NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

Aicinām jūs atbalstīt Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra projektu. Palīdzēsim Baltijas jūras dzīvniekiem atgriezties to mājvietā – jūrā. Lai arī Baltijas valstu kopējā krasta līnija ir vairāk nekā 4000 km gara, šobrīd Baltijas valstīs vēl nav vietas, kur ievainotie jūras dzīvnieki vai pamestie mazuļi varētu gūt nepieciešamo aprūpi un atveseļošanu, lai varētu atgriezties un izdzīvotu savā dabiskajā vidē. Par Baltijas jūras roņiem ierasti rūpes uzņemas Polija vai Vācija. Attīstot zvejniecību un citas aktivitātes Baltijas jūrā, mums ir jāuzņemas atbildību par ietekmi uz tās iemītniekiem. Lietuvas Vides ministrija un Lietuvas Jūras muzejs jau ir snieguši būtisku ieguldījumu dzīvnieku rehabilitācijas centra būvniecībā, taču šie līdzekļi nav pietiekami. Mūsu misija ir aicināt, mobilizēt un darīt visu iespējamo, lai atbalstītu moderna rehabilitācijas centra būvniecību Baltijas jūras dzīvniekiem. Esam patiesi priecīgi ieviešot šo iniciatīvu visās trijās Baltijas valstīs, jo jūra mums visiem ir viena. Jūras dzīvniekiem nav nedz robežu, nedz tautību.

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

  • Iegādājoties Novatours brīvdienu paketi tiešsaistē vai ceļojumu birojā, ikvienam būs iespēja brīvprātīgi atbalstīt Baltijas juras dzīvnieku rehabilitācijas centra būvniecību EUR 3, 5 vai 10 apmērā.
  • Visi iegūtie līdzekļi tiks pārvirzīti Lietuvas Jūras muzejam un delfinārijam būvniecības projekta realizēšanai. 
Piedāvājums ir spēkā
04-09-201901-09-2021
Piedāvājuma noteikumi

PROJEKTA JAUNUMI:

 

PAR PROJEKTU:

Projekta laiks: 2019-2021

Projekta mērķis: vākt naudu Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra izveidei.

Saistības:

  • Novatours uzņemas visu iegūto naudu novirzīt Lietuvas Jūras muzejam.
  • Lietuvas Jūras muzejs uzņemas visu saņemto naudu izmantot projekta īstenošanai.
  • Abas puses savas saistības pilda bez jebkādas samaksas par to.

 

Sniedzot ieguldījumu savvaļas dzīvnieku aizsardzībā, Lietuvas Jūras muzejs īsteno ambiciozu projektu – Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centra būvniecību. Kopējas projekta izmaksas ir vairāk nekā EUR 3 miljoni, no kuriem EUR 1,380,000 būs segti no Eiropas Savienības un Lietuvas valsts līdzekļiem, bet atlikušo EUR 1,727,664,73 nodrošināšanai nepieciešams atbalsts.

Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centrs varēs uzņemt ievainotos dzīvniekus tuvāko gadu laikā. Saskaņā ar Lietuvas Jūras muzeja direktores Olgas Žalienes (Olga Žalienė) sacīto, mērķis ir izveidot profesionālu centru, kurā būs iespējama ne tikai dzīvnieku rehabilitācija, bet arī zinātniskas izpētes pakalpojumu sniegšana.

Centrā plānots attīstīt arī izpētes aktivitātes, lai uzlabotu izpratni par savvaļas dzīvnieku ekoloģiju, bioloģiju un etoloģiju, kā arī rastu ieteikumus, kā uzlabot jūras dzīvnieku aizsardzību. Līdz šim šādi izpētes darbi tiek veikti nepiemērotos apstākļos vai ārvalstīs. Šāds izpētes un rehabilitācijas centrs būs viens no dažiem Eiropā un pat pasaulē.