NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

no
Ietaupiet

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

Nav iespējams rezervēt

no

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Ietaupiet
Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

Izvēlieties datumu un cenu

Ievadītajā datumā netika atrasti piedāvājumi.
Izmainīt meklēšanas nosacījumus vai apskatī mūsu piedāvājumus citos datumos.

Numura tips
Ēdināšanas tips
Labākais piedāvājums
Labākais piedāvājums
Nav iespējams rezervēt
Nav iespējams rezervēt

Labākais piedāvājums
Nav iespējams rezervēt
Nav iespējams rezervēt

Detalizēta ceļojumu informācija

Par viesnīcu

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Līdz smilšu pludmalei ir apmēram 50 m
 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 5 km (Hersonisa)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 25 km

Viesnīca

 • Numuru skaits – 38
 • Galvenais restorāns
 • Bāri (par papildus samaksu)
 • WiFi
 • Autostāvvieta
 • Baseins
 • Atpūtas krēsli pie baseina
 • Atpūtas krēsli pludmalē (par papildus samaksu)
 • Saulessargi pie baseina
 • Saulessargi pludmalē (par papildus samaksu)
 • Viesnīcas oficiālā kategorija – 2*

Bērniem

 • Bērnu baseins

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Kūrota nodoklis apmaksājams ierodoties viesnīcas recepcijā

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Valsts

Grieķija – Rietumu civilizācijas šūpulis


Dosje

 • Platība – 131 957 km2. Krētas sala – 8 336 km2, Santorīni sala – 73 km2, Rodas sala– 1 400 km2, Halkidiki pussala: 2 918 km2.
 • Iedzīvotāji –  10.7 milj. (2012. gada novembra dati).
 • Galvaspilsēta – Atēnas
 • Valūta – eiro.
 • Valoda – Grieķu (Mūsu laikos grieķi mācās divas valodas – jaungrieķu un sengrieķu).
 • Reliģija – pareizticīgie. Vairākums cilvēku ir pareizticīgie.

Vēstures fakti

Grieķija ir valsts, kur saplūst Austrumu un Rietumu kultūras, tā ir demokrātijas, mākslas un Olimpisko spēļu dzimtene.

Antīkie grieķi savu zemi sauca par ‘’Ellādi’’ vai ‘’Ellasu’’.

Ellāde bija sengrieķu civilizācija no III gs. līdz II gs. p.m.ē.

Grieķijas vēsturē var izdalīt vismaz divus uzplaukuma periodus: pirmais – antīkā Grieķija, kas eksistēja līdz apvienošanai ar Romas impēriju 146.g.p.m.ē., un otrais, kurš ilga no mūsu ēras 395.g., kad Romas impērija sadalījās divās - Austrumu un Rietumu daļās, līdz 1453.g., kad turki iekaroja Austrumu (Bizantijas) impēriju.

1953.g. Grieķiju uzņēma NATO, bet 1981. g. tā pievienojās Eiropas Savienībai.


Nacionālā virtuve

 • “Tzatziki” – ‘’grieķu salāti’’, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem.
 • “Melidzanosalata” – garneles, omāri, cepti baklažāni.
 • “Gemista” – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.
 •  “Dolmade” – gaļa ietīta vīnogu lapās.
 • “Pasticijo” – pudiņš vai suflē no makaroniem.
 •  ‘’Ellinikos kafes’’- grieķu kafija, bieza, stipra kafija, pasniegta bez piena.
 •  “Frapes” – auksta šķīstošā kafija, ko pasniedz ar vai bez piena un cukura pēc garšas.

Viesnīcu specifika

Vēl nesen Grieķijā eksistēja nacionālā klasifikācijas sistēma, kas balstījās uz burtiem: De Lux, A, B, C, D, E. Nesen tika sākta viesnīcu kategoriju klasifikāciju maiņa – tiek veikta pāreja uz zvaigžņu sistēmu. Viesnīcas kategorija Grieķijā ir atkarīga no atrašanās vietas, sniedzamo pakalpojumu kvalitātes un kvantitātes, viesnīcas numuru lieluma un aprīkojuma. Tomēr dažreiz vienas kategorijas viesnīcas var atšķirties ar novitāti, aprīkojumu, pakalpojumu kvantitāti un kvalitāti. Grieķijā ir daudz bungalo tipa viesnīcu. Dažās viesnīcās (kā zemākas, tā arī augstākas kategorijas, it īpaši Krētā) mēbeles (gultas, galdi, skapīši utt.) ir piestiprinātas pie grīdas, tāpēc tās nav iespējams pārvietot. Tādas mēbeles parasti ir izgatavotas no akmens vai citiem celtniecības materiāliem. Daudzu viesnīcu personāls ir visai tolerants pret viesiem – Jūs neapgrūtinās ar pārāk lielu uzmanību vai uzbāzību. Šeit cieņā ir tūrista privātā dzīve un viņa brīvību neierobežo ar dažādiem noteikumiem.


Noderīga informācija un padomii

Veikali. Privātie veikali strādā pēc pašu ieskatiem, visbiežāk no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00. Lielveikali darbojas līdz plkst. 21.00. Pusdienas pārtraukums (grieķu „siesta”) ilgst no plkst. 14.00 vai plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 vai attiecīgi līdz plkst. 18.00.

Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.00 līdz plkst. 14.00. Tūrisma sezonā vairums banku strādā arī pēcpusdienā.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% apmērā no rēķina summas.

Transports. Grieķijā ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Pilsētas autobusu biļetes var iegādāties kioskos vai pieturās, starppilsētu autobusos braukšanas biļetes var iegādāties pie vadītāja. Pilsētās ir pieejami taksometri. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas. Vidēji 1 km cena ir 1 eiro.

Fotografēšana. Stingri aizliegts filmēt un fotografēt stratēģiski svarīgus objektus un lidostas. Lai filmētu muzejos un baznīcās, dažkārt nepieciešama speciāla atļauja.

Dāvanas. Olīveļļa un garšvielas ‘’diktamus’’ – tā saucamās zāles pret visām slimībām.


Interesanti zināt

Piedalies Senās Grieķijas vasaras festivālā. Iesakām katram tūristam nogaršot vīnu „Recina”, kuram ir specifiska priedes sveķu piegarša, un apetīti rosinošo uzkodu „tzatziki”. Grieķijā, lai iepazītos ar svešu cilvēku, viņu uzaicina uz deju. Mūzika un deja ir atslēga grieķu kultūras atpazīšanai.

