Lieliskais Vjetnamas ceļojums

Vjetnama, Hanoi
Kartē Salīdziniet ar citiem
Klientu novērtējums nav


Vēsture / arhitektūra
Atpūta pie ūdeņiem
Izklaide
Daba
Gardēdis

Cena vienai personai 10 n. no
1820,00 EUR

Ceļojuma īpatnības

  • Lielisks brauciens tiem ceļotājiem, kuri vēlas gan apskatīt valsti, gan izbaudīt atpūtu pie siltas jūras.
Lasīt vairāk

Izvēlieties ceļojuma datumu un cenu

Svarīgi! Lūdzu norādiet bērna vecumu ceļojuma laikā.
Reisa datums Vietu skaits Numura tips Cena vienai personai
2017 Marts
08.03.2017 - 18.03 Ilgums : 10 n. Vietas: +10 Standard (DBL numurs)
1820,00 EUR

HANOJA – HALONGAS LĪCIS – HOŠIMINA – FANTHJETA - HANOJA

1   diena

11:00 lidostā „Rīga”, reģistrācija a/k „ Turkish Airlines” reisam.

13:05 izlidošana uz Stambulu.

16:20 ierašanās Stambulā.

2   diena

HANOJA

01:15. Izlidošana uz Hanoju.

19:55 ierašanās Hanojā.  

Hanoja – Vjetnamas galvaspilsēta un vēsturiskais centrs, vjetnamas civilizācijas šūpulis.  Tā ir tempļu, ezeru un parku, koloniālo ēku , šauro vecpilsētas  ieliņu un plašo bulvāru pilsēta. Leģenda vēsta, ka pirms tūkstoš gadiem karalis Li Thui devies meklēt vietu galvaspilsētai. Nonākot pie Sarkanās upes, viņš ieraudzījis lidojošu pūķi. Tad viņš sapratis, ka šī vieta ir svēta un nolēmis dibināt galvaspilsētu tieši šeit. Jauno pilsētu nosaucis par Tanlongu — "Lidojošo pūķi". Tikai vēlāk tā ieguva savu tagadējo nosaukumu Hanoja.

Pasu un muitas formalitāšu kārtošana.  Tikšanās ar krieviski runajošu gidu. Transfērs uz viesnīcu „ Delano” 4* www.hanoidelanohotel.com

 Atpūta pēc lidojuma.

3   diena

HANOJA-HALONGAS LĪCIS

Brokastis viesnīcā. Viesnīcas nr-u atbrīvošana. Pārbrauciens uz Halongas līci ( ~3h-3.5h brauciens).

Halongas līcis – visskaistākā Vjetnamas dabas ainava ar ~2000 kaļķakmens saliņām, kas izkaisītas smaragdzilos ūdeņos. Halongas līcis iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Lielākā daļa saliņu ir  neapdzīvotas, tās grezno alas, grotas un meži. Izbrauciens ar kuteri. Piestasiet kāda no vientuļajām salām aplūkojot stalaktītu-stalagmītu alas.  Iteresentiem, bez maksas, tiks organizētas kalmāru nakts medības.  

Izbraucieni ar kajakiem. Pusdienas un vakariņas uz kuģa. Nakšņošana uz kuģa, komfortablās divvietīgās kajītēs.

4   diena

HALONGAS LĪCIS-HANOJA

 Saullēkta sagaidīšana.  Rīta vingrošana ( pēc vjetnamiešu tradicionālās „ Taiči” skolas).  Brokastis un pusdienas uz kuģa. Pēc pusdienām izkāpšana krastā. Transfērs uz Hanoju ( ~3h-3,5h). Iekartošanās viesnīcā „ Delano” 4* www.hanoidelanohotel.com. Brīvais laiks.

Pēc vēlēšanās, par papildus maksu, vakariņas kāda no restorāniem ( ~25USD)

http://ngonhanoi.com.vn/index.php/vi/,   http://www.comvietrestaurant.com.vn/

5   diena

HANOJA – SAIGONA ( HOŠIMINA)

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm ekskursija pa Hanoju ar krieviski runājošu gidu.

