NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

Ziemas izklaižu cienītāji jau sāk rosīties, gaidot pirmo īsto, noturīgo sniegu un notraušot putekļus no mīļotā inventāra. Latvijas ziemas ir neprognozējamas sniega daudzuma un temperatūras stabilitātes ziņā, tādēļ piedāvājam ielūkoties populārākajos slēpošanas kūrortos, kur iespējams no sirds izbaudīt ziemas priekus gan pieklājīga augstuma kalnos, gan pie noturīgām gaisa temperatūrām. Jāatgādina, ka, lai tiktu pie lieliska un kārotā slēpošanas ceļojuma, rezervācijas jāveic laicīgi! Citādi pēdējā brīdī nāksies piekāpties ļoti daudzos ceļošanas aspektos.

Novatours eksperti dalās ar informāciju un ieskatiem par populārākajiem slēpošanas kūrortiem.

 

Slēpošana Itālijā

Alta Badia ir apkārtne, kas atrodas Alpu kalnu saulainajā pusē, kur Dienvidtirole satiek Itāliju un kopā veido neaizmirstamus skatus, kas radīti atvaļinājuma baudīšanai. Apkārtne sadalīta vairākos kūrortos, kas pieejamas vienas ieejas pases ietvaros: Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiano un Badia kūrorti.

Mitināšanās vieta: Visapkārt kūrortiem pieejamas dažādas apmešanās vietas – gan bed&breakfast tipa viesnīciņas (piemēram, Garni Festil), gan dzīvokļi īrei, kā arī viesnīcu pakalpojumi (piemēram, šī četrzvaigžņu viesnīca - Active Wellness Hotel Diamant).

Piemērots ģimenēm: Jā, īpaši Badia kūrorts, kur trases ir vieglas, un pieejami daudzi atpūtas punkti, kur pavadīt laiku ģimenei kopā.

Pieejamās slēpošanas trases: Kūrorta komplekss piedāvā 130km trases, no kurām 70km ir zilās trases, 52km - sarkanās trases un 8km - melnās trases. Tāpat pieejamas snovborda trases, sniega parki un distanču slēpošanas trases. Katra kūrorta liftu darba laiks nedaudz atšķiras, taču visi ir atvērti un pieejami no 9:00 līdz 16:30.

Inventārs: Ciematiņos pieejama inventāra noma, kā arī apkopes centri.

Citas izklaides: Iespējamas ekskursijas ar sniega kurpēm, ragaviņu braukšana, slidošana, iekštelpu klinšu kāpšana, izjādes ar zirgiem, iekštelpu baseins, kā arī muzejs, kur aplūkot fosilijas un Dolomītu kalnu izcelsmi.

Slēpošanas pases cena: Sezonas laikā (februāris - marts):

3 dienu caurlaide pieaugušajiem – 155eur, bērniem – 109eur,

5 dienu caurlaide pieaugušajiem – 238eur, bērniem – 167eur.

Vēl jāpievērš uzmanība: Netālu atrodas arī Dolomiti Superski kūrortu komplekss, kurš būs piemērots pieredzējušākiem ziemas sporta veidu piekritējiem.

Val Gardena ir daļa no Dolomiti Superski kūrortu kompleksa. Tas ir kūrorts, kas apvieno sevī elpu aizraujošas ainavas, kā arī pārdomātus un pieejamus pakalpojumus ziemas izbaudīšanai.

Mitināšanās vieta: Pavisam netālu no šī kūrorta ir Oritsei ciematiņš, kurš piedāvā dažādas naktsmītnes. Atkarībā no naktsmītnes novietojuma un papildpakalpojumu saraksta, ir iespēja izvēlēties dažādu cenu kategoriju naktsmītnes. Piemēram, Novatours lidojums, transfērs un mitināšanās šajā Casa Metz viesnīcā nedēļu, izmaksās, sākot no 689 EUR, savukārt Active Wellness Hotel Diamant viesnīcā nakšņošana 7 naktīm, sākot no 1399 EUR (arī iekļaujot lidojumu, transfēru un Novatours pakalpojumus).

Piemērots ģimenēm: Jā, pieejamas gan aktivitātes, gan slēpošanas apmācības bērniem.

Pieejamās slēpošanas trases: Val Gardena kūrorts piedāvā 52km vieglo (zilo) trašu, 105km vidējas grūtības (sarkano) trašu un 18km grūto (melno) trašu. Kopumā pieejami 79 dažādi lifti. Lifti atvērti no 8:30 līdz 16:30.

Inventārs: Katrā no kūrortiem pieejama inventāra noma.

Citas izklaides: Slidošana, ragaviņu braukšana, labsajūtu centri, ekskursijas.

Slēpošanas pases cena: Sezonā:

3 dienu caurlaide pieaugušajiem - 167eur, bērniem – 117eur.

5 dienu caurlaide pieaugušajiem – 256eur, bērniem – 179eur.

Vēl jāpievērš uzmanība: Ja izvēlas Dolomites Superski caurlaižu iespēju, iespējams izmantot arī iepriekš aprakstīto Alta Badia kūrortu kompleksu.

 

Kūrorti Andorā

Grandvalira ir lielākais slēpošanas apvidus Pireneju kalnos, kas piedāvā 193km slēpošanas trašu kopgarumā. Tajā ietilpst vairāki kūrorti - Pas de la Casa, Grau Roig, Soldeu, El Tarter, Canillo un Encamp kūrorti, kas izvietoti viscaur Andoras valstij.

Mitināšanās vieta: Canillo kūrorta apkārtē pieejamas apmešanās vietas gan blakus kūrortam esošajā Canillo pilsētā, gan arī visapkārt Andorai. Lētākas mitināšanās vietas būs atrodamas tālāk no paša kūrorta kā, piemēram, Sant Jordi un Golden Tulip Andorra Fenix viesnīcas Andorra la Vella pilsētiņā. Savukārt Canillo pilsētā pieejamas tādas viesnīcas kā pieczvaigžņu Ski Plazza un četrzvaigžņu Font d'Argent Canillo ar augstāku izcenojumu, bet arī augstāku kvalitāti. Pas de la Casa kūrortā, kas izvietots Andoras austrumu daļā, Novatours iesaka aplūkot piedāvājumus Cristina vai Sporting viesnīcās Pas de la Casa pilsētiņā.

Piemērots ģimenēm: Jā, pieejamas trases bērniem, kā arī apmācības skolas.

Pieejamās slēpošanas trases: Kopumā Grandvalira kūrorta kompleksā ietilpst 110 trases, kas iedalās 18 zaļās trasēs, 38 zilās, 32 sarkanās un 22 melnās trasēs. Tāpat kūrorta apkārtnē pieejami arī 3 brīvā stila laukumi, borderkrosa trase, 2 laukumi bērnu slēpošanai, kā arī distanču slēpošanas trase. Liftu darbības laiki: 9:00-16:30, kas var tikt ietekmēti laikapstākļu dēļ.

Inventārs: Kūrorta apkārtnē ir pieejama inventāra noma.

Citas izklaides: Iespēja nomāt un izbaudīt pastaigas ar sniega kurpēm, suņu pajūga izbraucienus, sniega motocikla aktivitātes, lidojumu ar paraplānu vai helikopteru. Pieejama arī SPA atpūta, kur daļa aktivitāšu piemērota bērniem 3-8 gadu vecumā.

Slēpošanas pases cena: Cenas pieejamas, pērkot caurlaidi internetā:

3 dienu caurlaide pieaugušajiem - 133,20eur, bērniem – 120,90eur,

5 dienu caurlaide pieaugušajiem – 212,00eur, bērniem – 189eur

Vēl jāpievērš uzmanība: Pieejamas arī caurlaides, kur apvienotas gan slēpošanas trašu pieejas, gan SPA centra apmeklējums, kā arī atsevišķos datumos pieejami īpaši piedāvājumi, kad, rezervējot palikšanu viesnīcā vairāk nekā 2 naktis, bērnu (6-11gadi) caurlaide ir pieejama bez maksas (pieaugušā pavadībā). 

 

Slēpošana Francijā

La Plagne kūrorts atrodas Francijas Alpos, tas piedāvā trases, no kurām 70% atrodas augstāk nekā 2000m virs jūras līmeņa, kas garantē sniega segu trasēs ilgstošu laiku.

Mitināšanās vieta: Pie paša kūrorta, atrodas pilsētiņa ar tādu pašu nosaukumu - La Plagne, kur pieejamas dažādas naktsmītnes. Piemērotāko var atrast šajā lapā. Vistuvāk šim kūrortam atradīsies viesnīcas, kas norādītas Liona, Paradiski apkārtnē. Pieejami piedāvājumi pat no 355 EUR nedēļai vienam pieaugušajam (iekļaujot lidojumu, transfēru un citus Novatours pakalpojumus)!

Piemērots ģimenēm: Jā, pieejamas gan slēpošanas skolas, kā arī virkne izklaižu, kas būs piemērotas arī bērniem.

Pieejamās slēpošanas trases: Pašā La Plagne kūrortā ietilpst 225km trases: 139km zilās trases, 59km sarkanās un 27km melnās trases. Kopumā pieejami 92 lifti, kuru darbības laiks ir no 8:30 līdz 16:30.

Inventārs: Pieejama virkne punktu, kurā var izīrēt nepieciešamo ekipējumu.

Citas izklaides: La Plagne kūrortā ir pieejamas daudz un dažādas izklaides – pastaigas ar sniega kurpēm, distanču slēpošana, paraglaidings, braukšana ar ragaviņām, suņu pajūgu izbraucieni, kalnos kāpšana, nobrauciens pa trosēm un bobslejs. Tāpat pieejami arī izbraucieni ar platriepu velosipēdiem, sniega motocikliem, kā arī citi inovatīvi veidi, kā nokļūt kalna pakājē. Iesakām izmēģināt visus!

Slēpošanas pases cena sezonā:

3 dienu slēpošanas pase pieaugušajiem izmaksās 159 EUR, bērniem – 127 EUR.

5 dienu slēpošanas pase pieaugušajiem – 243 EUR, bērniem – 194 EUR

Vēl jāpievērš uzmanība: Šis kūrorts ir daļa no Paradiski kūrortu kompleksa, tādēļ iespējams apvienot šo kūrortu arī ar Les Arcs un Peisey Vallandry kūrortu apmeklējumiem, ja tiek iegādāta Paradiski slēpošanas pase (pieaugušajiem 3 dienām – 171 EUR un 5 dienām – 273EUR). Paradiski kūrorta kompleksam pieejama arī aplikācija YUGE, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar kūrorta detaļām, pakalpojumiem un aktuālo informāciju.;

Novēlam izdevušos ziemas atvaļinājumu un patīkamu emociju pilnu ziemas prieku izbaudīšanu!

Saistīti braucieni