NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

Apbrīnojamais Horvātijas skaistums - vairāk nekā 56 tūkstošu kvadrātkilometru liela Eiropas Savienības valsts, kura atrodas pie Adrijas jūras. Horvātijā var izjust gan Balkānu, gan Centrāleiropas kultūru ietekmi. Tādēļ aplūkosim Horvāriju un tās apskates vietas tuvāk.

Kādi ir trīs iemesli, lai dotos uz Horvātiju?

 • Horvātijai, kas pazīstama arī kā tūkstoš salu valsts, patiešām ir viss brīvdienām nepieciešamais. Šajā valstī ir 2600 saulainas stundas gadā, kas pārsniedz Eiropas vidējo rādītāju. Rezultātā Horvātija lepojas ar vienu no saulainākajām jūras piekrastēm.
 • Horvātijā ir daudz vietu, ko aplūkot, tostarp iespaidīgo dabu un arhitektūru, kā arī seriāla “Troņu spēle” (Game of Thrones - eng.) filmēšanas vietas.
 • Neatņemami faktori lieliskai atpūtai - jūras ūdens temperatūra, tīrība, ūdens dzidrums un pludmales kvalitāte. Adrijas jūras garākie krasti atrodas Itālijā un Horvātijā, bet pat itāļi ierodas uz Horvātijas kūrortiem pretējā jūras pusē, jo šeit jūras ūdens ir daudz dzirdāks nekā Itālijas piekrastē.

 

6 padomi ceļošanai uz Horvātiju

 • Valūta. Valstī vietējā valūta tiek saukta par Horvātijas kunu, kas ir aptuveni EUR 0,13. Visērtākais veids valūtas maiņai ir pašā Horvātijā - jūs atradīsiet daudz valūtas maiņas punktu un varēsiet izvēlēties labāko cenu darījumam. Jūs varat arī izņemt skaidru naudu tieši no bankomāta, taču tad jārēķinās ar bankas komisijas maksu par citas valūtas izņemšanu. Daudzās vietās var maksāt arī ar karti, tomēr ir vietas, kur norēķini iespējami vien ar skaidru naudu.
 • Cenas Horvātijā. Lielākajās pilsētās nakšņošanas un pārtikas cenas ir augstākas nekā mazās un netūristiskās pilsētās. Tomēr Horvātija izstrādā veiksmīgus tūrisma projektus, tāpēc katru gadu valsts saņem ļoti lielu tūristu skaitu. Interesanti atzīmēt, ka 2018. gadā Horvātiju apmeklēja 18,4 miljoni tūristu. Pirms doties ceļojumā uz Horvātiju, meklējiet vairāk informācijas par aktuālajām cenām interneta vietnē kā, piemēram, šī vai līdzīgās.
 • Klimats. Horvātija galvenokārt atrodas kontinentālajā jūrā, tāpēc vasarā valstī ir ļoti karsti, ziemā - auksti un mitri. Protams, tas ir atkarīgs no tā, uz kuru valsts daļu jūs dodaties, jo Adrijas jūras piekrastes pilsētas bauda karstas un sausas vasaras, un ziemas ir siltākas un mitrākas nekā kontinentālajā valsts daļā. Kalnos ziemā var redzēt arī sniegu. Piejūras pilsētās (Dubrovnika, Splita u.c.) temperatūra vasarā svārstās no 26 līdz 30 grādiem, ar lielāku mitrumu.
 • Kad ceļot? Tūrisma sezona sākas maijā un turpinās visu vasaru. Ceļojumi šajā periodā garantēs vairāk tūristu un augstākas cenas. Labs laiks ceļot ir septembrī, kad laika apstākļi joprojām ir silti, bet ir mazāk citu ceļotāju, vai tieši pirms tūrisma sezonas - maija sākumā.
 • Suvenīri no Horvātijas - salds suvenīrs saviem mīļajiem. Ja atrodaties Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā (lielākā Horvātijas pilsēta, kas atrodas dienvidu Medvednica kalna pakājē), saviem tuviniekiem dāvanā izvēlieties jauku komplektu vīģu ievārījumu, lavandas maisiņu un vietējās olīvas. Šādas delikateses var atrast arī citās valsts daļās, taču ar mazāku izvēli.
 • Horvātijas virtuve. Tā ir atšķirīga un tai ir vērts pievērst uzmanību. Gadsimtu gaitā horvātu virtuvi ir ietekmējušas ungāru, itāļu un pat turku kulinārijas tradīcijas, tāpēc tā ir daudzveidīga un bagātīga. Reģionos, kas atrodas tālāk no jūras, noteikti jānogaršo jērs. Horvātijā, tāpat kā citās bijušajās Dienvidslāvijas republikās, cieņā ir čevapi (taisnstūra maltās gaļas kotletes). Piekrastē dominē zivju un jūras velšu ēdieni, jo īpaši astoņkāju salāti, kas ir ideāli piemēroti atsvaidzinošām vasaras pusdienām un, protams, vietējie vīni un rakija, kas ir izcili saderēs ar slavenajiem Horvātijas sieriem.