Pilsētas ievērojamāko vietu apmeklēšana:

- Viens no Hanojas skaistākajiem ezeriem un Hanojas sirds -  Atgrieztā Zobena ezers (Hồ Hoàn Kiếm). Ezerā ir divas salas. Uz mazākās salas, kas atrodas ezera vidū, atrodas trīspakāpju pagoda. Uz lielāko salu ved  sarkanais Uzlecošās Saules tilts un uz tās var redzēt Nefrīta kalna templi. No šejienes paveras brīnišķīga ezera un tā ieskaujošā parka ainava. Ezera apmeklējums būs agri no rīta, kad būs iespēja vērot vietējos iedzīvotājus, kas nodrabojas ar tradicionālo vjetnamiešu rīta rosmi.

-Literatūras templi (Văn Miếu)  1070. gadā izveidoja imperators Ly Than Tong, kas to veltīja dižajam zinātniekam un filosofam Konfūcijam. 1076. gadā šeit tika dibināta pirmā Vjetnamas universitāte. Literatūras templis patiesībā ir liels zaļu dārzu un mākslīgu baseinu ieskauts komplekss, ko apjož pieci iežogoti pagalmiņi, kas savstarpēji savienoti ar vārtiem. Īpaši ievērojamas ir astoņdesmit divas akmens plāksnes, kas atrodas vienā no tempļa pagalmiem. Uz šīm plāksnēm izkalti to cilvēku vārdi, kas laika periodā no 1442. līdz 1779. gadam bija ieguvuši doktora grādu šajā universitātē.  Pēc gandrīz 1000 gadu pastāvēšanas Literatūras templis ir viens no retiem tradicionālās vjetnamiešu arhitektūras piemēriem.

-Pagoda uz viena staba (Chùa Một Cột)  ir celta 1049. gadā, imperatora Lī Thaņ Tonga valdīšanas laikā. Tas ir unikāls Hanojas 11.gs. arhitektūras piemineklis. Templis celts no koka uz viena akmens staba, kura diametrs ir 1,25 metri. Pēc sava veidola šī celtne atgādina  lotosa ziedu – šķīstības simbolu, kas paceļas no skumju jūras. Vasaras laikā ap pagodu esošais dīķis ir noklāts ar lotosa ziediem.

-Platākais ezers Hanojā – Rietumu ezers ar tā gleznainajiem krastiem kādreiz ir bijis kūrorts, kur pastaigājušies un atpūtušies Vjetnamas karaļi.

-Badiņ laukums (Ba Đình) – centrālais Hanojas laukums, kur 1945. gada 2. septembrī prezidents Ho Ši Mins pasludināja Vjetnamas Demokrātiskās Republikas neatkarību. Laukuma atrodas arī Ho Ši Mina mauzolejs (Lăng Chủ tịch Hồ Chí Minh).

-Izbrauciens ar rikšām  pa Hanojas Veco kvartālu. Šis rajons, kas pēc formas atgādina trijstūri, sastāv no 36 ielām – tik pat cik bija tirgotāju un amatnieku ģildes -  katrai ģildei sava iela. Daudzām ielām vēl joprojām ir dažādu preču nosaukumi, kuras kādreiz šeit tika ražotas. Tirdzniecība saglabājusi uzticību vietējam cehu principam: uz dažām ielām tirgo tikai produktus, uz dažām tikai apģērbu, suvenīrus un rotaļlietas.

Brīvais laiks pastaigai pa veikaliem uz Z īda ielas.

Transfērs a uz Hanijas lidostu lidojumam uz Hošiminu. Pēc atlidošanas, tikšanās ar krieviski runājošu gidu un transfērs uz  4* viesnīcu „ First Hotel” http://www.firsthotel.com.vn/home/.

Hošimina (līdz 1975.g. Saigona) – „Austrumu Parīze”, „Vjetnamas dienvidu galvaspilsēta” – visi šie nosaukumi atbilst šai kolorītajai Vjetnamas pilsētai, kas atrodas Saigonas upes krastā Mekongas deltā. Tā ir lielākā Vjetnamas pilsēta, kā arī lielākais ekonomikas un kultūras centrs. Pilsētas arhitektūrā sajaukušās neskaitāmas tradīcijas un stili – gan idoķīnas, gan rietumeiropas, kā arī klasiskais vjetnamiešu stils.

