NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

Ceļotāju drošība ir mūsu prioritāte, tāpēc mēs aktīvi sadarbojamies ar partneriem, lai noskaidrotu aktuālāko informāciju. Tiem klientiem, kas šobrīd gaida savas ieplānotās brīvdienas, piedāvājam informāciju par drošības pasākumiem, kas tiek piemēroti lidostās, lidojumu un transfēru laikā, kā arī viesnīcās. Aktuālākā un papildu informācija tiks izvietota un atjaunināta šeit, mūsu mājas lapā. Pirms ceļojuma mēs iesakām pārbaudīt drošības prasības tās viesnīcas oficiālajā mājas lapā, kuru dodieties apmeklēt.

Ierobežojumi mājsēdes laikā no 21.10.2021 līdz 15.11.2021. (21.10.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ LIDOSTU MĀJSĒDES LAIKĀ (NO PL. 20.00 LĪDZ 5.00)

No 21. oktobra līdz 15. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām ir izsludināts "lokdauns" un stingri personu pārvietošanās ierobežojumi. No pulksten 20.00 līdz pulksten 5.00 visām personām ir jāuzturās savā dzīvesvietā.

Personas var pārvietoties tikai ārkārtas gadījumos. Šādā gadījumā personai jāņem līdzi iepriekš aizpildīta apliecinājuma veidlapa, kurā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas atstāšanas iemeslu un laiku. Apliecinājuma veidlapa atrodama ŠEIT

Personām, kuras ieceļojušas Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savu dzīvesvietu vai dodas uz lidostu, ir jābūt līdzi - apliecinājumam, lidojuma biļetei un pasei/ID kartei.

Iebraucot valstī, personas varēs doties uz dzīvesvietu, izceļojot - uz lidostu.

Informācija tiem, kas atgriežas Latvijā (28.06.2021.)

Tabula

SĪKĀKU INFORMĀCIJU UN SADALĪJUMU PA VALSTĪM VAR ATRAST ŠEIT 

1. Latvijas Republikā var ieceļot šādas personas:

1) personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai. Apliecina ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu.

2) personas, kuras ir pārslimojušas Covid-19 un kopš parauga ņemšanas datuma pirmā pozitīvā testa vienas saslimšanas epizodes ietvaros, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, ir pagājušas vienpadsmit, bet ne vairāk kā 180 dienas. Apliecina ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu.

*Ja persona ieceļo no īpaši augsta riska valsts, tai obligāti jāveic šajā punktā minētais tests, pat ja tā ir vakcinēta pret Covid-19 vai pārslimojusi Covid-19 infekciju.

3) personas, kuras ne vēlāk kā pēdējo 72 stundu laikā pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī ir veikušas Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, vai ne vēlāk kā pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas SARS-CoV-2 antigēna testu, un tas ir negatīvs. Apliecina ar sadarbspējīgu testēšanas sertifikātu.

*Ja persona ieceļo no īpaši augsta riska valsts, tai obligāti jāveic šajā punktā minētais tests, pat ja tā ir vakcinēta pret Covid-19 vai pārslimojusi Covid-19 infekciju.

Atbilstību ieceļošanas noteikumu prasībām persona apliecina ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu vai līdz 2021. gada 1. septembrim – ar citu Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa apliecinājumu.

Cilvēkiem, kas nav veikuši pilnu vakcināciju vai nav pārslimojuši ar Covid -19, ieceļojot no valstīm, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valsts, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, testēšanas faktu var apliecināt ar testa rezultātu angļu valodā vai izceļošanas valsts valodā. Šie dokumenti var būt papīra vai elektroniskā veidā (viedierīcē).

2. Visiem ceļotājiem - gan vakcinētajiem, gan pārslimojušajiem, gan citiem - pirms iebraukšanas Latvijā nepieciešams aizpildīt elektronisko apliecinājuma anketu vietnē Covidpass.lv.

3. Pašizolācija.

Vakcinētām un pārslimojošām personām pašizolācijas prasība saglabājas, tikai ceļojot no valstīm, kurās ir īpaši augsts risks sabiedrības veselībai (“Emergency brake” regulējums).

Nevakcinētām/nepārslimojušām personām pēc ierašanās jādodas pašizolācijā, izņemot, ja atbrauc no zema riska valsts (ES, EEZ, Šveice, Šveices Konfederācija un Apvienotā Karaliste, trešās valstis)

4. Saīsināt pašizolāciju var, ja veic atkārtotu testu 7.dienā un testa rezultāts ir negatīvs.

5. Prasības par ieceļošanu Latvijā neattiecas uz:

1) bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu;

2) gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas Republikas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam.

*Info no https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/no-16-junija-tiks-atvieglotas-prasibas-iecelosanai-latvija-no-arvalstim (17.06.2021.)

Bērniem līdz 12 gadu vecumam (kā arī līdz 2021.gada 1.septembrim pārējiem nepilngadīgiem bērniem) atļauts ceļot kopā ar saviem pavadoņiem, piemērojot tādus pašus pašizolācijas atvieglojumus kā pavadoņiem. Šajos gadījumos bērni 10 dienas kopš izbraukšanas no augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu, taču nav jāuzturas savā dzīvesvietā.

Informācija par ieceļošanas kārtību ir ievietota saskaņā ar valsts iestāžu (Satiksmes ministrijas un Slimības kontroles un profilakses centra) normatīvo aktu pašreizējo interpretāciju. Ja šī interpretācijas mainīsies, SIA “NOVATOURS” nenes atbildību par neprecīzas informācijas sniegšanu.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Taizemē (23.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ TAIZEMI

COVID-19 TESTS

Uz Taizemi var doties tikai vakcinēti un ar COVID-19 izslimojušas personas, tām personām, kam nav oficiāls COVID sertifikāts, būs jāievēro karantīna!

Visiem pasažieriem jāveic Covid-19 PCR testu ne ātrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Taizemes lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Taizemes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formātā, angļu valodā. Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv 

SVARĪGI! Informējam, ka visiem tūristiem (arī vakcinētajiem un ar COVID-19 izslimojušiem) ir nepieciešams negatīvs COVID-19 tests, kas veikts veikts ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no ierašanās Taizemes lidostā.

COVID-19 rezultātam jābūt drukātam, oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

TAIZEMES VEIDLAPA (Thailand Pass)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Taizemi, ir jāaizpilda veidlapa. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots QR kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt Rīgas lidostā (iesakām izdrukāt visus dokumentus). Veidlapu varat aizpildīt ŠEIT.

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam, dodoties uz Taizemi, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā (vismaz 50 tūkstoši USD)!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES TAIZEMĒ

   • Ceļotājiem, kas ierodas Taizemes lidostā, nepieciešams obligāti veikt atkārtotu COVID-19 PRC testu lidostā (izmaksas sedz tūrists). Aptuvenā testa cena 65 EUR.
   • Atkārtota testēšana jāveic 6-7 ceļojuma dienā (izmaksas sedz tūrists).
   • Katram tūristam jābūt līdzi dokumentam ar viesnīcas rezervāciju (viesnīcas vaučeris).
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
   • Nepieciešams lejupielādēt īpašu mobilo lietotni “Morchana”

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Taizemes valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesedz viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties Taizemi ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

SVARĪGI! Pozitīva COVID-19 gadījumā pacienti nepieciešamības gadījumā tiek nogādāti uz valsts slimnīcām un slimnīcu izmaksas ir tūristu atbildība.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Taizeme nesedz, un tie būtu jāsedz COVID apdrošināšanai, ko klients ir iegādājies. NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un/vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Tenerifē (22.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ TENERIFI

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 12 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR testu ne ātrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Tenerifes lidostā vai RAT tests ne ātrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Tenerifes lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Tenerifes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 vai 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv 

Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 testa rezultātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

Izņēmumi:

  • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 un no pirmā pozitīvā testa ir pagājušas, ne mazāk kā 11 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Tenerifē. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu) vai digitāla formātā jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā PCR testa rezultāta datumam.
  • Vai personas, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Tenerifē. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu) vai digitāla formātā jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA (FCS)

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Tenerifi, ir obligāti ne vairāk kā 48 stundas pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda veselības veidlapa vietnē: https://www.spth.gob.es/. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas formā.