Piedalies pārgājienā pa Samārijas aizu – pašu garāko aizu Eiropā.

Pārcelies pa jūru uz Santorīni salu – vienu no skaistākajām pasaulē, kur joprojām ir aktīvs vulkāns.

Iesakām apmeklēt Knosas pili un Hēraklejas Arheoloģijas muzeju, kas vēsta par Eiropas senāko civilizāciju, kura eksistēja 2000 g. pirms mūsu ēras, Spinalongas salu – vecu venēciešu cietoksni un spitālīgo pēdējo koloniju, Grieķijas galvaspilsētu – Atēnas, Meterora klosteri Kalambakā, Olimpa kalnu – augstāko virsotni Grieķijā, Rodu – vienu no lielākajām viduslaiku pilsētām Eiropā , tauriņu ieleju.

Kūrorti

Guvesa

Mājīga kūrortpilsēta 9 km no Hersonisas. Gouves ir vairāki krodziņi, restorāni, mājīgas kafejnīcas. Smilšu pludmalē ir iespēja nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Kūrortā ir ērta autobusu satiksme uz Heraklionu un Hersonisu. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa.


Retimnas reģions

Retimna. Šajā skaistajā pilsētā ar bagāto vēsturi var apskatīt labi saglabājušos venēciešu XVI gs. arhitektūras paraugus: Lielos vārtus, lodžiju, kura kādreiz kalpoja par atpūtas un tikšanās vietu Krētas aristokrātijai (šodien tur atrodas arheoloģijas muzejs), Rimondi strūklaku, cietoksni Poleokastras kalnā, no kura paveras brīnumaina pilsētas ainava. Senās turku mošejas piešķir vietai austrumniecisku kolorītu. Pilsētas krastmalā ir daudz mājīgu kafejnīcu un nacionālās tradīcijās veidotu tavernu. Adelianos Kamposa, Plataniasa. Tie ir nelieli kūrorti, kuri atrodas 2-8 km attālumā no Retimnas, blakus plašām pludmalēm ar skaistiem akmens līčiem. Pie pludmales atrodas grieķu tavernas, restorāni, kafejnīcas un suvenīru veikali. Visās šajās mazpilsētās ir autobusu savienojumi ar Retimnu. Skaleta atrodas 12 km attālumā no Retimnas. Šajā klusajā, idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali. Sfakaki ir viens no mazāk pazīstamiem Retimnas piekrastes ciemiem. Tas pat nav īsts ciems. Sfakaki ir labi iekopta smilšu pludmale 10 km attālumā no Retimnas. Lai gan Sfakaki ir diezgan kluss ciems, pie pludmales atrodas daudz restorānu un bāru.


Hersonisas reģions

Kādreizējais zvejnieku ciemats, kurš atrodas 26 km attālumā uz austrumiem no Hēraklejas, pārtapis populārā atpūtas centrā. Tā ir viena no salas visaktīvākajām kūrorta vietām. Šeit atrodas viesnīcas, darbojas bāri, diskotēkas, tavernas, veikali. Te var uzspēlēt mini golfu vai izmēģināt savus spēkus kartingā. Blakus atrodas daži ūdens atrakciju parki. Netālu no centra atrodas kūrorta zona Anisara, kuru tūristi iecienījuši pateicoties tā tuvajai atrašanās vietai līdz izklaižu centriem un lieliskajām viesnīcām. Hersonisā un Anisarā ir ērta autobusu satiksme ar Hērakleju, Agios Nikolaos pilsētu un citām salas daļām. Guvesa. Tas ir omulīgs kūrorts, kas atrodas 8 km no Hersonisas. Guvesā ir vairāki krogi, restorāni, mājīgas kafejnīcas. Pludmalē iespējams nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Analipsa. Tas ir ciemats, kas atrodas 6 km no Hersonisas, netālu no pludmales. Kūrortā ir daži krodziņi un suvenīru veikali. Tas ir piemērots klusu brīvdienu meklētājiem. Analipsā ir ērta autobusu satiksme ar Hersonisu un Hērakleju. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa. Kokkini Hani atrodas 14 km uz austrumiem no Heraklionas. Kokkini Hani ir strauji attīstījusies galvenokārt tādēļ, ka tajā atrodas brīnišķīga pludmale, restorāni un krodziņi, no kuriem daudzi piedāvā ēdināšanu jūras krastā un pietiekamu izvēli ēdienkartē, lai apmierinātu visas gaumes. Kūrortā atrodas vairākas viesnīcas, daudzi bāri un kafejnīcas.


Elunda

Gleznains ceļš Krētas rietumkrastā ved uz bijušo zvejnieku ciematu, tagadējo kūrortu Elundu, kas atrodas līča krastā 11 km attālumā no Agios Nikolaosas un 70 km attālumā no salas galvaspilsētas un lidostas. Pilsēta sastāv no divām daļām: jaunās mūsdienīgās un vecās tradicionālās. Kūrorts ir viens no svarīgākajiem Austrumu Krētas tūrisma centriem. Šeit izvietotas daudzas izsmalcinātas un elegantas viesnīcas, darbojas neskaitāmi bāri, restorāni, suvenīru veikaliņi. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongas salai.


Agios Nikolaos

Mirabello klinšainā piekraste ar Agios Nikolaos pilsētiņu veido vienu no salas pievilcīgākajām vietām. Bez šaubām šī ir viena no visskaistākajām salas pilsētiņām, bez tam tā tiek uzskatīta par pašu modernāko Krētas kūrortu un tiek dēvēta par „Krētas San-Tropēzu”. Šeit pastāvīgi dzīvo 8 500 cilvēku, bet vasaras laikā iedzīvotāju skaits pieaug līdz 30 000. Kūrorts piedāvā visu, ko sirds vēlas: lielu skaitu tavernu, bāru un restorānu ar Krētas tradicionālajiem ēdieniem, pludmalēs - jūras kuterus un jahtas aktīvai atpūtai.


Analipsi

Ciemats 6 km attālumā no Hersonisas ar vairākiem krodziņiem un suvenīru veikaliem. Analipsi patiks klusu brīvdienu cienītājiem. Kūrortā ir ērta autobusu satiksme uz Heraklionu un Hersonisu. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa.