Neskatoties uz straujo XX gadsimta būvniecību, kas padarīja pilsētas veidolu līdzīgu tādām pilsētām kā Singapūra vai Bangkoka, Saigona nav zaudējusi savu identitāti, saglabājot neskaitāmus senus arhitektūras pieminekļus, slavenas vēsturiskas vietas un gleznainus dabas nostūrus.

Šeit diena nebeidza līdz ar tumsas iestāšanos. Pilsētas bāros, restorānos un kafejnīcās turpina mutuļot aktīva vakara dzīve.

Nakts Saigonā.

6   diena

SAIGONA (HOŠIMINA)

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm ekskursija uz Mekongas deltu (8 stundas):

-Cao Dai reliģijas tempļa apmeklējums Tan An pilsētā.

-Izbrauciens ar kuģīti pa Mekongas upi, salas apmeklējums, kur būs iespēja nobaudīt eksotiskus augļus un iepazīties ar vietējo sadzīvi un amatnieku darba procesu: konfekšu ražošana no kokosa un medus, rīsu plāceņu pagatavošana, kā arī dažādu suvenīru izgatavošana no kokosa palmas.

-Izbrauciens ar tradicionālo buru laivu – džonku pa Mekongas kanāliem.

No vietējās delikateses pagatavotas pusdienas – zivs „Ziloņa auss”.

-Budistu pagodas Viņ Čang (Chùa Vĩnh Tràng)  vai čūsku fermas Dong Tam apmeklējums. Viņ Čang pagodas celtnē manāma vjetnamiešu, Kambodžas (Angkoras) un ķīniešu arhitektūras stilu ietekme. Pagodas komplekss sastāv no piecām ēkām, diviem dekoratīviem dārziņiem un 178 kolonnām. Vislielāko iepaidu atstāj divas triumfa arkas, kas dekorētas ar porcelāna mozaīku, kur attēloti skati no dažādām budistu leģendām.  Templī glabājas neskaitāmas koka, vara un terakota statujas, kā arī 1854. gadā izgatavots zvans. Templi ieskauj skaists dārzs, kurā sastopami vairākus gadsimtus veci bonsai koki.

-Čūsku fermai Dong Tam ir liela loma medicīnas attīstībā. Inde, kas tiek iegūta no čūskām, tiek izmantota dāžadu medicīnas preparātu izgatavošanā, tai skaitā arī vakcīnam pret čūsku kodumiem.

Atgriešanās Hošiminā. Nakts Hošiminā

7   diena

HOŠIMINA – FANTHJETA

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm Hošiminas apskates ekskursija (~4 stundas):

-Pilsētas galvenais laukums un Dong Hoi sacelšanās iela ar neskaitāmām franču koloniālā stila ēkām - ievērojams senā un jaunā, tradicionālā un mūsdienīgā kontrasts. Uz ielas ir vairāki ekskluzīvi modes un dizaina veikali, moderni tirdzniecības centri.

-Nhà Rồng osta vai „Pūķa māja” ir cieši saistīta ar prezidenta Ho Ši mina revolucionāro darbību. Šobrīd piestātne ir Ho Ši Mina muzeja filiāle. Ostu 1862. gada vidū uzbūvēja francūži, bet administratīvā celtne , kas redzama arī mūsdienās, celta 1863. gada beigās. Šeit dominē franču arhitektūras stils, tomēr uz ēkas jumta izvietotas pūķu statujas, kas raksturīgi austrumu kultūrai cīnās par Mēness iegūšanu. Tieši šī iemesla dēļ ļaudis šo ēku dēvē par „Pūķa māju”.

-Ķīniešu kvartāls Čolon ar centrālā tirgus Ben Thaņ (Chợ Bến Thành) apmeklējumu. Šis milzīgais tirgus atgriež franču okupācijas laikā. Ben Thaņ tirgus neizskatās tik cēli un pievilcīgi kā stilīgie un mūsdienīgie tirdzniecības centri, tomēr tajā ir savs šarms, kas valdzina pat pašus kaprīzākos un prasīgākos pircējus. Tā ir viena no labākajām vietām Hošiminā, kur iepirkties.