Veiksmīgi aizpildot veselības veidlapu, ceļotājam tiek piešķirts QR kods, kas būs jāuzrāda drukātā vai digitālā veidā. Aizpildot vienu veidlapu vairākiem cilvēkiem, katram ceļotājam tiek ģenerēts QR kods.

Aizpildot veselības veidlapu, jānorāda tās viesnīcas adrese, kurā plānojat palikt. Visas viesnīcu adreses Tenerifē variet atrast pie sava ceļojuma aģenta.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurās iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES TENERIFĒ

   • !!!Tūristiem ierodoties Tenerifē pēc nejaušības principa var likt nākamo 48 stundu laikā veikt PCR testu. Testa rezultāts būs jāiesniedz atbildīgajām varasiestādēm. Par testu tūristam būs jāmaksā par saviem līdzekļiem. Tūristam kuram tiek likts veikt PCR testu tiks sniegta rakstiska informācija par drošības prasību ievērošanu.
   • Mobilajā tālrunī ir obligāti jāinstalē lietotne Radar COVID, kas atkarībā no jūsu atrašanās vietas informē jūs, ja ir bijusi iespējama saskarsme ar COVID-19 inficētu personu.
   • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
   • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
   • Ierodoties viesnīcā, čemodāni tiek dezinficēti.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Kanāriju salu valdība uzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19 un sedz viņiem ārstēšanas izmaksas un izmitināšanu gan inficētajai personai, gan līdzi ceļojošiem radiniekiem. Palīdzība ir spēkā personām, kuras Tenerifē ieradušās tūrisma nolūkos, ne ilgāk kā 30 dienu periodā un ir uzturējušies oficiālā izmitināšanas vietā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Kanāriju salas nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

SVARĪGI: Ja ceļojumu laikā prādās saslimšanas simptomi, ir jāpaliek savā numuriņā un jāzvana uz kādu no šiem numuriem.

 • Lai saņemtu informāciju un/vai padomus par Covid, turpmāk zvaniet:
  Santakrusas de Tenerifes provincē: +34 922 842 279
  Laspalmasas provincei: +34 928 846 579
  Kanāriju salu valdības tālruņa numuri Covid tūristu palīdzības sniegšanai.

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Ēģiptē (31.08.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ ĒĢIPTI

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Ēģiptes lidostā. Negatīvam testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Ņemot vērā, ka Ēģipte ir trešā valsts, mēs iesakām ņemt līdzi drukātu papīra sertifikātu! Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

COVID-19 tesam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 6 gadu vecumam
 • Personām kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Ēģiptē. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu) vai digitālā formātā jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

SVARĪGI! Personām, kuras ir izslimojušas ar COVID-19, IR JĀVEIC PCR tests pirms ierašanās Ēģiptē!

CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS FORMA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Ēģipti, ir jāaizpilda deklerācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklerācijas veidlapā. Veidlapu nepieciešams drukātā veidā ņemt līdzi ceļojumā! Veidlapu varat atrast ŠEIT.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES ĒĢIPTĒ

 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Transfēra laikā uz viesnīcu bagāža tiks dezinficēta.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Ēģiptes valdība ir apņēmusies uzņemties atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segs viņu medicīniskos izdevumus valsts slimnīcā, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus, ja būs nepieciešams pagarināt uzturēšanos (karantīnas laikā viesnīca var atšķirties no sākotnēji rezervētās). Personas, kas ceļo kopā ar inficēto personu pēc negatīva COVID-19 testa rezultāta, var turpināt atvaļinājumu vai doties mājās.

Atgriešanās izdevumi tūrista mītnes zemē būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI! Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Zanzibārā (26.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ ZANZIBĀRU

SVARĪGI! Visiem tūristiem pirms ceļošanas uz Zanzibāru jāsaņem vīza. Lai pieteiktos vīzai, sekojiet informācijai ŠEIT

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 5 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR testu ne ātrāk kā 96 stundas pirms ierašanās Zanzibāras lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Zanzibāras lidostā ir atlikušas vairāk nekā 96 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

SVARĪGI! Informējam, ka visiem tūristiem (arī vakcinētajiem un ar COVID-19 izslimojušiem) ir nepieciešams negatīvs COVID-19 tests, kas veikts veikts ne ātrāk kā 96h pirms ierašanās Zanzibāras lidostā.

COVID-19 rezultātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

SVARĪGI! Ceļotāji kuri apmeklējuši tādas valstis kā Afganistānu, Brazīliju, Kongo, Ēģipti, Franciju, Indiju, Indonēziju, Filipīnas, ASV vai Angliju pēdējos 14 dienu laikā pirms ierašanās Zanzibārā, var tikt veikts RAT tests (izmaksas jāsedz pašam ceļotājam).

CEĻOTĀJU UZRAUDZĪBAS VEIDLAPA (Traveller Surveillance Form)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Zanzibāru, ir jāaizpilda ceļotāju uzraudzības veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma. Veidlapu varat aizpildītt ŠEIT

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam, dodoties uz Zanzibāru, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES ZANZIBĀRĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Zanzibāras lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Zanzibāras valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesedz viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties Zanzibārā ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Zanzibāra nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

 • Ja, klientam ir nepieciešams PRC tests atgriežoties Latvijā, tad klients var pieteikties uz testu Migombani klīnikā un testa izmaksas no 80-100$ (cenā nav iekļautas transporta izmaksas).

SVARĪGI!:Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Kubā (22.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ KUBU

Visiem pasažieriem no 13 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Kubas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 rezultātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

Izņēmumi:

 • Personas, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Kubā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu)  jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testa rezultātu un nepieciešamo veidlapu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA (Health Declaration Form)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Kubu, ir jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma. Veidlapu varat lejupielādēt ŠEIT. Viesnīcu adreses atrodamas ŠEIT

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam, dodoties uz Kubu, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

 

IERODOTIES KUBĀ

 • Katram tūristam pirms ierašanās Kubā ir nepieciešams iegādāties Kubas ieceļošanas karti. Vairāk informācijas meklējiet pie sava ceļojuma aģenta!
 • Ierodoties Kubas lidostā visiem tūristiem vēlreiz tiks veikts PCR tests, un viņi tiks nogādāti savā izmitināšanas viesnīcā, kur 24-72 stundu laikā tiks nosūtīts testa rezultātu. Viņi var izmantot visus viesnīcas pakalpojumus. Pēc negatīva PCR testa rezultāta ceļotāji var izbaudīt savu ceļojumu arī ārpus viesnīcas.

CEĻOJUMA LAIKĀ

 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Viesnīcas var ierobežot cilvēku skaitu, kas izmanto viesnīcas pakalpojumus tās teritorijā.
 • Veikalos ierobežots pircēju skaits.
 • Kafejnīcām un restorāniem ir atļauts strādāt, bet tiem ir jāierobežo darba laiks, klientu skaits un droša distance starp galdiņiem.
 • Bāri un diskotēkas ir slēgtas.
 • Skaidrās naudas norēķiniem Kubā var izmantot EUR, GBP, CAD, bet ne USD.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Kubas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesedz viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties uz Kubu ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Kuba nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

 • Ja, klientam ir nepieciešams PRC tests atgriežoties Latvijā, tad klients var pieteikties uz testu viesnīcā.
 • Pirms lidojuma HAVANA-STAMBULA ne ātrāk kā 72 stundu laikā pirms ierašanās Stambulā klientiem jāaizpilda Pasažieru ieceļošanas veidlapa (Traveller Entry Form). Veidlapa elektroniski jaaizpilda ŠEITPēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Stambulā. Aizpildot veidlapu būs obligāti jānosauc viesnīca Stambulā. Viesnīca būs zināma tikai tad, kad tūrists ieradīsies Stambulā.
 • Lidojumā HAVANA-STAMBULA-RĪGA klientiem tiks piedāvāta izmitināšana Stambulas viesnīcā (par izmitināšanu lūdzam vērsties Turkish Airlines palīdzības dienestā Stambulas lidostā).