Anisara

Anisaru tūristi iecienījuši pateicoties tās tuvajai atrašanās vietai līdz izklaižu centriem un lieliskajām viesnīcām. Hersonisā un Anisarā ir ērta autobusu satiksme ar Hērakleju, Agios Nikolaos pilsētu un citām salas daļām. Netālu atrodas vairāki nelieli ciematiņi: Kutulufaris, Piskopiano, Vecā Hersonisa, kur Jūs varēsiet atrast mājīgas tavernas, no kurām paveras skaista panorāma vai arī doties pastaigā pa šaurajām, veclaicīgajām ieliņām.


Malija

Aiz Stalidas sākas Malijas ciems, kurš plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 34 km attālumā no Hēraklejas un 8 km attālumā no Hersonisas ciemata. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Malijas apkārtnē ir ražīgākās zemes plantācijas, kur audzē dārzeņus un īpašu, ļoti saldu banānu šķirni. Malija atrodas līča, ar tādu pašu nosaukumu, krastā. Šodien Malija ir labi pazīstama un iemīļota, it īpaši jauniešu vidū, atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. 4 km uz austrumiem no pilsētas atrodas arheoloģiskais centrs. Šeit Malijas pilsdrupās zinātnieki ir atraduši tā saucamos Malijas bišu attēlus, kuri kļuvuši par Krētas talismanu. Arī mūsdienās vietējie meistari ar tām izdaiļo juvelierizstrādājumus


Skaleta

Skaleta atrodas 12 km attālumā no Retimnas. Šajā klusajā, idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali.


Panorma

Panorma – neliela pilsētiņa 22 km attālumā no Retimnas. Tā ir lieliska vieta klusas atpūtas baudītājiem. Šajā mierīgajā kūrortpilsētiņā ir tikai daži veikali, restorāni, kafejnīcas, bāri. Panorma ir ļoti piemērota tiem tūristiem, kas vēlas apceļot salu patstāvīgi, noīrējot automašīnu, jo Krētas Rietumdaļā ir ne mazums interesantu apskates objektu un vietu, kuras ir vērts apmeklēt.


Agia Pelagia

Agia Pelagia ir mazs, omulīgs kūrorts Krētas ziemeļu krastā, kas atrodas 22 kilometru attālumā no Heraklionas. Pilsētas brīnišķīgā ainava joprojām ir gluži kā uz pastkartēm. Agia Pelagia ir kūrorts, kas atrodas jūras krastā, un šeit ir dažādi krogi, kafejnīcas, tirdzniecības centri, dažādi veikali un tūrisma centrs. Nakts dzīve kūrortā nav aktīva, tāpēc šī ir piemērota vieta mierīgai atpūtai pie jūras.


Amudara

Amudara ir 7 km gara smilšu pludmale, kas stiepjas no Hēraklejas rietumu gala līdz Linoperamatai netālu no Gazi ciema. Tā ir viegli sasniedzama ar vietējo autobusu. Pludmales smiltis ir smalkas un zeltainas un pludmale ir vairākus metrus plata un ieeja jūrā ir tīra un droša.


Džordžopolis

Džordžopolis ir daiļš ciemats Krētas ziemeļu piekrastē, apmēram 39km attālumā no Hanijas un 24km attālumā no Retimnas. Ciemats skaisti izceļas uz iespaidīgas, kalnainas ainavas. Lai gan mūsdienās ciemats ir pievērsies drīzāk tūristu gastranomisko baudu sniegšanai, tas paliek pievilcīgs arī ar savu mazo zvejas ostu. Kavros pludmale ir daļa no 10 km garās pludmales, kas sākas Džordžopolisā, un stiepjas uz austrumiem līdz Episkopi ciematam. Kavros pludmalei arī tiek piešķirts Zilais karogs, kas apliecina izcilu ūdens kvalitāti. .


Bali

Unikālas dabas ieskauts kūrorts Krētas vidienē, 30 km no Retimnas. Agrāk slavenais zvejnieku ciemats mūsdienās ir lielisks atpūtas galamērķis, kur attīstīts tūrisms, bet saglabātas vietējās paražas un tradīcijas. Majestātisko kalnu ieskautajā kūrortā ir pat četras mājīgas pludmales, kas ir ārkārtīgi tīras un drošas bērniem. Rajonu rotā tradicionālās mājas, krodziņi un neliela zvejas osta.


Kokini Hani

Kokkini Hani atrodas 14 km uz austrumiem no Heraklionas. Virzoties uz austrumiem no Heraklionas lidostas pa Veco Nacionālo ceļu (vecais ceļš) seko krasta līnijai un piedāvā brīnišķīgus skatus uz jūru un pludmali. Kokkini Hani ir strauji attīstījusies, galvenokārt pateicoties lieliskajai pludmalei un restorāniem un krodziņiem. Daudzas ēdināšanas iestādes atrodas arī pie pludmales un piedāvā dažādas ēdienkartes, kas atbilst visām gaumēm, tostarp vietējās nacionālās virtuves ēdieni, svaigas jūras veltes, angļu un itāļu virtuve. Ir daudz naktsmītņu, sākot no lielām luksusa viesnīcām līdz lētākām viesnīcām, tūristu dzīvokļiem un īrējamām istabām. Kūrortā ir daudz bāru un kafejnīcu, no kurām dažas ir atvērtas līdz vēlam vakaram. Tiek atskaņota jaunākā mūzika, bet kopumā naktsdzīve ir minimāla, salīdzinot ar tuvējo Hersonisu.


Sfakaki

Sfakaki ciems atrodas Krētas rietumu daļā Retimnas līča krastā. Patiesībā Sfakaki nav īsts ciems, bet gan kūrorta zona 10 km uz austrumiem no Retimnas pilsētas. Ir daudz restorānu un bāru, taču tā joprojām ir klusa zona. Pludmales parasti ir smilšainas, taču ir arī akmeņainas un akmeņaini līči. Jūras bruņurupučus (Caretta caretta) var atrast Sfakaki pludmalēs no maija līdz septembrim.