-Centrālā pasta ēka celta koloniālā stilā. Tā ir ļoti skaista ēka rozā krāsā ar greznu fasādi – viena no vecākajām celtnēm pilsētā. Galvenā pasta izsmalcinātajā interjerā saglabājies tā pagātnes skaistums – augstas sienas, daļēji caurspīdīgi griestu logi, greznas kolonnas, gleznojumi, grīdas flīzes un pat senatnīgas koka telefona kabīnes.

-Katedrāle Notre Dame de Saigon celta 1877. gadā – tas ir ļoti skaists franču kolonistu celts dievnams. Divi torņi, kas slejas augšup atgādina slaveno Parīzes Dievmātes katedrāli.

-Thiên Hậu templi 1760. gadā dibināja Ķīnas imigranti un tas veltīts dievietei - jūrnieku aizbildnei un ceļotāju aizstāvei. Ieeju templī rotā ķīniešu stila laternas, bet uz tempļa fasādes redzamas neskaitāmas ainas no ķīniešu mītiem un leģendām.

-Vĩnh Nghiêm  budistu pagoda celta 20.gs. vidū un tajā manāmi gan tradicionāli austrumu stila, gan mūsdienu stila akcenti. Šis ir viens no apmeklētākajiem temļiem, kur katrs var atrast dvēseles mieru un līdzsvaru pēc ikdienas burzmas. Vĩnh Nghiêm  ir Dienvidvjetnamas budisma akadēmija. Katra mēneša pirmajā un piecpadsmitajā dienā budisti ierodas šeit lūgties par laimi un labklājību ģimenē. Tiešī šī tempļa pielūgsme un īpatnējais arhitektūras stils sniedz Vjetnamas budismam dzīvības elpu. Buda ir Jūsu dvēselē. Pa ceļam uz pasakainās Vjetnamas noslēpumu atklāšanu saņemiet no noslēpumainā Vĩnh Nghiêm  tempļa dvēseles mieru.

Taj Šon lakas fabrika. Šeit ir iespēja redzēt kā ar rokām tiek radīti dažādi lakoti izstrādājumi – sākot ar mazām lādītēm, līdz pat kumodēm un krāsainām gleznām.

Pusdienas vietējā resorānā (par papildus samaksu).

Transfērs ar krieviski runājošu gidu uz Fanthjetu (ceļā apmēram 3,5 stundas). Izvietošanās 4* viesnīcā „ Terracotta” www.terracottaresort.com/. Brīvais laiks. Nakšņošana viesnīcā.

 

8   diena

FATHJETA

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

 

Brīvajā laikā iesakam doties kādā papildus ekskursijā (par papildus samaksu):

-Pilsētas apskates ekskursija

Fathjetas pilsēta atrodas 12 km no Mui Ne (laiks ceļā apmēram 3,5 stundas). 12.gs. celtu torņu apmeklējums. Līdz mūsdienām vēsturnieki, zinātnieki un celtnieki nav raduši atbildi  kā tieši tika būvēti šie no ķieģeļiem celtie torņi. Ho Ši Mina muzeja un  Zuk Thaņ skolas,kurā 1911.gadā strādājis Nguen Tat Thaņ (Ho Ši Mins), apmeklējums.

-Smilšu kāpas.Fanthjeta slavena ar tās īpatnējām balto smilšu kāpu ainavām. Transfērs ar džipiem uz kāpām. Būs iespēja izmēģināt izbraucienu ar dēli pa smilšu kāpām kā ar ragavām. Peldēšanās pie Rom salas pludmales. Beigās pastaiga gar strautu līdz Sarkanajai kraujai.

-Lotosu ezers. Netālu no svētā jūras dieva Namhaj tempļa atrodas brīnumaina „oāze” Baušen – ezers noklāts ar lotosiem. 60 metrus virs jūras līmeņa tuksneša vidū atrodas ūdenstiplne ar kristāldzidru ūdeni un neskaitāmiem lotosu ziediem.