 

Interesantas vietas: Horvātijas salas un reģioni

 

Horvātijas salas

Horvātijai ir 1244 salas. Tikai Grieķijai ir vairāk salu starp Eiropas dienvidu valstīm. Krk, Cres, Brač, Hvar, Korčula ir tikai daži no slavenākajiem Horvātijas salu nosaukumiem. Katrā no tām jūs varat atklāt kaut ko neredzētu un unikālu. Tikai 65 no salām, iedzīvotāji dzīvo pastāvīgi, tāpēc šeit jūs varat iejusties arī Robinsona Krūzo lomā. Ērtākais veids, kā šīs salas apmeklēt, ir ar jahtu vai laivu. Uzmanības vērts ir Kornati arhipelāgs, kas sastāv no 147 salām - tas atrodas Kornati nacionālajā parkā. Brijuni nacionālais parks ir pazīstams kā slavenās Dienvidslāvijas līdera Bros Tito vasaras rezidences atrašanās vieta.


Ko redzēt Horvātijā: Reģioni

Ne visiem laba atpūta asociējas vien ar zvilnēšanu pie jūras. Galu galā, atvaļinājums var ietvert sevī arī ekskursijas un iepazīšanos ar valsts kulinārijas mantojumu, saziņu ar vietējiem iedzīvotājiem. Visos šajos aspektos Horvātija ir piedāvājumiem bagāta.

Visu kontinentālo piekrasti no ziemeļiem līdz dienvidiem veido trīs reģioni: Istras pussala, Kvarnera un Dalmācija.


Istras pussala

Istras pussala bieži atgādina Venēciju noskaņas un ūdens apjomu ziņā. Kam ir vērts pievērst uzmanību Istrā?

 • Viens no senākajiem un iespaidīgākajiem arhitektūras pieminekļiem Istrā - romiešu iedvesmots amfiteātris, kurā notika gladiatoru un pat ūdens cīņas. Ēkā, kurā reiz ietilpa 23 000 skatītāju, šobrīd notiek slavenāko mūzikas grupu un operu solistu uzstāšanās.
 • Slavenākais Porec pilsētas apskates objekts ir UNESCO aizsargātā Eufrazijeva bazilika, kas slavena ar savu V. gadsimta būvniecību un mozaīkām.


