NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums

Šī gada oktobris tika dāvājis mums ne tikai siltas un saulainas dienas, bet arī lielisku iespēju piedzīvot atveseļoto un spēkus atguvušo pelēko roņu atgriešanos to mājvietā - Baltijas jūrā! 11 pelēkie jūras roņi Čiauškutė, Kliunkis, Šelmis, Žaibas, Plocius, Spurga, Sarmata, Plioris, Pūga, Paklydėlis un Serbentas veiksmīgi ir atgriezušies savā dabiskajā vidē.

“Visi roņi ir no Rīgas jūras līča. Ziemā, kad jūra ir aizsalusi, jūras roņu mammas uz ledus dod dzīvību saviem mazuļiem. Pagājušajā ziemā ledus bija plāns un pārāk ātri izkusa. Daļa ronēnu tobrīd vēl nebija pietiekami stipri, lai paši spētu veiksmīgi izdzīvot jūrā, un vēji tos aiznesa līdz Lietuvas robežai,” skaidro Lietuvas Jūras muzeja putnu un zīdītāju departamenta vadītājs A.Grušas.  

Visi Lietuvas piekrastē izskalotie ronēni bija smagā stāvoklī. Tie svēra mazāk kā to dzimšanas dienā, un tas ir patiesi bīstami. Lietuvas Jūras muzeja speciālisti uzņēmās rūpes par šiem mazuļiem, lai tos atveseļotu. Katram ronēnam tika dots arī vārds, ko izvēlējās attiecīgi viņa raksturam. Jau trīsdesmit gadus aizrautīgi un profesionāli speciālisti paši pēc savas iniciatīvas uzņemas rūpes par palīdzību alkstošiem jūras iemītniekiem, lai gan tiem nav nedz attiecīga aprīkojuma un apstākļu tam. Paturot prātā šos nosacījumus, mirklis, kad ronēni pazūd jūrā aiz horizonta, ir īpaši aizkustinošs. 

 

Dalāmies ar mūsu Lietuvas kolēģu, kas piedalījās roņu atgriešanā jūrā, pārdomām:    

“Esmu laimīga, ka man ir bijusi šāda iespēja pieredzēt, kā jūras roņi atgriežas to mājvietā. Lai arī šajā dienā vējš bija par spēcīgu, lai mazuļi varētu droši atgriezties jūrā, es piedzīvoto ilgi atcerēšos! Mani ļoti iespaidoja muzeja darbinieku stāsti, degsme un aizrautība. Darbinieki katra ronēna glābšanā un aprūpē iegulda lielu darbu un patiesas rūpes. Esmu lepna par “Novatours” lomu šajā projektā un ar prieku stāstu par to klientiem, aicinot arī viņus iesaistīties. Personīgi man jūra simbolizē spēku un brīvību, kas atspoguļojas arī šajā projektā.”

Jolanta Krištapone, Baltic Clipper 

“Esmu pateicīga “Novatours” par dāvāto iespēju - piedzīvot roņu atgriešanos to mājvietā. Piedzīvotais bija patiesi emocionāli, jo saprotu, cik daudz muzeja darbinieki tika ieguldījuši, lai tas varētu notikt. Roņi ir tikuši ārstēti, vannoti un aprūpēti, lai spētu izdzīvot to dabiskajā vidē un būtu spējīgi tur atgriezties. Izsaku patiesu cieņu šiem darbiniekiem, kuri vairāku mēnešu ilgumā roņu labā ir ziedojuši savu laiku. Un viņu pūles pilnībā ir attaisnojušās! Tas viss par spīti tam, ka šādai aprūpei nav piemērotu apstākļu un telpu. Šis ir galvenais iemesls, kāpēc mums visiem vajadzētu iesaistīties Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra izveidē. Tas mums sniegtu iespēju glābt vēl vairāk Baltijas jūras dzīvnieku.”

                                                                                                            Naste Ivanova, West Express

Latvijas aģentu pārdomas par šo projektu:    

"Esmu pārliecināta, ka šim projektam ir nākotne. Mēs dzīvojam laikā, kad rūpes par apkārtējo vidi ir tikai un vienīgi mūsu pašu rokās. Izsaku patiesu cieņu “Novatours”, kas mūs mudina iesaistīties vērtīgos projektos!”

                                                                                                            Aļona Miļčenoka, Sofi Tūre

Piedzīvojot jūras dzīvnieku atgriešanos to mājvietā, ir vēl skaidrāk saprotams, kāpēc mums ir nepieciešama kvalitatīva jūras dzīvnieku “slimnīca”. Šobrīd nevienā no Baltijas valstīm nav īpašas telpas un vietas, kur varētu tikt veikta ievainotu jūras dzīvnieku un putnu aprūpe, lai tie varētu atgūt spēkus un pēcāk atgrieztos dabā. Šobrīd rūpes par putniem un dzīvniekiem, kam nepieciešama aprūpe, uzņemas Lietuvas Jūras muzeja administratīvajā ēkā, kurā ir divi baseini. Šī iemesla dēļ projekta sauklis ir “Mana mājvieta nav baseins”.   

Tiek plānots, ka moderns Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centrs savas durvis vērs jau tuvāko gadu laikā, bet iesaistīties tā attīstībā ir nepieciešams jau tagad. Ikvienam ir iespēja atbalstīt centra izveidi - iegādājoties “Novatours” ceļojumu piedāvājumu tiešsaistē vai klātienē veikt brīvprātīgu ziedojumu EUR 3, 5 vai 10 apmērā. Visa iegūtā nauda tiks pārvirzīta centra izveidei.