SVARĪGI!:Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Meksikā - Kankūnā (29.09.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ KANKŪNU

COVID-19 TESTS

ES pilsoņiem, kas ceļo uz Kankūnu, nav jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests.

PASAŽIERU MEKLĒTĀJA KARTE (PLC)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Kankūnu, ir jāaizpilda PLC veidlapa, kurai jābūt līdzi izdrukātai un aizpildītai pirms ceļojuma. Veidlapu varat aizpildīt ŠEIT

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES KANKŪNĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Kankūnas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Kankūnas lidostā tūristiem tiks lūgts aizpildīt veselības veidlapu.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Meksikas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, un nesegs viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties uz Kankūnu ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Meksika nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi! mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!:Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Maurīcijas salā (12.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ MAURĪCIJAS SALĀM

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Maurīcijas salas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 rezultātam jābūt drukātam, oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

SVARĪGI!: Maurīcijas salās tiks ielaistas un drīkst uzturēties TIKAI personas, kuras ir saņēmušas pilnu vakcināciju pret COVID-19! Izņēmums - bērni līdz 18 (17,99) gadu vecumam (otrajai vakcīnas devai ir jābūt saņemtai vismaz 2 nedēļas pirms ierašanās Maurīciju salās, savukārt, Johnson & Johnson Janssen vakcīnas devai ir jābūt saņemtai vismaz 28 dienas pirms ierašanās Maurīciju salās). 


SVARĪGI!
Izslimojušām personām jāiesniedz oficiāla izziņa, ka persona ir izslimojusi un atveseļojusies, kā arī apliecinājums par vakcināciju ar vienu Astra Zeneca, Covaxin, Moderna, Pfizer-Biontech, Sinovac, Sinopharm vai Sputnik V devu - vismaz 14 dienas pirms ierašanās Maurīcijas salās vai Janssen 1 vakcīnas deva – vismaz 28 dienas pirms ierašanās Maurīcijas salās.

SVARĪGI! PCR TESTS IR JĀVEIC VISIEM GAN ZĪDAIŅIEM, GAN BĒRNIEM, GAN VAKCINĒTAJIEM!

Veselības deklarācijas veidlapa (Health Declaration Form)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Maurīcijas salām, ir jāaizpilda ceļotāju veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma. Veidlapu varat lejupielādēt ŠEIT Aizpildot veidlapu, būs jāievada tās viesnīcas adrese, kurā tūrists uzturēsies (saraksts ar adresēm atrodams ŠEIT). Pēc anketas aizpildīšanas tiks ģenerēts QR kods, kas jāizdrukā un jāuzrāda migrācijas dienestam.

Pēc veidlapas aizpildīšanas Jūs uz savu e-pastu saņemsiet PDF dokumentu, kuru nepieciešams ņemt līdzi ceļojumā! 

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam, dodoties uz Maurīcijas salām, ir obligāti nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES MAURĪCIJAS SALĀS

Ierodoties viesnīcā visiem tūristiem ir nepieciešams veikt bezmaksas viesnīcas nodrošinātu (RAT) antigēnu tests:

 • Ja tas ir negatīvs, tūristi var turpināt savu atpūtu.
 • Ja tas ir pozitīvs, tūrists tiks izolēts kūrortā vai slimnīcā (atkarīgs no situācijas).

Ceļojuma piektajā dienā visiem tūristiem obligāti jāveic atkārtots viesnīcas nodrošināts bezmaksas (RAT) antigēnu tests!

CEĻOJUMA LAIKĀ

 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Maurīciju salu valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesedz viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties uz Maurīcijas salām ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Maurīcijas salas nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!:Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Dubaijā (22.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ AAE

COVID-19 TESTS

 • Pasažieriem no 12 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās AAE lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 rezultātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testa rezultātu un nepieciešamo veidlapu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA (Health Declaration Form)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, ir jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma. Veidlapu varat lejupielādēt šeit: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-health-declaration-form.pdf 

Aizpildot veselības deklarācijas veidlapu, jums tiek lūgts norādīt tās viesnīcas adresi, kurā plānots uzturēties, bet pietiek norādīt tikai viesnīcas nosaukumu, nav nepieciešams norādīt pilnu adresi.

KARANTĪNAS SAISTĪBU VEIDLAPA (Quarantine Undertaking Form)

Visiem tūristiem, kas dodas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, būs jāaizpilda karantīnas saistību veidlapa, kuru iesakām izdrukāt un aizpildīt pirms ceļojuma. Veidlapu varat lejupielādēt šeit: https://c.ekstatic.net/ecl/documents/dubai-arrivals-quarantine-procedure-declaration-form-july.pdf 

APDROŠINĀŠANA

Katram tūristam, dodoties uz AAE, ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES AAE

Ierodoties Apvienotajos Arābu Emirātos, jums būs jāuzrāda:

 • aizpildītu veselības deklarācijas veidlapu,
 • aizpildītu karantīnas saistību veidlapu,
 • COVID-19 negatīvs PCR testa rezultāts,
 • izmitināšanas rezervācijas dokuments,
 • lidojuma biļete turp un atpakaļ,
 • medicīnisko izdevumu apdrošināšana, kas segtu ar Covid-19 saistītos izdevumus.
 • Ceļotājiem, kas ierodas Dubaijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests (testa rezultāts jāgaida viesnīcā).
 • Ierodoties AAE, mobilajā tālrunī ir obligāti jāinstalē lietotne COVID19 - DXB.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

SVARĪGI! Nevakcinētām personām var lūgt veikt atkārtotu PCR testu ietodoties AAE (PCR tests derīgs 3 dienas).

IEROBEŽOJUMI

 • Izmitināšanas kapacitāte viesnīcās nedrīkst pārsniegt 70%.
 • Cilvēku skaits viesnīcu baseinos un privātajās pludmalēs nedrīkst pārsniegt 70% no kopējās platības.
 • Sporta, izklaides un iekštelpu pasākumos apmeklētāju skaits nedrīkst pārsniegt 50%, bet lielveikalos - 70% no kopējās telpu kapacitātes.
 • Ēdināšanas iestādes ir atvērtas līdz pulksten 1:00, pēdējo rezervāciju var pieņemt līdz pulksten 24:00.
 • Mūzika nav atļauta restorānos, baseinos un pludmalēs. Bāri un krogi šajā laikā būs slēgti.

CEĻOŠANA UZ ABŪ DABĪ

 • Abū Dabī ir atvērta tūristiem!
 • Ja tūrists nav pilnībā vakcinēts, būs jāievēro 10 dienu karantīna.
 • Pilnībā vakcinēta persona ar oficiālu Eiropas sertifikātu angļu valodā, ka ir pabeigusi pilnu vakcināciju, kas veikta vismaz 14 dienas vai 28 dienas J&J vakcīnai pirms ieceļošanas AAE, var neievērot karantīnu dodoties uz Abū Dabī.
 • Dodoties uz Abū Dabī  obligāti ir nepieciešams veikt PCR testu ne ātrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Abū Dabī. Šis PCR tests ir obligāts arī klientiem, kas ceļo uz Abū Dabī caur Dubaijas lidostu.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesegs viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Katram tūristam, dodoties uz AAE, ir nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē AAE valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies COVID-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Turcijā (01.07.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ TURCIJU

CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT. 

SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams. Bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

Viesnīcu adreses ŠEIT

COVID-19 TESTS

Sākot ar 01.06.2021. visiem pasažieriem no 12 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs PCR tests (angļu valodā), kas veikts ne ātrāk kā 72 stundas līdz ieceļošanai Turcijā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Turcijā.

Izņēmumi: 

 • bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic tests;
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri  pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, bet pozitīvs pirmais tests ir veikts ne mazāk kā 28 dienas pirms ierašanās Turcijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā testa rezultāta datumam.
 • Vai personas kuras var dokumentāri  pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 

COVID-19 testa laikā  jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

COVID-19 testam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

SVARĪGI: 72 vai 48 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts, kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība).

APDROŠINĀŠANA

Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanas veidus:

 • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
 • Izmitināšanas un ārstēšanas atbalsta apdrošināšana (Treatment coverage and Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanas (līdz 3000 EUR) un apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

Plašāku informāciju par katru apdrošināšanas veidu un nosacījumiem var atrast (angļu valodā): https://tga.gov.tr/insurance/

Jūs varat pasūtīt apdrošināšanu (angļu valodā): https://www.covidinsurance4turkey.com/

Šīs apdrošināšanas nesedz izmaksas par slimo ceļotāju radinieku izmitināšanu, kā arī izmaksas par ceļotāju atgriešanos no brīvdienu galamērķa pēc pašizolācijas.

!!!SVARĪGI: Personām no 66 gadu vecuma iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu Latvijas apdrošināšanas kompānijās!

IERODOTIES TURCIJĀ

 • Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
 • Pēc nejaušības principa var tik veikta COVID-19 testēšana Turcijas lidostā.
 • Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
 • Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.


SVARĪGI! Turcijā tagad ir obligāti jāvalkā maskas slēgtās viesnīcu zonās (ēkā, restorānos, vestibilā, bāros utt.).

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM 

   • Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
   • Jūnijā turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 22:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 22:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
   • Jūnijā restorāni un kafejnīcas būs atvērtas līdz pulksten 21:00 un svētdienās nestrādās.
   • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
   • Iepirkšanās centri darba dienās strādās no pulksten 10.00 līdz 20.00. Brīvdienās būs slēgti.
   • Ielu veikaliņi darba dienās strādās no pulksten 7.00 līdz 19.00. Brīvdienās būs slēgti.
   • Sporta zāles, tematiskie parki būs atvērti katru dienu izņemot svētdienas. 
   • Starppilsētu braucieni ir atļauti ārpus komandanta stundas. Ceļošana ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu būs atļauta visu laiku. 

POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

   • Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/ .
   • Pozitīva COVID-19 testa gadījumā personai jādodas karantīnā uz 14 dienām.
   • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā, var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimtsības gadījumā palikt karantīnā savā viesnīcā speciāli atvēlētajā numuriņā. (viesnīcu sarakstu, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un nosacījumus meklējiet ŠEIT).
   • Personai, kas dzīvo vienā numuriņā ar inficēto, bet kurai nav simptomu, arī jādodas karantīnā. Persona var veikt PCR testu ne agrāk kā 10. karantīnas dienā. Tātad karantīna tiek pārtraukta cilvēkiem, kuriem no 11. dienas ir negatīvi PCR testi un nav simptomu.
   • Pat, ja tūrists ir pilnībā vakcinēts (kopš pēdējās vakcīnas devas ir pagājušas 14 dienas), visi cilvēki, kas trīs mēnešu laikā pēc vakcinācijas ir nonākuši saskarē ar COVID-19 gadījumu, tiek uzskatīti par kontaktpersonām un viņiem nepieciešama 14 dienu karantīna. PCR testu var veikt 7. dienā un, ja rezultāts ir negatīvs karantīna beidzas.
   • Gadījumā, ja klientiem nav apdrošināšanas, kas segtu karantīnas periodu, Novatours palīdzēs atrast piemērotas naktsmītnes un segs izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas (nepārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu).  Šis nosacījums ir spēkā ceļojumiem līdz 2021. gada 30. jūnijam. Numura veids un ēdināšanas tips var atšķirties no iepriekš rezervētā.
   • Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.

Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, Novatours apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

   • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
   • Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, Novatours palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
   • Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

COVID-19 TESTS TURCIJĀ

Visu informāciju par COVID-19 testa veikšanu pirms atgriešanās Latvijā sniegs Novatours pārstāvji Turcijā.

Atpūtnieku ērtībām Novatours pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā atkarībā no tūristu atgriešanās laika. Tiks veikts PCR tests un rezultāti tiks saņemti 24-48 stundu laikā. Testa rezultātu klientiem piegādās viesnīcā. Pakalpojuma cena 30 EUR / pers.

Tūristiem, kuri vēlas veikt testu tuvākajā laboratorijā, mūsu pārstāvis palīdzēs reģistrēties un doties uz tuvāko laboratoriju, kā arī parūpēsies par testa rezultātu piegādi uz viesnīcu. Sīkāku informāciju par transfēra un testa cenām būs iespējams uzzināt tiekoties ar mūsu pārstāvi.

Tiem, kas uzturas Alanjas viesnīcās, ir arī iespēja ērti patstāvīgi veikt testu laboratorijās, kas atrodas Alanjas centrā. Laboratorijas savāc paraugus un nosūta tos uz Antālijas laboratoriju 4 reizes dienā. Laboratorijās tiek veikts PCR tests, un rezultāti tiek nosūtīti 12-24 stundu laikā. Testa cena ~ 25 EUR / pers. + transporta izmaksas (atkarībā no attāluma).

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Grieķijā (05.07.2021.)

Pirms došanās uz Grieķiju

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Grieķijas lidostā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Grieķijā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Izņēmumi Covid-19 PCR testa veikšanai:

 • bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic tests;
 • Personām kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri  pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, bet pozitīvs pirmais tests ir veikts ne mazāk kā 30 dienas pirms ierašanās Grieķijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā testa rezultāta datumam.

COVID-19 testa sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs / ID kartes numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA (Passenger Locator Form)

Visiem tūristiem iepriekš pirms ierašanās Grieķijā ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form). Veidlapu varat atrast ŠEIT

Informācija par ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form):

 • Dodoties atpūtā uz Grieķiju: Viena veidlapa jāaizpilda vienai ģimenei (viens ģimenes loceklis var savā veidlapā pievienot līdzbaucējus no vienas ģimenes)
 • Veidlapa jāaizpilda pirms izlidošanas uz Grieķiju.

 • Pēc veidlapas izpildīšanas pasažieri saņems QR kodu, kuru vajadzēs uzrādīt Grieķijas lidostā. QR kodu var uzrādīt printētā vai digitālā veidā (mobilajā telefonā).
 • Ja pasažieris pirms lidojuma nevar uzrādīt QR kodu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. 
 • Aviopārvadātājs pārbaudīs QR koda apstiprinājuma e-pastu pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Visit Greece lietotne - ļoti ieteicams pirms ierašanās Grieķijā bez maksas lejupielādēt mobilajā telefonā.

 

Drošība ceļojuma laikā

 • Pēc nejaušības principa var tikt veikti RAPID antigēna testi Grieķijas lidostā.
 • Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc SARS-Cov-2 paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas ar ko ceļo kopā tiek nogādāti karantīnas viesnīcās un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo testa rezultātu. Tūristi uzturēsies karantīnas viesnīcās vismaz 10 dienas, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi. Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās sedz Grieķijas valsts.
 • Jānēsā sejas aizsargmaskas publiskās vietās kur sastopami daudz cilvēki. 