Pilsētas pie jūras

 • Roviņa. Skaistākais Istras dimants neapšaubāmi ir šis kūrorts. Šauras un līkumainas pilsētas ielas, kas reiz bija uz salas, aizrauj elpu. Pa Roviņas ielām, sasniedzot kalna virsotni, apmeklētāji nonāk pie Eupēmijas baznīcas, kurā saglabājušies seni akmens sarkofāgi. Mazpilsētu apmeklējums ir tas, kas ļauj izjust brīnišķīgo seno auru, kas iet roku rokā ar pašreizējo Horvātijas silto komunikāciju, dienvidu viesmīlību un atpūtu.
 • Pula. Istras reģionā ir ieteicams apmeklēt arī lielāko Istras pussalas pilsētu. Tur jūs jutīsieties kā atgriezies senatnē, nonākot I gadsimtā, kur redzēsiet Romas impērijas amfiteātri, kas uzcelts vienlaikus ar Romas Kolizeju.

 

Kvarneras reģions

Kvarneras reģions vispiemērotākais ir kalnu mīļotājiem. Tas piedāvā kalnu aktivitāšu programmas ar brīnišķīgām nacionālām vakariņām un vietējās kultūras iepazīšanu.


Pilsētas pie jūras

 • Opatija. Šis greznais kūrorts atrodas Kvarneras reģionā, kalna nogāzē, piešķirot šai pilsētai patiesi brīnišķīgu klimatu. Opatijā lieliska vakara izklaide ir pastaiga pa Lungo Mare - 12 kilometru garu pastaigu taku gar akmeņaino Adrijas līci, baudot sauli un zilo ūdeni.
 • Rijeka. Tā ir viena no svarīgākajām ostām Horvātijā. Šī Horvātijas pilsēta ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2020. gadā, tāpēc ir vērts apsvērt iespēju to apmeklēt. Ja jūs plānojat doties turp janvārī-februārī, jūs redzēsiet arī tradicionālo Rijekas festivālu, kura ietvaros notiek daudzi pasākumi, un pilsētas ielas ir piepildītas ar cilvēkiem maskās.

 

Dalmācijas reģions

Viens no populārākajiem piekrastes reģioniem ir Dalmācija. Tā ir šaura, izstiepta teritorija, kura ietver sevī lielāko daļu Horvātijas salu valsts dienvidos. Populārākie tūristu galamērķi gar jūru ir Dubrovnika, Splita, Zadara, Šibenika, Trogira. Katrā no minētajām pilsētām ir UNESCO aizsargāts objekts vai aizsargāta ir visa vecpilsēta. Fenomens, kas visbiežāk saistīts ar Dalmāciju, ir 4-6 vīriešu daudzbalsīga dziedāšana, ko sauc par klapu. Šī aktivitāte arī iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Visgrandiozākā iespaida gūšanai ieteicams nakšņot bijušā Romas imperatora Diokletiāna pilī, Splitas vecpilsētā.


Pilsētas pie jūras

 • Dubrovnika. Neticami skaista Horvātijas pilsēta ar senu vēsturi un senatnes mantojumu, ko ieskauj aizsardzības siena. Šajā Horvātijas pilsētā ir daudz iespaidīgu vietu, kas ir pelnījušas būt pastkartē. Horvātijas kūrortā Dubrovnikā atradīsiet arī pazīstamas vietas no seriāla "Troņu spēle" (Fort Lovrijenac, Spāņu pakāpieni, Minčeta tornis). Ja jūs plānojat aplūkot pilsētu jūlijā vai augustā, noteikti apmeklējiet Dubrovnikas vasaras festivālu, kurā ir daudz kultūras un izklaides pasākumu.