Brauciens ar džipiem cauri smilšu kāpām uz Lotosu ezeru. Smilšu kāpu vidū atrodas brīnumaini skaists saldūdens ezers, kurā visu gadu aug un zied lotosi.

-Taku kalns un Guļošā Budas pagoda.Taku kalns atrodas 40 km uz dienvidiem no Fathjetas. Brauciens uz Taku kalnu un došanās ar pacēlāju līdz kalna virsotnei. Vēl nepieciešams pieveikt 1000 pakāpienus līdz Guļošā Budas statujai. Šī 80 metrus garā statuja tiek uzskatīta par vislielāko Budas statuja Vjetnamā. Statuja tika izveidota 1963. gadā Taku pagodas teritorijā, kas savukārt tika uzcelta 1831. gadā imperatoru Nguen dinastijas laikā.

-Biņ Čau karstais avots.Biņ Čau kartsais avots atrodas 75 km uz dienvidiem no Fathjetas. Šī minerālūdens temperatūra ir 80 grādi. Uz Bin Čau minerālūdens avotu bāzes  šeit tikai uzcelts lielākais Vjetnamā thalaso medicīnas centrs. Pilnā procedūru kursā ietilpst 20-30 minūšu  pelde ārstnieciskajās dūņās.

9   diena

FATHJETA

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

 

Brīvajā laikā iesakam doties kādā papildus ekskursijā (par papildus samaksu):

-Pilsētas apskates ekskursija

Fathjetas pilsēta atrodas 12 km no Mui Ne (laiks ceļā apmēram 3,5 stundas). 12.gs. celtu torņu apmeklējums. Līdz mūsdienām vēsturnieki, zinātnieki un celtnieki nav raduši atbildi  kā tieši tika būvēti šie no ķieģeļiem celtie torņi. Ho Ši Mina muzeja un  Zuk Thaņ skolas,kurā 1911.gadā strādājis Nguen Tat Thaņ (Ho Ši Mins), apmeklējums.

-Smilšu kāpas.Fanthjeta slavena ar tās īpatnējām balto smilšu kāpu ainavām. Transfērs ar džipiem uz kāpām. Būs iespēja izmēģināt izbraucienu ar dēli pa smilšu kāpām kā ar ragavām. Peldēšanās pie Rom salas pludmales. Beigās pastaiga gar strautu līdz Sarkanajai kraujai.

-Lotosu ezers. Netālu no svētā jūras dieva Namhaj tempļa atrodas brīnumaina „oāze” Baušen – ezers noklāts ar lotosiem. 60 metrus virs jūras līmeņa tuksneša vidū atrodas ūdenstiplne ar kristāldzidru ūdeni un neskaitāmiem lotosu ziediem.

Brauciens ar džipiem cauri smilšu kāpām uz Lotosu ezeru. Smilšu kāpu vidū atrodas brīnumaini skaists saldūdens ezers, kurā visu gadu aug un zied lotosi.

-Taku kalns un Guļošā Budas pagoda.Taku kalns atrodas 40 km uz dienvidiem no Fathjetas. Brauciens uz Taku kalnu un došanās ar pacēlāju līdz kalna virsotnei. Vēl nepieciešams pieveikt 1000 pakāpienus līdz Guļošā Budas statujai. Šī 80 metrus garā statuja tiek uzskatīta par vislielāko Budas statuja Vjetnamā. Statuja tika izveidota 1963. gadā Taku pagodas teritorijā, kas savukārt tika uzcelta 1831. gadā imperatoru Nguen dinastijas laikā.

-Biņ Čau karstais avots.Biņ Čau kartsais avots atrodas 75 km uz dienvidiem no Fathjetas. Šī minerālūdens temperatūra ir 80 grādi. Uz Bin Čau minerālūdens avotu bāzes  šeit tikai uzcelts lielākais Vjetnamā thalaso medicīnas centrs. Pilnā procedūru kursā ietilpst 20-30 minūšu  pelde ārstnieciskajās dūņās.