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

 • Karantīna vai nu īpašos numuros tajā pašā viesnīcā (ja iespējams), vai viesnīcās, kas paredzētas COVID-19 slimniekiem. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, atkal būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu.
 • Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbaucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā.
 • Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

 

Atgriežoties Latvijā

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

COVID-19 TESTS

Tests Grieķijā (Rodas sala): 

 • Covid-19 testa cena slimnīcā sākot no 50-60EUR /Pers.
 • Ja tūrists informē viesnīcu par vēlmi testu veikt viesnīcā, tad viesnīcas personāls piezvanīs ārstam un pieteiks vizīti. Gadījumā, ja ārsts uzskata, ka viesiem jādodas uz testēšanu slimnīcā, tad tranfērs uz/no slimnīcas ir bez maksas, un izdevumus par transfēra pakalpojumiem sedz Grieķijas valdība. Covid-19 testa cena viesnīcā sākot no 60EUR /pers.

Klīnikas/slimnīcas testa nodošanai Grieķijā - Rodas sala: 

 • Greek Public Hospital 
 • Euromedica

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Bulgārijā (02.07.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ BULGĀRIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Bulgārijas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra veidā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Ceļojot uz Bulgāriju, var veikt arī antigēnu testu (RAT - no mutes un deguns dobumiem), bet tests ir jāveic ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Bulgārija. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

 COVID-19 testa sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds (kā ir norādīts pasē vai ID kartē)
 • Pases numurs / ID kartes numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un negatīvs rezultāts
 • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un pozitīvs rezultāts tiem, kuri ir izslimojuši ar COVID-19 no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam;
 • Personām, kura pirms ierašanās Bulgārijā var uzrādīt EU oficiāli izsniegtu apliecinājumu/sertifikātu (angļu valodā), ka ir pagājušas 14 un vairāk dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, var neuzrādīt negatīvu PCR vai RAT testu. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.
 • Personām, kura pirms ierašanās Bulgārijā var uzrādīt EU oficiāli izsniegtu apliecinājumu/sertifikātu (angļu valodā) par to, ka persona ir izslimojusi COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, bet ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Bulgārijā, var neuzrādīt negatīvu PCR vai RAT testu. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

SVARĪGI! Pirms došanās ceļojumā mēs lūdzam visus pasažierus iepazīties ar drošības pasākumiem, kas noteikti, ceļojot uz Bulgāriju, kā arī aizpildīt un paņemt līdzi visus nepieciešamos dokumentus.

CEĻOTĀJU VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA 

 

Visiem ceļotājiem, neatkarīgi no vecuma, jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, lai ieceļotu Bulgārijā, un to var atrast ŠEIT.

Informācija par ceļotāju veselības veidlapu:

 • Veidlapa ir jāaizpilda papīra formātā pirms ierašanās Bulgārijā, un tā ir jāuzrāda, atlidojot uz galamērķi. Tūristi ir personīgi atbildīgi par pareizās informācijas sniegšanu veidlapā!
 • Lūdzu ņemiet vērā, ka, aizpildot veidlapu, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese vai kūrorts un viesnīca, kurā plāno uzturēties Bulgārijā.

APDROŠINĀŠANA

 • Bulgārijas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem saistībā ar COVID-19 inficēšanos.
 • Novatours stingri iesaka ceļotājiem pirms ceļojuma iegādāties apdrošināšanu, kas sedz Covid-19.
 • Ceļotājiem, kas nav iegādājušes apdrošināšanu, jāņem vērā, ka saslimstot, viņiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas un citi izdevumi pašiem! 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM BULGĀRIJĀ

 • Ceļotājiem izlases veidā Bulgārijas lidostā var tikt mērīta temperatūra vai veikts COVID-19 tests.
 • Lidostā un lidmašīnā obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
 • Galamērķī slēgtās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā, obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
 • Sabiedriskās vietās ir prasība ieturēt 1,5–2 metru distanci ar citiem cilvēkiem.
 • Restorāni, kafejnīcas, lielveikali, veikali (izņemot lielas platības, virs 300 kv.m) ir atvērti ar dažādiem ierobežojumiem.
 • Slēgti: nakts klubi un bāri, lielveikali (virs 300 kv.m).
 • Bulgārija stingri ievēro Pasaules ceļojumu un tūrisma padomes (WTTC) izstrādātos drošības protokolus.
 • Bulgārijas lidosta, transfēra un viesnīcas personāls, kā arī citi dienesti un pavadoņi ir stingri kontrolēti saistībā ar drošības nodrošināšanu.

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Ja pasažieris Bulgārijā izjūt COVID-19 vīrusa simptomus (drudzis, apgrūtināta elpošana, klepus) vai citus simptomus, kas norāda uz šo slimību, ceļotājam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis.

Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas, ar ko ceļo kopā, tiek izolēti viesnīcas numurā, un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo diagnozi. Viesi vismaz 10 dienas paliks izolēti, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi.

Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās Bulgārijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja tūrists ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja ceļotājam nav  apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā pašiem (ieskaitot medicīniskos izdevumus).

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

 

COVID-19 TESTS BULGĀRIJĀ

Visu informāciju par COVID-19 testiem un cenām sniegs mūsu pārtstāvji Bulgārijā info tikšanās laikā.

Aptuvena testa cena ir no 60 EUR/pers. 

Pārstāvji centīsies organizēt ārsta apmeklējumu tieši tūristu viesnīcā, atkarībā no tūristu skaita un izlidošanas laika. 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Bergamo (02.12.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ BERGAMO

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 6 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Bergamo lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Bergamo lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 negatīvam testam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

Izņēmumi:

 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā (kopš pirmās pozitīvā rezultāta) pirms ierašanās Bergamo. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā testa rezultāta datumam. Vai personas kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Bergamo. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.
 • Vai personas, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu (Moderna, Pfizer, Janssen-Johnson&Johnson, Astra-Zeneca vakcīnām) ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Bergamo . SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu) vai digitāla formātā jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

CEĻOTĀJA TIEŠSAISTES REĢISTRĀCIJAS FORMA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Bergamo, ir jāaizpilda tiešsaistes reģistrācija. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas formā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurās iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES BERGAMO

 • Ceļotājiem, kas ierodas Bergamo lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • COVID sertifikācija ir obligāta visos kūrortos un pacēlāju izmantošanai.
 • Restorāni, viesnīcas, bāri (ja dodaties iekšā) pārbauda sertifikātu.
 • Negatīvs COVID tests ir derīgs tikai 48 stundas! Pēc 48 stundām būs jāveic jauns tests. To var iegādāties katrā aptiekā (aptuvenā cena 16 - 23 eiro).
 • SVARĪGI! No 06.12.2021 līdz 15.01.2022.,ceļotājiem, kuri Itālijas slēpošanas kūrortos uzturas ilgāk par 2 dienām, pakalpojumi un aktivitātes būs pieejamas TIKAI ar "Super Green Pass". Pakalpojumos ietilpst: viesnīcas, iekštelpu bāri, restorāni, kafejnīcas, klubi, kinoteātri, koncerti, stadioni, sporta aktivitātes. "Super Green Pass" ir līdzvērtīgs ES vakcinācijas vai atveseļošanās sertifikātiem (no 12 gadu vecuma). Oficiālo sertifikātu derīguma termiņš ir 9 mēneši.
 • Cilvēkiem, kuri pilnu vakcināciju saņēmuši līdz 15.03.2021., no 15.12.2021. "Super Green Pass" nebūs derīga, tādā gadījumā ceļotājiem nepieciešama 3. vakcinācijas deva.
 • Cilvēkiem, kuri vakcinējušies pēc 15.03.2021., lai saņemtu "Super Green Pass", nepieciešama revakcinācija, ja kopš vakcinācijas pabeigšanas ir pagājuši 9 mēneši.
 • Tūristi ar negatīvu PCR/RAT testu nekvalificējas "Super Green Pass", bet tikai "Green Pass", kas nozīmē, ka viņi nevarēs izmantot viesnīcu pakalpojumus, slēpošanas pacēlājus utt.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Itālijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus. Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Itālijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI! Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Francijā (30.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ FRANCIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR vai antigēnu (RAT) tests ne ātrāk kā 24h pirms ierašanās Francijas lidostā. Negatīvam testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

COVID-19 tesam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikušas pilnu vakcinācijas kursu, balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Francijā (Johnsons&Johnson vakcīnai ne mazāk kā 28 dienas) . SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, bet ne mazāk kā 11 dienas pirms ierašanās Francijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā PCR testa rezultāta datumam.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

CEĻOJOT TRANZĪTĀ

 • Pasažieriem, kas tranzītā lido no Lavijas uz Ženevu, 48 stundu laikā pirms izlidošanas jāaizpilda tiešsaistes reģistrācijas veidlapa. Veidlapu iespējams atrast ŠEIT

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES FRANCIJĀ

 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

IEROBEŽOJUMI FRANCIJĀ

Sadarbīgspējīgs sertifikāts vai negatīvs PCR tests jāuzrāda dodoties uz:

 • Kafejnīcām;
 • Restorāniem;
 • Tirdzniecības centriem;
 • Medicīnas - Sociālās iestādēs;
 • Lidostās;
 • Vilcienos;
 • Autobusos;
 • Kopumā visās sabiedriskās vietās

Par drošību slēpošanas kūrortos:

 • Jāievēro droša distance (2m) un jānēsā sejas aizsargmaskas slēgtās telpās;
 • Visur (baseinos, SPA, restorānos, veikalos, bāros, slēpošanas vietās) nepieciešams uzrādīt vakcinācijas/ izslimošanas sertifikātu.
 • Nevakcinētiem tūristiem būs nepieciešams veikt testu uzreiz pēc ierašanās (izmaksas sedz tūrists). Tests derīgs 48h.
 • Katrā kūrortā ir norādes, kur iespējams veikt testus.
 • Nokļūšana uz testēšanas vietām ir klienta atbildība.
 • Testa aptuvenās izmaksas no 40 līdz 80 EUR – atkarībā no testa veida.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Francijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesegs viņu izmitināšanas izdevumus.

Atgriešanās izdevumi tūrista mītnes zemē būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI! Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Portugālē – Madeirā (05.11.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ MADEIRU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Madeiras lidostā vai (RAT) antigēnu tests, kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Madeirā.

Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

COVID-19 tesam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Personām kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Madeirā. SVARĪGI!Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, pirms ierašanās Madeirā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā PCR testa rezultāta datumam.

PASAŽIERU LOKĀCIJAS KARTE (FCS)

Visiem ceļotājiem no 12 gadu vecumam pirms došanās uz Madeiru, ir jāaizpilda FCS veidlapa. Veidlapu nepieciešams aizpildīt vismaz 12h līdz 48h laikā pirms ierašanās Portugālē! Elektroniskā veidlapa ir jāaizpilda vietnē https://madeirasafe.com/#/login, kur būs jāaugšupielādē pierādījums par negatīvu testu vai izslimošanas/vakcinācijas sertifikāts. Pēc veidlapas aizpildišanās katram tūristam tiks ģenerēts QR kods, kurš ir jāsaglabā viedtālrunī un būs jāuzrāda lidostā! 

Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. 

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES PORTUGĀLĒ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Madeiras lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM

 • Restorāni un kafejnīcas ir atvērtas līdz pulksten 01:00.
 • Kultūras pakalpojumi var darboties līdz pulksten 01:00, nodrošinot 50% noslogojumu.
 • Golfa laukumi darbojas, ievērojot noteiktus Golfa federācijas ierobežojumus.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Portugāles valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesegs viņu izmitināšanas izdevumus.

Atgriešanās izdevumi tūrista mītnes zemē būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

COVID-19 TESTS ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

Madeiras valdība pirms atgriešanās Latvijā piedāvā tūristiem, kuriem tas nepieciešams, segt RAT vai PCR testa izdevumus, jāizpilda šādi nosacījumi:

• Tūrists reģistrējas mājas lapā madeirasafe.com (reģistrācija jāveic vismaz 4 dienas (96 stundas) pirms izlidošanas);
• Tūrists iesniedz veikto PCR testu ar negatīvu rezultātu;
• Veselības iestādes Madeirā un Porto Santo apstiprina iesniegto testu.

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI! Ja, ceļotājiem būs nepieciešams veikt COVID-19 testu pirms atgriešanās Latvijā, tad visu informāciju palīdzēs atrast Novatours pārstāvis galamērķī. Aptuvenā COVID-19 testa cena Madeirā ir sākot no 95 EUR/Pers.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Portugālē – Lisabonā (02.08.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ LISABONU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Lisabonas lidostā vai (RAT) antigēnu tests kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Lisabonā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

COVID-19 tesam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Personām kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Lisabonā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā.
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā, bet pozitīvs pirmais tests ir veikts ne mazāk kā 11 dienas pirms ierašanās Lisabonā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā PCR vai antigēna testa rezultāta datumam.

PASAŽIERU LOKĀCIJAS KARTE (FCS)

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Lisabonu, ir jāaizpilda FCS veidlapa. Veidlapu nepieciešams aizpildīt pēdējo 4 dienu laikā pirms ierašanās Portugālē! Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapa ir jāizdrukā un jāuzrāda Rīgas lidostā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES PORTUGĀLĒ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Lisabonas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Vairāk informācijas par drošības prasībām Lisabonā ŠEIT

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Portugāles valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī nesegs viņu izmitināšanas izdevumus.

Atgriešanās izdevumi tūrista mītnes zemē būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI! Ja, ceļotājiem būs nepieciešams veikt COVID-19 testu pirms atgriešanās Latvijā, tad visu informāciju palīdzēs atrast Novatours pārstāvis galamērķī.

SVARĪGI!:Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Tunisiju (07.07.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ TUNISIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Tunisijā (t.i., ja līdz ierašanās brīdim Tunisijā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam dokumentam papīra formātā (ar zīmogu un ārsta parakstu) angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • QR kods vai zīmogs un paraksts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
  • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms ierašanās Tunisijā. Tūristam jāuzrāda dokuments, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu un zīmogu vai Digitālo COVID-19 sertifikātu ar QR kodu angļu valodā (pieņemamās vakcīnas: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm). Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam.
  • Ar COVID-19 izslimojušām personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar oficiālu dokumentu no ārsta (angļu valodā), par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, bet ne mazāk kā pēdējo 6 nedēļu laikā un nav infekciozs. COVID-19 izslimojušām personām - pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 6 mēnešus pirms ierašanās Tunisijā, bet ne vairāk kā 6 nedēļas pirms ieceļošanas Tunisijā.

CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Tunisiju, ir jāaizpilda veselības veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

Veidlapu nepieciešams izprintēt, parakstīt un ņemt līdzi ceļojumā!

SVARĪGI! Par viesnīcu adresēm lūdzam vērsties pie sava ceļojuma aģenta!

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES TUNISIJĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Tunisijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās. Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

 • Tunisijas valdība neapņemas rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un medicīnas izdevumus.
 • Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Tunisijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Spānijā (19.08.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ SPĀNIJU

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 12 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR vai RAT tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Barselonas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Barselonas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam.
 • Ja, ir saņemta pilna vakcinācija vismaz, 14 dienas pirms ierašanās Spānijā. Vakcinācijas sertifikātā jābūt šādai informācijai: vārds / uzvārds, vakcinācijas datums, norādot pēdējās vakcīnas saņemšanas datumu, vakcīnas nosaukums, devu skaits, sertifikāta izsniegšanas valsts, sertifikāta izdevējiestādes identifikācija.
 • Tiem, kas atveseļojušies no COVID-19, jāuzrāda oficiāls dokuments angļu valodā. Kopš pozitīva testa rezultāta jāpaiet vismaz 11 dienām, bet ne vairāk kā 180 dienām.

CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Barselonu, ir jāaizpilda veselības veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

Pēc veidlapas aizpildīšanas uz e-pastu tiks nosūtīts QR kods, ko nepieciešams izprintēt vai saglabāt savā telefonā. QR kodu būs nepieciešams uzrādīt gan Rīgas, gan Barselonas lidostā!

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES BARSELONĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Barselonas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Ikvienam no 6 gadu vecuma obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās (arī pludmalēs un pie baseiniem).
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Spānijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā.

Personas, kas ir inficējušās ar COVID-19 ceļojumu laikā, tiks izmitinātas īpaši paredzētās viesnīcās (personas, kas ceļo kopā, netiks izmitinātas šajās viesnīcās).

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Spānijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

PAR TESTA VEIKŠANU SPĀNIJĀ – BARSELONĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Barselonā uzreiz vērsties pie Novatours pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Sicīlijā (31.08.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ SICĪLIJU

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 6 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Sicīlijas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Sicīlijas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs).Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūtdrukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

Izņēmumi: 

 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri  pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 180 dienu laikā pirms ierašanās Sicīlijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā testa rezultāta datumam.
 • Vai personas kuras var dokumentāri  pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Sicīlijā. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. 

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus - negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

CEĻOTĀJA TIEŠSAISTES REĢISTRĀCIJAS FORMA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Sicīliju, ir jāaizpilda tiešsaistes reģistrācija. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas formā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurās iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES SICĪLIJĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Sicīlijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (1m).

IEROBEŽOJUMI:

Sadarbīgspējīgs sertifikāts vai negatīvs PCR tests jāuzrāda dodoties uz iekštelpu:

 • Kafejnīcām;
 • Restorāniem;
 • Bāriem

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Sicīlijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Itālijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

PAR TESTA VEIKŠANU SICĪLIJĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Sicīlijā uzreiz vērsties pie Novatours partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas sākot no 50 EUR / pers.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Melnkalnē (23.08.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ MELNKALNI

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Melnkalnes lidostā vai (RAT) antigēnu tests kurš veikts ne ātrāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Melnkalnē. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra vai digitālā formātā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi! Derīgs arī testa sertifikāts no mājas lapas https://covid19sertifikats.lv

COVID-19 testam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC: 

 • Bērniem līdz 5 gadu vecumam
 • PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu angļu valodā) par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 un kopš pozitīvā testa rezultāta ir pagājušas vismaz 14 dienas, bet ne vairāk kā 180 dienas pirms ierašanās Melnkalnē. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra formātā (drukātu) jāņem līdzi dodoties ceļojumā. Kā arī, sertifikātā jābūt norādītam pozitīvā PCR testa rezultāta datumam.
 • Personām kuras var dokumentāri pierādīt (ar sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu angļu valodā), ka ir veikusi pilnu vakcinācijas kursu balstoties uz oficiālu ES vakcinācijas kārtību, ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Melnkalnē. SVARĪGI! Sertifikātu iespējams iegūt mājas lapā https://covid19sertifikats.lv un sertifikātu papīra (drukātu) vai digitālā formātā jāņem līdzi dodoties ceļojumā.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz medicīniskās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES MELNKALNĒ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Melnkalnes lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Tiek piemērota komandantstunda (no pulksten 00:00 līdz 5:00). Naktsklubi, bāri un diskotēkas ir slēgtas.
 • Brīvdienās pārvietošanās starp pilsētām ir aizliegta (no piektdienas pulksten 00:00 līdz pirmdienas pulksten 5:00). Ierobežojumi neattiecas uz organizētām ekskursijām un transfēriem starp lidostām un viesnīcām.
 • Lielveikali, galerijas, muzeji ir atvērti līdz pl. 22:00.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Melnkalnes valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un ēdināšanas (jau rezervētajā vai citā viesnīcā (ēdināšana 2x dienā tiem, kam rezervācijā ir SC vai BB, ēdināšana 3x dienā tiem, kam rezervācijā ir FB vai vairāk)) izdevumus un, ja nepieciešams, ārstēšanos valsts slimnīcās.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Melnkalnes valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

PAR TESTA VEIKŠANU MELNKALNĒ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Melnkalnē uzreiz vērsties pie Novatours partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko privāto laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas ir no 50 līdz 80 EUR / pers. + transporta izmaksas.

Covid-19 PCR tests Melnkalnē valsts klīnikās ir bez maksas. Transporta izdevumi uz/no klīnikas ir pašu klientu atbildība (var aizbraukt ar taksometru vai doties kājām, jo visos kūrortos ir klīnikas, kur jūs varat nodot PCR testu bez maksas. Pārbaudi (testu) var veikt dažādās situācijās (kad ir jūtami vīrusa simptomi uzturēšanās laikā Melnkalnē vai kad vajag veikt testu pirms atgriešanās mītnes zemē). 

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi. Ja būs iespējams, tad pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā. Par iespēju nodrošināt pakalpojumu konkrētajā viesnīcā un tā cenu varēs uzzināt no Novatours pārstāvja info tikšanās laikā.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Horvātijā (30.06.2021.)

PIRMS DOŠANĀS UZ HORVĀTIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Horvātijā (t.i., ja līdz ierašanās brīdim Horvātijā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Ceļojot uz Horvātiju, ir iespējams veikt arī RAT antigēna testu - no mutes un deguna dobumiem, taču tests jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Horvātijā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam dokumentam digitālā vai papīra formātā (ar zīmogu un ārsta parakstu) angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • QR kods vai zīmogs un paraksts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Uzreiz pēc otrās vakcinācijas var doties ceļojumā!  Jansen/Johnson & Johnson vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms ierašanās Horvātijā. Tūristam jāuzrāda dokuments, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam.

CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Horvātiju, ir jāaizpilda deklerācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklerācijas veidlapā. Vienu veidlapu var aizpildīt viena ģimene. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

Veidlapas aizpildīšanas laikā ir iespējams pievienot arī negatīva PCR testa rezultātu.

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES HORVĀTIJĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Horvātijā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Bāri un terases ir atvērtas līdz pl. 19:00.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Horvātijas valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas izdevumus (ēdināšanas izdevumus sedz pats tūrists).

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Horvātijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

PAR TESTA VEIKŠANU HORVĀTIJĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Horvātijā uzreiz vērsties pie Novatours pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Aptuvenā PCR testa cena valsts klīnikā no 80 EUR/Pers.

Savukārt, privātā klīnikā no 86 EUR/Pers.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Informācija ceļojot caur Igauniju (01.04.2021.)

Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Igaunijas dodas uz Novatours galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais pārvadātājs SmartLynx Airlines un uzņēmējvalsts 

Ceļojot caur Igauniju:

 • Pasažieriem, kuri ierodas Igaunijā tranzītā (ceļojot ar aviopārvādājumiem), nav jāveic Covid-19 PCR tests un nav jāievēro 10 dienu pašizolācija. Vairāk informācijas Igaunijas Valdības mājas lapā ŠEIT
 • Tallinas lidostā neveic veselības pārbaudi un temperatūras mērīšanu. Ir jāievēro visi drošības noteikumi, kā arī aizliegts ieraskties lidostā ar jebkādoem no Covid-19 simptomiem. Papildu informācija par drošības prasībām no Tallinas lidostas mājas lapas atrodama ŠEIT

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Informācija ceļojot caur Lietuvu (28.06.2021.)

Ceļotāju drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Latvijas ceļotājiem, kas ar čartera lidojumiem no Lietuvas dodas uz Novatours galamērķi, jāievēro drošas ceļošanas procedūras, kuras noteikušas valsts iestādes, apkalpojošais aviopārvadātājs un uzņēmējvalsts. 

PLF VEIDLAPA (ŠEIT)

Visām personām, kas ieceļo Lietuvā, izņemot tranzīta pasažierus, elektroniski jāreģistrējas un jāiesniedz dati Nacionālajam sabiedrības veselības centram (NVSC). Tas nozīmē, ka pirms brauciena neatkarīgi no transporta veida personām NVSC mājas lapā jāaizpilda anketa un jāuzrāda izsniegtais QR kods. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā 24 stundas pirms ierašanās Lietuvā.

COVID-19 TESTS

Visām personām, kas ierodas Lietuvā (visi transporta veidi), jāiuzrāda negatīvs PCR  testa rezultāts, kas veikts ne ātrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Lietuvā vai jāuzrāda negatīvs antigēna tests (RAT), kas veikts ne ātrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Lietuvā. Testa rezultātiem jābūt - lietuviešu, angļu vai krievu valodā. 

COVID-19 testa izņēmumi:

 • personas tranzītā caur Lietuvas Republiku;
 • bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem,
 • personas, kuras ir izslimojušas COVID-19, un kopš pozitīvā rezultāta apstiprināšanas nav pagājušas vairāk kā 180 dienas. Pieņem arī ES izsniegtos sertifikātus.
 • ES izsniegts „Vakcinācijas sertifikāts” vai cits pierādījums par vakcīnu saņemšanu, kas veiktas ar ES Zāļu reģistrā reģistrēto vakcīnu un saskaņā ar pilnu vakcinācijas plānu,
 • Personas, kas atgriežas no Zaļās zonas pēc ES kartes (saraksts katru nedēļu tiek atjaunots). 

Papildu informācija no Lietuvas Veselības ministrijas ŠEIT.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Ceļojot tranzītā (18.06.2021.)

Prasības par ieceļošanu Latvijā neattiecas uz gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas Republikas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Drošības nodrošināšana Seišelu salās (18.10.2021.)

Pirms došanās uz Seišelu salām

 

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!


COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

 

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

Informējam, ka visiem tūristiem (arī vakcinētajiem un ar COVID-19 izslimojušiem) ir nepieciešams negatīvs COVID-19 tests,  kas veikts veikts ne ātrāk kā 72h pirms izlidošanas no Rīgas lidostas.

CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA

Visiem tūristiem pēc negatīva testa saņemšanas ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu pirms došanās uz Rīgas lidostu. Veidlapu varat aizpildīt: https://seychelles.govtas.com/

Aizpildot ceļotāja veselības deklarāciju, ir nepieciešams:

 • augšupielādēt dokumentu, kas apstiprina negatīvo COVID-19 testa rezultātu;
 • Augšuplādēt personas fotogrāfiju;
 • norādīt lidojuma informāciju un viesnīcas adresi, kurā plānojat palikt. Viesnīcu adreses var atrast ŠEIT!
 • veikt samaksu par aizpildīto veidlapu (pieaugušajiem - 10 EUR/Pers., bērniem - virs 12 gadiem 5,40 EUR/pers.)

Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks nosūtīts kods, ko lūdzam ņemt līdzi uz lidostu printētā veidā!

SVARĪGI! Aizpildot veidlapu lūdzu pārliecinieties, ka visa ievadītā informācija ir pareiza, jo to nebūs iespējams labot un tā būs jāpilda vēlreiz!

Veicot reģistrēšanos lidostā, būs nepieciešams uzrādīt izdrukātu un apstiprinātu Seišelu salas veselības veidlapas kodu.

 

APDROŠINĀŠANA

SVARĪGI! Seišelu salas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem (medicīniskajiem, uzturēšanās, atgriešanās mītnes zemē), kas saistīti ar inficēšanos ar COVID-19 gadījumā. 

!!!Līdz ar to, ikvienam tūristam in NEPIECIEŠAMS iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz  medicīniskās, uzturēšanās un atgriešanās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

 

Drošība ceļojuma laikā

 

IERODOTIES SEIŠELU SALĀS

 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Nepārtraukti jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem un lidostas personālu.
 • Bagāžas saņemšanas vietās jāievēro vismaz viena metra distance starp ceļotājiem, drīkst izmantot bagāžas pārvadāšanas ratus.
 • Lidostā visiem ceļotājiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra un pārbaudīta veselība.
 • Ceļotāji, kuriem tiks novērotas jebkādas respiratorās saslimšanas simptomi kā klepus, iesnas vai elpas trūkums, var tikt izolēti testu veikšanai.
 • Ceļotājiem var tikt pieprasīts veikt atkārtotu PCR vai ātro antigēnu testu lidostā.
 • Transfērus uz viesnīcām veic sertificēti pārvadātāji. Ceļotājiem nav ļauts izmantot publisko sabiedrisko transportu.

 SVARĪGI: Ceļotājiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši Bangladešu, Brazīliju, Indiju, Pakistānu un Dienvidāfriku, tiks liegta ieceļošana Seišelu salās.

UZTUROTIES SEIŠELU SALĀS

 • Ceļotāji drīkst uzturēties tikai sertificētās viesnīcās. 
 • Ceļotājiem tiek rekomendēts sekot higiēnas un distancēšanās noteikumiem, kā arī uzturēties tikai savā ceļotāju lokā, līdz minimumam samazinot kontaktu ar citiem ceļotājiem. Visās sabiedriskajās vietās obligāti jānēsā sejas aizsargmaska.
 • Ceļotāji, kuri vēlas doties ekskursijās utml., jāizmanto tikai sertificēti pakalpojumu sniedzēji.
 • Ceļotājiem maksimāli jāizvairās no kontakta ar vietējiem iedzīvotājiem, no pulcēšanās un vietām, kur ir daudz cilvēku, kā, piemēram, tirgus.
 • Ceļotājiem ar respiratorās saslimšanas simptomiem kā klepus, iesnas, drudzis vai elpas trūkums tiks nodrošināts veselības aprūpes serviss. Gadījumā, ja tiks konstatēta inficēšanās ar COVID-19, ceļotājs tiks izolēts speciālā izmitināšanas vitā līdz izveseļosies. Atgādinām, ka visas izmaksas sedz pats ceļotājs. 
 • Bāri, kazino un veikali strādā līdz pl.19.00.

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

COVID-19 TESTS

Aicinām ceļotājus ierodoties Seišelu salās uzreiz vērsties pie Novatours partneru pārstāvja (angļu valodā), lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas, ņemot vērā noslodzi publiskā vai privātā klīnikā. Klienti var pasūtīt taksometru viesnīcas recepcijā vai Novatours partneru pārstāvis pieteiks privātu transfēru uz/no testa veikšanas vietu. Privātā transfēra cena ir no 65 eur par vienu virzienu ( 2x65 EUR).

TESTA CENA:

 • PCR testa cena publiskā klīnikā ir no SR 2500.00 par personu un rezultātu var saņemt 48h laikā pēc testa veikšanas. 
 • PCR testa cena privātā klīnikā ir no SR 3500.00 par personu un rezultātu var saņemt 24h laikā pēc testa veikšanas.

Samaksa jāveic tieši klīnikā un testa rezultāts tiek nosūtīts klientam uz e-pastu.

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Novatours nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Digitālais COVID-19 sertifikāts (11.06.2021.)

Lai, atvieglotu ceļošanu, aicinām ikvienu ceļotāju pieteikties savam digitālajam sertifikātam mājas lapā - https://covid19sertifikats.lv/

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, veikusi Covid-19 analīzes, vai arī ir izslimojusi Covid-19.