 • Splita. Tā ir otrā lielākā pilsēta Horvātijā, kur redzēsiet dažādus arhitektūras stilus vienkopus. Pilsēta ir apskates vietām bagāta. Nr. 1, protams, ir Diokletiāna pils, kurā dzīvoja bijušais romiešu imperators Diokletiāns. Ēka ir ļoti iespaidīga, jo tā ir kā atsevišķa pilsēta, ko ieskauj augstas sienas. Ievērtības cienīgi ir arī Marjan parks un Klis cietoksnis. Šajā cietoksnī jau pieminētā seriāla fani atpazīs dažas redzamās vietas!
 • Zadara. Šī pilsēta atrodas Horvātijas dienvidos, un tā ir slavena ar tur atrodamajām romiešu drupām. Tāpat kā citās lielākajās Horvātijas pilsētās, jūs redzēsiet vairākas iespaidīgas dažādu stilu baznīcas. Tomēr tūristus Zadarai piesaista vairākas citas interesantas būves: jūras ērģeles un piemineklis saulei (The greeting to the Sun). Jūras ērģeles ir 35 dažādas garuma caurules, kas stiepjas jūrā aptuveni 70 metrus. Noteikti apmeklējiet jūras ērģeles un ieklausieties dabas orķestrī, kas nomierina un pārsteidz. Saules piemineklis ir aplis, kas sastāv no 22 kvadrātmetriem saules paneļu. Kad iestājusies tumsa, šajā apskates objektā notiek gaismas šovs, ko ieteicams iekļaut vakara programmā
 • Makarska. Šis ir vēl viens lielisks Horvātijas kūrorts, kas atrodas Adrijas piekrastē starp Splitu un Dubrovniku. No šīs pilsētas ar prāmi var nokļūt Brac salā, ja vēlaties paplašināt savu aplūkojamo objektu skaitu. Makarskā jūs redzēsiet gan palmu promenādi, gan Francisco klosteri, kur var aplūkot lielu gliemežvāku kolekciju.

 

Plitvices ezeru nacionālais parks

Viens no slavenākajiem un visvairāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Horvātijā ir Plitvices ezeru nacionālais parks, kas atrodas Lika rajonā, tālu no jūras. Tas bija pirmais no astoņiem nacionālajiem parkiem, ko dibināja vēl bijušajā Dienvidslāvijā, un vienīgais, ko aizsargā UNESCO. Dažādos augstumos apmeklējami sešpadsmit karsta ezeri, savukārt Korona upe veido tūkstošiem kaskāžu un ūdenskritumu. Pastaigas takas tūristiem liek justies kā īstā paradīzē.

 

Horvātijas pludmales

Visas Horvātijas pludmales var iedalīt trīs kategorijās: betona piekraste, kur var sauļoties, guļot uz dvieļa vai izīrējama šēzlonga. Šādi var sauļoties arī mazo oļu pludmalēs. Vai arī meklējiet romantiku un mieru savvaļā, patveroties starp ūdens klintīm. Ūdens redzamība Horvātijas rivjērā ir līdz 50 metriem. Tas dod lielu gandarījumu ne tikai peldētājiem, bet arī niršanas entuziastiem. Svarīgi piebilst, ka pludmales sezona šajā apvidū sākas no maija, kad ūdens temperatūra sasniedz 17°-18°C, jūlijā un augustā tā sasniedz 26°C, savukārt septembrī un oktobrī ūdens temperatūra Adrijas jūrā ievērojami krītas.

Jebkurā gadījumā katrs atpūtnieks atradīs sev vietu, jo kontinentālās Horvātijas piekraste ir 1777 km gara, un uz salām atrodas vēl 4 058 km krasta līnijas. Vairumam pludmaļu ir zilā karoga statuss. Šī valsts kļuva par pirmo pasaulē, kas 1958.gadā pieņēma nūdismu, un nūdisma kulta veicinātāji ierodas šeit no visas Eiropas. Nūdisma piekritējiem ir īpaši aprīkoti kempingi, bet atpūtnieki, kurus rotā Ādama un Ievas kostīmi, var tikt sastapti arī galvenajās pludmalēs.

 

Ko vēl aplūkot ap Horvātiju?

Novatours iesaka apvienot Horvātijas apskati ar Melnkalnes iepazīšanu! Vairāk par šo piedāvājumu meklējiet šeit!

Tātad, ja jūs meklējat paradīzi zemes virsū - zināt, ka tā pastāv. Jums tikai jādodas uz Horvātiju.

Informācija, ko sagatavojis ceļojumu gids Marius Vilkevičius