10   diena

FATHJETA

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

 

Brīvajā laikā iesakam doties kādā papildus ekskursijā (par papildus samaksu):

-Pilsētas apskates ekskursija

Fathjetas pilsēta atrodas 12 km no Mui Ne (laiks ceļā apmēram 3,5 stundas). 12.gs. celtu torņu apmeklējums. Līdz mūsdienām vēsturnieki, zinātnieki un celtnieki nav raduši atbildi  kā tieši tika būvēti šie no ķieģeļiem celtie torņi. Ho Ši Mina muzeja un  Zuk Thaņ skolas,kurā 1911.gadā strādājis Nguen Tat Thaņ (Ho Ši Mins), apmeklējums.

-Smilšu kāpas.Fanthjeta slavena ar tās īpatnējām balto smilšu kāpu ainavām. Transfērs ar džipiem uz kāpām. Būs iespēja izmēģināt izbraucienu ar dēli pa smilšu kāpām kā ar ragavām. Peldēšanās pie Rom salas pludmales. Beigās pastaiga gar strautu līdz Sarkanajai kraujai.

-Lotosu ezers. Netālu no svētā jūras dieva Namhaj tempļa atrodas brīnumaina „oāze” Baušen – ezers noklāts ar lotosiem. 60 metrus virs jūras līmeņa tuksneša vidū atrodas ūdenstiplne ar kristāldzidru ūdeni un neskaitāmiem lotosu ziediem.

Brauciens ar džipiem cauri smilšu kāpām uz Lotosu ezeru. Smilšu kāpu vidū atrodas brīnumaini skaists saldūdens ezers, kurā visu gadu aug un zied lotosi.

-Taku kalns un Guļošā Budas pagoda.Taku kalns atrodas 40 km uz dienvidiem no Fathjetas. Brauciens uz Taku kalnu un došanās ar pacēlāju līdz kalna virsotnei. Vēl nepieciešams pieveikt 1000 pakāpienus līdz Guļošā Budas statujai. Šī 80 metrus garā statuja tiek uzskatīta par vislielāko Budas statuja Vjetnamā. Statuja tika izveidota 1963. gadā Taku pagodas teritorijā, kas savukārt tika uzcelta 1831. gadā imperatoru Nguen dinastijas laikā.

-Biņ Čau karstais avots.Biņ Čau kartsais avots atrodas 75 km uz dienvidiem no Fathjetas. Šī minerālūdens temperatūra ir 80 grādi. Uz Bin Čau minerālūdens avotu bāzes  šeit tikai uzcelts lielākais Vjetnamā thalaso medicīnas centrs. Pilnā procedūru kursā ietilpst 20-30 minūšu  pelde ārstnieciskajās dūņās.

11   diena

FATHJETA – HOŠIMINA - HANOJA

Brokastis viesnīcā. 12:00 izrakstīšanās no viesnīcas. Transfērs uz Hošiminas lidostu (ceļā apmēram 3,5 stundas). Lidojums Hošimina – Hanoja . – Stambula - Rīga.

Reģistrācija „Turkish Airlines” reisam.

21:25 izlidošana uz Stambulu.

12   diena

04:05 ierašanās Stambulā

09:10 izlidošana uz Rīgu.

12:10 ierašanās Rīgā.

Cenā ietilpst

aviolidojums Rīga – Stambula – Hanoja– Stambula – Rīga;

iekšējais pārlidojums Hanoja – Hošimina – Hanoja;
lidostas nodokļi;
dzīvošana 4* viesnīcās ar brokastīm ( divvietīgā nr-ā);
visi transfēri pēc programmas;
krieviski runājoša gida pakalpojumi;
programmā minētās ekskursijas un ieejas biļetes;
3 pusdienas un 1 vakariņas.

 

Piezīmes

Вrauciena cenā nav iekļauts:

* vīza 25 USD, ierodoties Vjetnamā;

* medicīniskā apdrošināšana;

* papildus ekskursijas;

* tējas naudas. 

 

Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā nr-ā 375,00EUR

Karte
Karte
Atsauksmes
Novērtējiet un uzrakstiet atsauksmi

Novērtējiet gidu:
Ceļojuma vērtējums:
Rakstīt atsauksmi
Izmantojiet ar e-pasta vai bloga palīdzību: