profesija atrada mani, ļoti priecājos par tādu apstākļu sakritību, jo savu darbu patiešām mīlu.
Šo profesiju var raksturot vienā kodolīgā teikumā:” Strādājot mācies. “Katra diena ir atšķirīga. Savā darbā mēs ik dienas satiekam daudz interesantus cilvēkus, apceļojam dažādas valstis , iepazīstam citu valstu kultūru. Strādājot mēs norūdām raksturu, jo darbā bieži nākas saskarties ar visdažādākajām situācijām. Darbs māca mums būt iecietīgiem, rast kompromisu, ātri reaģēt uz jebkuru radušos situāciju, rast tai risinājumu.

Cik ilgi Jus stradajat par Novatours gidu?

Par Novatours gidu strādāju kopš 2005. gada decembra, nu jau būs 8 gadi.

Tris vissvarigakas gida iezimes. Kadam jabut gidam?
– ar augstu atbildības sajūtu
– gidam noteikti jābbūt komunikablam
- punktuālam

Jus daudz laika pavadat arzemes. Kura valsts Jums patik visvairak? Kura Jus veletos dzivot?
Jau daudzus gadus strādāju par gidu Ēģiptē, es ļoti mīlu šo valsti, var teikt tās ir manas otrās mājas, taču palikt Ēģiptē uz dzīvi būtu sarežģīti, mūsu sadzīve, tradīcijas un mentalitāte ir pārāk atšķirīgas. Ja man ir jāizvēlas no valstīm, kurās esmu strādājusi, tā noteikti būtu Itālija.

Kura valsts vai pilsēta atklāj Jūsu personību? Kāpēc?

Neesmu bijusi daudzas valstis, bet pedeja valsts, kur biju un kura iekaroja manu sirdi bija Ta noteikti ir Nujorka – strauja, maniga , pilna dzivesprieka.

Kāds būtu Jūsu ieteikums tiem, kuri tikai sapņo kļūt par gidu?

Gids – ta nav parasta profesija, tas ir dzives stils. Tas nav hobijs, vai gadijuma darbs, tas ir darbs, kas sevi ietver daudz atbildibas, darbs 24/7. Jaunajiem gidiem jaapzinas, gida darbs ir saistits ar ilgu prombutni no majam, ar prasmi atri pielagoties jauniem apstakliem un situacijam. Ja milesiet cilvekus un to ko Jus dariet, Jums viss izdosies? Gida darbs neapšaubami ,ir loti interesants ,katru dienu jums ir iespeja ko macities – no dzives , no cilvekiem , no situacijam, ta ir laba dzives skola. Un pats galvenais - Jus nekad neiesligsiet rutina.

Jūs daudz zināt par valstīm, to kultūru un vēsturi. Ja Jums palūgtu aprakstīt Latviju, kuras trīs lietas, vietas utt. Jūs minētu? 

- Dziesmu un Deju svetki 
- Jani 
- Muzikas festivals „Positivus” un „Summer sound”

Kāds, jūsuprāt, ir visērtākais transporta līdzeklis pasaulē?

Es dotu priekšroku lidmašinai – atrs, erts veids ka parvietoties.

Kādi ir Jūsu hobiji vai intereses? 

Man patik klasiska literatura, gramatas par psihologiju. Patik sportot un protams celot.

Jusu sapnu atvalinajums. Kads tas ir un kur tas varetu but?

Mans sapnu celojums butu apkart pasaulei, tas, ja telaini atbildu uz jusu jautajumu. Bet ja runajam nopietni ,musdienas ši sapnu celojuma burviba ir zudusi, viss ir kluvis aizsniedzams, jebkuru sapni var piepildit, tas ir tikai laika un naudas jautajums. Ja man butu jaizvelas, kur es velos doties tuvako 3-5 gadu laika, tas noteikti butu Karibu juras valstis – kolorita daba, sena un interesanta kultura.

Ja es nebutu Novatours gids, es butu.....?

Mans pirmais nopietnais darbs bija un ir gida darbs. Es milu savu darbu un nevelos to mainit pret kadu citu

Valsts, kurā Jūs vēl neesat bijuši, bet ļoti vēlētos uz turieni aizceļot?

Jamaika

Vai Jūs varētu pamest šo profesiju, ja Jums piedāvātu Jūsu sapņu darbu kādā konkrētā valstī? 

Es nezinu ka mana dzive iegrozisies pec gadiem 3, 4 vai 5 , bet uz doto bridi es esmu atradusi savu sapnu darbu un gruti iedomaties, kas butu man japiedava, lai no ta atteiktos.

Vai ir bijušas kādas komiskas situācijas, strādājot ārzemēs? 

Atgadijums notika daudzus gadus atpakal. Man piezvanija turisti, kuri atputas Egipte paris nedelas pirms Ziemassvetkiem, un jautaja man vai lidosta sagaidišu jauno grupu, (tas bija Ziemassvetku reiss), atbildeju , protams, apstiprinoši. Klienti teica, ka velas man nosutit Ziemassvetku parsteigumu no Latvijas. Kad ielidoja jauna grupa un man tika nodots mans parsteigums, es patiešam biju parsteigta, gan par gimenes izdomu , gan par to ka viniem izdevies manu parsteigumu iedabut lidmašina. Ta bija ista, vairak ka metru gara Ziemassvetku eglite? Tas ir visjaukakais parsteigums kadu esmu sanemusi šo daudzo gadu laika.

Kuras valsts virtuve Jums garšo visvairāk?

No visam pasaules virtuvem man vislabak patik italu virtuve, itali patiešam ir pavarmakslas meistari.