Platānija

Platanias Hania ir lielākais tūristu kūrorts Rietumkrētā un atrodas aptuveni 14 km attālumā no Hanjas pilsētas. Platanias ir uzbūvēts netālu no skaistas smilšu pludmales un atrodas gar galveno ceļu un krastu. Platanias piedāvā visu: dažādas izmitināšanas iespējas, sākot no luksusa viesnīcām ar visaugstāko servisu, lieliem viesnīcu kompleksiem līdz vienkāršām īres istabām piemājas nakšņošanas vietās, plašu restorānu un bāru izvēli, grieķu tavernas, klubus, daudzveidīgu nakts dzīvi. Platānijā apvienojas rosīga naktsdzīve un mierīga ciemata atmosfēra. Visi šie attīstītie tūrisma objekti ir aizveduši Plataniasu nedaudz tālāk no autentiskās Krētas vides, taču tā joprojām ir lieliska vieta tiem, kas vēlas izbaudīt visas ērtības un dažādas ūdens sporta iespējas pludmalē.


Misirija

Missiria atrodas 4 km uz austrumiem no Retimnas. Misirijai ir skaista smilšu pludmale. Karstajā Misīrijā jūs varat atrast visu, kas nepieciešams lieliskai atpūtai visai ģimenei. Labākais vārds, lai aprakstītu šo vietu, ir "dinamisks". Bāri un diskotēkas, krogi un kafejnīcas, tavernas un restorāni, pludmales izklaides un iepirkšanās, golfs un ūdens sporta veidi. No Retimnas var viegli piekļūt ar sabiedrisko transportu, jo bieži kursē autobusi, ir pieejami arī taksometri, noma vai privāta automašīna un motocikls.


Adelianos Kampas

Adelianos Kampos, viens no daudzajiem pludmales kūrortiem netālu no Retimnas, atrodas Krētas ziemeļu krastā. Pati pilsēta atrodas netālu no pludmales, un tajā ir daudz bāru, restorānu un iepirkšanās centru. Galvenā Adelianos Kampos pludmale ir 500 m gara un 40 m plata smilšu-oļu pludmale, un tai ir Zilā karoga statuss. Kūrorts ir arī populārs burāšanai, kaitsērfingam un ūdensslēpošanai. Šajā pludmalē olas ierodas dēt arī jūras bruņurupuči (Careta Careta), tāpēc pievērsiet uzmanību zīmēm un cieniet ligzdošanas vietas.


Malija- Stalida

Malija. Aiz Stalidas sākas Malijas ciems, kurš plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 34 km attālumā no Hēraklejas un 8 km attālumā no Hersonisas ciemata. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Šodien Malija ir labi pazīstama un iemīļota, it īpaši jauniešu vidū, atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. Stalida. Tikai 8 km attālumā no Hersonisas ciemata, mājīga līča krastā atrodas jauka kūrorta vieta - Stalida. Uz šo ciematu no Hēraklejas ved kalnu ceļš, no kura paveras lielisks skats uz jūru, Dia salu un piekrastes mājiņām. Stalida ir neliels kūrorts, kur ir iespēja atrast visu nepieciešamo lieliskai atpūtai. Visas smilšainās pludmales garumā ir izvietotas daudzas tavernas, restorāni un veikaliņi. Šis modernais kūrorts atrodas blakus „izklaides paradīzei” Malijai. Stalidu iecienījuši skaistās smilšainās krasta līnijas, ērta izvietojuma, mājīgās atmosfēras dēļ. Ērta autobusu satiksme ar Hērakleju.


Sisi

Gleznaina pilseta Sissi juras krasta atrodas 45 kilometrus uz austrumiem no Heraklionas, Kretas austrumos. Šis idilliskais, pieticigais zvejnieku ciemats ir kluss kurorts, kur Jus varat patverties no dzives stresa, tas piedava baudit atputu un apskatit apkartni. Ja Jus velaties izbaudit nebijušu naktsdzivi Kreta, ballišu galvaspilseta Malia ir mazak neka stundas brauciena attaluma. Šeit Jus atradisiet vislabakos pilsetas naktsklubus, kuros Jus varesiet balleties lidz pat saullektam. Sissi atrodas ari netalu no ciema Knossos pilsetas tuvuma, kur Jus varat apmeklet mistiskas buves, piemeram, Minoanas pili.


Fodele

Fodeles ciems atrodas netālu no Agia Pelagia, 26 km uz rietumiem no Heraklionas, pazīstams kā gleznotāja Domenika Teotokopula (El Greco, grieķu lietus) dzimtā vieta un lieliska vieta ceļotājiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Netālu no ciemata ir zilā karoga pludmale, kurai blakus ir Stavro rags austrumos un Kastelo kalni rietumos. Smilšainās pludmales rietumu daļa ir labāk aprīkota ar visu nepieciešamo atpūtai - saulessargiem, sauļošanās krēsliem, dušām, kafejnīcām un bāriem, kā arī ir iespējas nodarboties ar ūdens sporta aktivitātēm.


Chania

"Chania, ir otra lielākā pilsēta salā, kas līdz 1972.gadam bijusi Krētas galvaspilsēta. Simtiem gadu Krētā pastāvošās, dažādu kultūru iezīmes, pilsētā saglabajušās līdz mūsdienām. Tā ir gleznainā vecpilsēta ar šaurām ieliņām un turku laiku ēkām, Venēciešu arhitektūras cietoksnis un osta, kas atgādina, ka Chania reiz bijusi viena no svarīgākajām ostas pilsētām Balkānos. Smilšainās pludmales, nelielās, bet mājīgās viesnīcas, promenādes ar sev raksturīgajām sīkājām tirgoņu bodītem un suvenīru veikaliem, tavernas, mazās kafejnīcas un restorāni, kā arī citas izklaides vietas – tas ir viss, kas padara Chania par tik ļoti pievilcīgu kūrortu."


Aghia Marina

Agia Marina atrodas salas ziemeļrietumu daļā, netālu no reģiona galvaspilsētas Hanjas. Pa dienu salīdzinoši klusā un mierīgā pilsētiņa atdzīvojas vakaros – pēc sauļošanās pludmalē ceļotāji apsēžas mājīgos krodziņās un dienu noslēdz rosīgos bāros. Pilsēta lepojas ar 2,5 km garu smilšu pludmali, kas ir apbalvota ar Zilo karogu.Maleme

Malemē ir īsta paradīze atpūtniekiem, kas izslāpuši pēc mierīgas atpūtas. Šī mazā, klusā pilsētiņa atrodas Krētas ziemeļrietumu krastā, un to ieskauj olīvu birzis un vīna dārzi. Šeit jūs atradīsiet vairākus bārus, krogus, veikalus un 3 kilometrus garu pludmali. Viegli sasniegt reģiona lielāko kūrortu Platanias, kas atrodas tikai 10 minūšu brauciena attālumā no Malema.


Kolimbari

Kolymbari ir klusa, tradicionāla Krētas stila zvejnieku pilsētiņa-osta ar mājīgiem krodziņiem, zivju restorāniem, nepārpildītām pludmalēm un iespaidīgu panorāmu (akmeņi vienā pusē, Vidusjūra otrā). Tuvumā ir daudzas pārgājieniem piemērotas takas, tāpēc aktīviem ceļotājiem iesakām neaizmirst koferī ielikt piemērotus apavus. Ceļotāji, kuri dod priekšroku intensīvākai vakara programmai, burvīgajā Hanijā var viegli nokļūt ar autobusu.

Ko apskatīt?

Krētā – vieta tiem, kam pietrūkst romantikas

Trīs pasaules kontinentu - Eiropas, Āzijas un Āfrikas krustpunktā, Egejas jūras dienvidos atrodas Krētas sala. Tās platība ir 8 336 km2, krasta līnijas garums – 1 046 km. Krēta ir lielākā Grieķijas sala un lieluma ziņā piektā lielākā sala Vidusjūrā pēc Sicīlijas, Sardīnijas, Korsikas un Kipras. Sala stiepjas 260 km garumā. Tās ziemeļu piekrastē ir izvietojusies Krētas galvaspilsēta Hērakleja, kas sadala salu divos apgabalos – rietumu un austrumu.

Rādīt vairāk

Atšķirībā no Grieķijas kontinentālās daļas, Krētā nav lielu pilsētu - pamatā salas iedzīvotāji mitinās vairāk nekā 1 400 mazās pilsētiņās un ciematos. Katrs Krētas zemes pleķītis stāsta par salas bagāto vēsturi, kuras pirmsākumi meklējami daudzus gadsimtus atpakaļ. Ar salu saistīti daudzi sengrieķu mīti un leģendas, kuri tik cieši savijušies ar vēsturi, ka ir grūti noteikt, kur ir patiesība un kur izdomājums. Tieši Krētas sala ir visu dievu tēva Zeva dzimtene. Šeit Krētas valdnieks Minoss dibināja savu vareno impēriju. Šeit dzīvoja un strādāja Daidals, kurš Minosa uzdevumā uzcēla labirintu, kurā drosmīgais Tesejs uzvarēja Minotauru. Daži zinātnieki uzskata, ka Krēta ir viena no Atlantīdas drumslām, jo atlantu āriene, kādu to aprakstīja grieķu filozofs Platons, ir ļoti līdzīga Krētas pirmo iemītnieku izskatam: viņi bija liela auguma ar platu seju, gaišiem matiem un zilām acīm.

Saka, ka jūru un kalnus var mīlēt vienlaicīgi. Šajā ziņā Krēta ir ideāls mīlas objekts, jo kalni šeit izaug tieši no jūras. Salā ir ideāli apstākļi atpūtai, jo šeit ir vairāk kā 300 saulainu dienu gadā! Grieķijas lielākā sala piedāvā tik daudz interesanta, ka ar vienu atvaļinājumu patiešām būs par maz. Krēta ir slavena ar Lassiti plakankalni, kur, kā vēsta leģenda, vienā no alām ir dzimis Zevs. Vēl tā slavena ar elpu aizraujošām kalnu grēdām, olīvkoku audzēm, Knosas pili, muzeju bagātībām, klosteriem un baznīcām. Ceļotājus aizrauj un valdzina mazo ciemu eksotiskā gaisotne, kuru veido ārēji ļoti mierīgie, bet dvēselē temperamentīgie vietējie iedzīvotāji.


Rādīt mazāk


APSKATES VIETAS

Šeit ir daži ieteikumi par to, ko apmeklēt Krētu.


Hērakleja

Hērakleja ir Krētas galvaspilsēta, piektā lielākā Grieķijas pilsēta, kura ir saglabājusi senās Mīnoju civilizācijas pēdas. Pie vietējās ostas piestātnēm var redzēt kā mūsdienu lielos kruīza kuģus, tā arī mazās zvejnieku laivas. Pilsēta simboliski ir sadalīta divās daļās: jaunajā pilsētā - ar mūsdienīgiem veikaliem, parkiem un daudziem laukumiem un vecpilsētā - ar venēciešu strūklakām, lodžiju, tirgu un senām, skaistām ieliņām. Cilvēku pārpildītie pilsētas laukumi izgreznoti ar zaļiem apstādījumiem, acis priecē 1626. g. uzceltā grandiozā Morozini strūklaka. Lielu interesi piesaista arheoloģijas muzejs, kurš izvietots Brīvības laukumā - pašā pilsētas centrā. Šeit glabājas Knosas pils fresku oriģināli, daudzi pasaules līmeņa arheoloģiskie atradumi – sākot ar neolīta laikmetu un beidzot ar Romas impērijas laikiem. Muzejam ir daudz lielāka popularitāte, nekā pat Atēnu Nacionālajām muzejam. Hēraklejas Vēstures muzejs ir vēl viens objekts, kas jāapmeklē. Tajā glabājās divas ļoti pazīstamas El Greco gleznas.


Knosas pils

Tikai 5 km no Hēraklejas centra atrodas senās pilsētas Knosas pilsdrupas. Četrus tūkstošus gadu atpakaļ šeit bija Mīnoju kultūras galvaspilsēta – visas Eiropas civilizācijas šūpulis. Krētā ir tāda paruna: ja Jūs mēģināsiet pamest salu neapskatījuši Knosas pili, Jūs vienkārši no salas neizlaidīs. Mūsdienās tā, iespējams, ir tūristu visapmeklētākā vieta Krētā. Kādreizējā pils ar pieciem stāviem un 1 400 dažādas nozīmes istabām pēc savas uzbūves atgādina labirintu.

Kā vēsta leģenda, šeit mitinājās mītiskais Minotaurs – pa pusei cilvēks, pa pusei vērsis. Lai pilsdrupu apmeklētājos kaut nedaudz radītu iespaidu, kā pils izskatījusies senatnē, Mīnoju civilizācijas pirmatklājējs, arheologs Arturs Evanss veica tās daļēju rekonstrukciju.


Gramvusa un Bali lagūna

Tā ir viena no skaistākajām lagūnām Krētā. Ir teikts, ka jūra šeit uzliesmo varavīksnes krāsās. Gramvusa ir sala ar bijušo venēciešu ostu. Mūsdienās cietoksnis ir pamests, to var sasniegt pa stāvām kāpnēm. Nepalaidiet garām iespēju nopeldēties debešķīgi skaistajos Bali lagūnas ūdeņos. Pat slavenie princis Čārlzs un princese Diāna šo lagūnu izvēlējās par sava medusmēneša vietu.


Spinalongas sala

No Krētas ziemeļaustrumu krasta ar kuģīti var pārcelties uz Spinalongas salu, kura atrodas Elundas līcī. Cietoksnis, kas dominē pāri salai, ir viens no košākajiem vēstures pieminekļiem Krētā, kas no ienaidniekiem sargāja seno Olundas pilsētu (mūslaiku Elundu). Sarāceņu laikos šeit no vajātājiem patvērās kristieši. Pilsētiņa ar mazu baznīcu un kapiem kļuva par piespiedu izsūtīšanas vietu nelaimīgajiem lepras slimniekiem, kur tie pavadīja atlikušā mūža daļu. Līdz 1955. g. šeit atradās pēdējā Eiropas spitālīgo kolonija.


Samārijas aiza

Īstu Krētas kalnu skaistumu var izjust tikai apmeklējot Samārijas aizu. Tiek lēsts, ka tā ir visgarākā Eiropā. Lai arī pārgājiens ilgst aptuveni 5 stundas, tas neliekas nogurdinošs, jo visapkārt paveras neaizmirstami skati. Samārijas aiza ir veidojusies 14 milj. gadu atpakaļ, kad upes gultne stiepās cauri klintīm. Tā izveidojās 18 km gara aiza, kuras platums dažās vietās nepārsniedz pat 3,5 m. Šī ir viena no mūsu planētas iespaidīgākajām vietām. Jums būs iespēja apskatīt Samārijas ciprešu mežu, šķērsot izžuvušās upes gultni un atsvaidzināties ar kristāldzidro kalnu avotu ūdeni. Tālāk pa akmeņainu taku Jūs nonāksiet pie Lībijas jūras krasta. Aizsargājamajās teritorijās mīt daudzu retu sugu zvēri un zaļo ap 450 augu šķirņu. Aiza ir atvērta tūristiem no 1.maija līdz 31.oktobrim.


Matala

Ja Jūs atrodaties Krētā, noteikti jāapmeklē nelielais, bet ļoti interesantais Matalas ciemats un pludmale. Stāvajās smilšainajās nogāzēs kā tumšas ēnas parādās alas. Senatnē (mūsu ēras 1.– 2. gs.) šeit apglabāja mirušos. Pagājušā gadsimta 60.gados šīs alas bija iecienījuši hipiji no visas pasaules. Atpūšoties smilšainajā pludmalē, var pavērot ciemata iedzīvotāju kluso dzīvi, pastaigāt pa šaurajām piejūras ieliņām un vērot laivu un kuģīšu līgano šūpošanos jūras viļņos.


Elafonisi

Tā ir vēl viena no visskaistākajām pludmalēm, kas atrodas salas rietumu daļā. Ūdens ir tik sekls, ka unikālo smilšu salu var sasniegt ar kājām. Elafonisi tuvumā ir klosteris, kas nosaukts par “Zelta kāpņu klosteri”. Ir teikts, ka persona, kas šajā klosterī atradīs zelta kāpni, kļūs par svēto.


Dikti alas

Austrumu Krēta - Lasiti plakankalne ir slavena ar savu virsotni pie Dikti alas. Ēzelīša mugurā vai kājām jūs varēsiet pacelties augsti kalnos un nokļūt Dikti alā, kur tek pazemes upe un atrodas daudz krāšņu stalaktītu un stalagmītu.

Ekskursijas

Ekskursijas

Iegūstiet neaizmirstamu pieredzi no brīvdienām.


Pastaiga pa Aradenu Krētā

 • Aktīva pilnas dienas
 • Atpūtas ekskursija

Netālu no Hora Sfakionas (Chora Sfakion) ciemata, aptuveni 15 km attālumā, atrodas skaistā pilsēta Anopolisa (Anapolis) un Aradenas aiza, kuras skaistumu un grandiozumu varētu salīdzināt ar Samariju. Atšķirībā no citām aizām Aradenā gandrīz nekad nav tūristu, tāpēc varēsiet izbaudīt šīs vietas mieru un skaistumu vienatnē ar bagātīgo Krētas dienvidu dabu. Aradena ir arī piemērota vieta ekstrēmas atpūtas baudīšanai. Katru gadu šeit ierodas ekstrēmā sporta veida – gumijlēkšanas – cienītāji. Ikviens var izlekt ar gumiju, kas piesieta kājām, no 138 m augstuma.

Pēc kanjona apskates dosimies uz brīnišķīgo pludmali mazā Marmaras ciematā. Pludmale ir klāta ar oļiem, un skats uz kristāldzidro jūras ūdeni neatstās vienaldzīgu nevienu.

Pēc peldes kāpsim kuģītī, kas mūs aizvedīs uz pasakaini skaistu vietu – Loutro ciematu. Šis ir mazs, izolēts ciemats Krētas dienvidu krastā. Uz ciematu neved neviens asfaltēts ceļš, tāpēc tajā var iekļūt tikai ar kuģīti no pludmales vai mērojot 5 kilometrus ar kājām no Anopolisas ciemata. Ciemata nepieejamība piesaista tos cilvēkus, kuri vēlas atpūsties no masu tūrisma, it īpaši tādā gadījumā, ja ceļotājiem nav pašiem sava transportlīdzekļa. Šeit varēsiet atpūsties un nobaudīt kādu uzkodu.

Pēc 2,5 stundām dosimies atpakaļ, un jums būs iespēja pastaigāties pa mazo zvejnieku ciematiņu Horu Sfakionu (Chora Sfakion), kas atrodas nomaļā vietā uz dienvidiem no Krētas. Šis ciemats atrodas Sfakias reģiona centrā, un tā otrais, neoficiālais nosaukums ir Sfakia.

Hora Sfakiona ir lieliska vieta relaksējošām brīvdienām. Šeit varēsiet vairāk iepazīt dienvidu Krētu, tās tradīcijas un apskates objektus.

Saņēmuši lielisku attieksmi un guvuši daudz neaizmirstamus iespaidus, jūs vēlēsieties šeit atgriezties.

Līdzi jāņem: ērti apavi, peldkostīms, sauļošanās krēms, cepure, fotoaparāts.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos,Agia Pelagia, Amudara.


Iepazīsti Krētu

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Šīs ekskursijas laikā Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar tipiskiem Krētas ciematiņiem, kurus nav skārusi tūrisma industrija. No sākuma mēs piestāsim etnogrāfiskā muzejā „ Arolithos“, kur būs iespēja iepazīties ar seno krētiešu dzīvi. Anogios ciematiņā aplūkosiet bizantiešu baznīcu, paklejosiet pa ciemata ieliņām. Aksos miestiņā pusdienas būs tipiskā salas restorānā, uz terases ēnainā vietā. Pēc pusdienām tālāk dosimies uz Fodele miestiņu, kas slavens pateicoties māksliniekam El Greko un Sfendoni alu. Jums būs iespēja aplūkot mākslinieka dzimto māju, kuru iekļauj citrusa koki, un tad pastaigāt pa ciematiņa ieliņām.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms, ērti apavi.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Elunda, Agios Nikolaos.


Gramvusa

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ekskursija krievu valodā, kuras laikā apmeklēsiet. Gravmusas pussalu, kas atrodas uz rietumiem no Hanijas. Izaicinošs kāpiens uz 137 metru augstumā esošo cietoksni, kas tapis Venēcijas republikas valdīšanas laikā, bijis patvērums pirātiem un turku aizsarzības postenis. Vēlāk Jūsu izpēte turpināsies Balos līcī, kas slavens ar saviem zeltītajiem gliemežvākiem un balto pludmali.

Līdzi jāņem: ērtus apavus, fotoaparātu, sauļošanas krēmu.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Retimnas reģions, Džordžopolis.


Santorīni sala

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Brīnišķīgs vienas dienas kruīzs uz leģendāro „Atlantīdu”. Santorīni ir maģiska sala, viena no Vidusjūras gleznainākajām salām, kas apvieno nesalīdzināmu skaistumu un vulkānisku zemi. No salas baltajām mājiņām, kuras nokārušas pār lavas akmeņiem, paveras vienreizējs skats uz Egejas jūras zilajām tālēm, bet vulkāniskās lavas apraktas, zemes dzīlēs glabājas senu pilsētu paliekas – „Egeja jūras Pompeji”. Izbaudiet garo braucienu un nepalaidiet garām iespēju iepazīt vēl vienu lielisku Grieķijas salu!

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krems.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos, Retimnas reģions.


Knosas pils – Hērakleja

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ekskursija atklāj Mīnoju noslēpumaino dzīvi, tā ir kā atgriešanās pagātnē – senās Krētas vēsturē un Mīnoju valdīšanas laikos, izjust garīgo spēku, kurš Krētu padarīja slavenu visā pasaulē.

Jums būs iespēja apmeklēt Eiropas pirmo pili un iegrimt mītu un noslēpumu valstībā. Pastaigājoties palabirinta šaurajiem koridoriem, var apskatīt kultūras, kas attīstījusies Krētā 4000 gadus atpakaļ, atstātos simbolus un paraugus, kā arī sajust mītiskās Mīnoju civilizācijas cēlumu. Pēc Knosos pils apskates, Jūs dosieties uz Krētas galvaspilsētu – Hērakleju. Hēraklejā Jums būs iespēja apskatīt vairākas nozīmīgas vietas, ieskaitot nesen renovēto Venēciešu pili, ka arī venēciešu celto Morosinas strūklaku, iepirkties kādā no daudzajiem veikaliem vai atpūsties mājīgajās kafejnīcās.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Stalida, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos, Retimnas reģions.


Spinalonga

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ceļojot no Krētas ziemeļu krasta uz austrumiem nonāksim mazā pilsētā Ajosā Nikolaosā (Agios Nicolaos). Varēsiet redzēt Mirabello līci visā tā skaistumā, tā nosaukums itāļu valodā nozīmē „skaists skats”. No turienes dosimies jūras braucienā uz Spinalongas salu.

Vēsture un arhitektūra uz šejieni piesaista tūristus no visas pasaules. Leģendārais Venēciešu cietoksnis ar savu izcilo arhitektūras plānojumu pārsteidz tūristus jau 4 gadsimtus. Atpakaļceļā piestāsim līcī, kur jums būs iespēja atpūsties, peldēties un vakariņot uz kuģa klāja. Pēc tam mēs dosimies uz Ajosu Nikolaosu, kur apskatīsim pilsētas centru – Austrumkrētas galvaspilsētu.

Līdzi jāņem: ērti apavi, peldkostīms, cepure, sauļošanās krēms, fotoaparāts.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos,Agia Pelagia, Amudara.


Aktuālo ekskursiju sarakstu Jūs uzzināsiet info tikšanās laikā ar NOVATOURS pārstāvi.

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Līdz smilšu pludmalei ir apmēram 50 m
 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 5 km (Hersonisa)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 25 km

Viesnīca

 • Numuru skaits – 38
 • Galvenais restorāns
 • Bāri (par papildus samaksu)
 • WiFi
 • Autostāvvieta
 • Baseins
 • Atpūtas krēsli pie baseina
 • Atpūtas krēsli pludmalē (par papildus samaksu)
 • Saulessargi pie baseina
 • Saulessargi pludmalē (par papildus samaksu)
 • Viesnīcas oficiālā kategorija – 2*

Bērniem

 • Bērnu baseins

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Kūrota nodoklis apmaksājams ierodoties viesnīcas recepcijā

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Grieķija – Rietumu civilizācijas šūpulis


Dosje

 • Platība – 131 957 km2. Krētas sala – 8 336 km2, Santorīni sala – 73 km2, Rodas sala– 1 400 km2, Halkidiki pussala: 2 918 km2.
 • Iedzīvotāji –  10.7 milj. (2012. gada novembra dati).
 • Galvaspilsēta – Atēnas
 • Valūta – eiro.
 • Valoda – Grieķu (Mūsu laikos grieķi mācās divas valodas – jaungrieķu un sengrieķu).
 • Reliģija – pareizticīgie. Vairākums cilvēku ir pareizticīgie.

Vēstures fakti

Grieķija ir valsts, kur saplūst Austrumu un Rietumu kultūras, tā ir demokrātijas, mākslas un Olimpisko spēļu dzimtene.

Antīkie grieķi savu zemi sauca par ‘’Ellādi’’ vai ‘’Ellasu’’.

Ellāde bija sengrieķu civilizācija no III gs. līdz II gs. p.m.ē.

Grieķijas vēsturē var izdalīt vismaz divus uzplaukuma periodus: pirmais – antīkā Grieķija, kas eksistēja līdz apvienošanai ar Romas impēriju 146.g.p.m.ē., un otrais, kurš ilga no mūsu ēras 395.g., kad Romas impērija sadalījās divās - Austrumu un Rietumu daļās, līdz 1453.g., kad turki iekaroja Austrumu (Bizantijas) impēriju.

1953.g. Grieķiju uzņēma NATO, bet 1981. g. tā pievienojās Eiropas Savienībai.


Nacionālā virtuve

 • “Tzatziki” – ‘’grieķu salāti’’, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem.
 • “Melidzanosalata” – garneles, omāri, cepti baklažāni.
 • “Gemista” – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.
 •  “Dolmade” – gaļa ietīta vīnogu lapās.
 • “Pasticijo” – pudiņš vai suflē no makaroniem.
 •  ‘’Ellinikos kafes’’- grieķu kafija, bieza, stipra kafija, pasniegta bez piena.
 •  “Frapes” – auksta šķīstošā kafija, ko pasniedz ar vai bez piena un cukura pēc garšas.

Viesnīcu specifika

Vēl nesen Grieķijā eksistēja nacionālā klasifikācijas sistēma, kas balstījās uz burtiem: De Lux, A, B, C, D, E. Nesen tika sākta viesnīcu kategoriju klasifikāciju maiņa – tiek veikta pāreja uz zvaigžņu sistēmu. Viesnīcas kategorija Grieķijā ir atkarīga no atrašanās vietas, sniedzamo pakalpojumu kvalitātes un kvantitātes, viesnīcas numuru lieluma un aprīkojuma. Tomēr dažreiz vienas kategorijas viesnīcas var atšķirties ar novitāti, aprīkojumu, pakalpojumu kvantitāti un kvalitāti. Grieķijā ir daudz bungalo tipa viesnīcu. Dažās viesnīcās (kā zemākas, tā arī augstākas kategorijas, it īpaši Krētā) mēbeles (gultas, galdi, skapīši utt.) ir piestiprinātas pie grīdas, tāpēc tās nav iespējams pārvietot. Tādas mēbeles parasti ir izgatavotas no akmens vai citiem celtniecības materiāliem. Daudzu viesnīcu personāls ir visai tolerants pret viesiem – Jūs neapgrūtinās ar pārāk lielu uzmanību vai uzbāzību. Šeit cieņā ir tūrista privātā dzīve un viņa brīvību neierobežo ar dažādiem noteikumiem.


Noderīga informācija un padomii

Veikali. Privātie veikali strādā pēc pašu ieskatiem, visbiežāk no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00. Lielveikali darbojas līdz plkst. 21.00. Pusdienas pārtraukums (grieķu „siesta”) ilgst no plkst. 14.00 vai plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 vai attiecīgi līdz plkst. 18.00.

Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.00 līdz plkst. 14.00. Tūrisma sezonā vairums banku strādā arī pēcpusdienā.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% apmērā no rēķina summas.

Transports. Grieķijā ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Pilsētas autobusu biļetes var iegādāties kioskos vai pieturās, starppilsētu autobusos braukšanas biļetes var iegādāties pie vadītāja. Pilsētās ir pieejami taksometri. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas. Vidēji 1 km cena ir 1 eiro.

Fotografēšana. Stingri aizliegts filmēt un fotografēt stratēģiski svarīgus objektus un lidostas. Lai filmētu muzejos un baznīcās, dažkārt nepieciešama speciāla atļauja.

Dāvanas. Olīveļļa un garšvielas ‘’diktamus’’ – tā saucamās zāles pret visām slimībām.


Interesanti zināt

Piedalies Senās Grieķijas vasaras festivālā. Iesakām katram tūristam nogaršot vīnu „Recina”, kuram ir specifiska priedes sveķu piegarša, un apetīti rosinošo uzkodu „tzatziki”. Grieķijā, lai iepazītos ar svešu cilvēku, viņu uzaicina uz deju. Mūzika un deja ir atslēga grieķu kultūras atpazīšanai.

Piedalies pārgājienā pa Samārijas aizu – pašu garāko aizu Eiropā.

Pārcelies pa jūru uz Santorīni salu – vienu no skaistākajām pasaulē, kur joprojām ir aktīvs vulkāns.

Iesakām apmeklēt Knosas pili un Hēraklejas Arheoloģijas muzeju, kas vēsta par Eiropas senāko civilizāciju, kura eksistēja 2000 g. pirms mūsu ēras, Spinalongas salu – vecu venēciešu cietoksni un spitālīgo pēdējo koloniju, Grieķijas galvaspilsētu – Atēnas, Meterora klosteri Kalambakā, Olimpa kalnu – augstāko virsotni Grieķijā, Rodu – vienu no lielākajām viduslaiku pilsētām Eiropā , tauriņu ieleju.

Guvesa

Mājīga kūrortpilsēta 9 km no Hersonisas. Gouves ir vairāki krodziņi, restorāni, mājīgas kafejnīcas. Smilšu pludmalē ir iespēja nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Kūrortā ir ērta autobusu satiksme uz Heraklionu un Hersonisu. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa.


Retimnas reģions

Retimna. Šajā skaistajā pilsētā ar bagāto vēsturi var apskatīt labi saglabājušos venēciešu XVI gs. arhitektūras paraugus: Lielos vārtus, lodžiju, kura kādreiz kalpoja par atpūtas un tikšanās vietu Krētas aristokrātijai (šodien tur atrodas arheoloģijas muzejs), Rimondi strūklaku, cietoksni Poleokastras kalnā, no kura paveras brīnumaina pilsētas ainava. Senās turku mošejas piešķir vietai austrumniecisku kolorītu. Pilsētas krastmalā ir daudz mājīgu kafejnīcu un nacionālās tradīcijās veidotu tavernu. Adelianos Kamposa, Plataniasa. Tie ir nelieli kūrorti, kuri atrodas 2-8 km attālumā no Retimnas, blakus plašām pludmalēm ar skaistiem akmens līčiem. Pie pludmales atrodas grieķu tavernas, restorāni, kafejnīcas un suvenīru veikali. Visās šajās mazpilsētās ir autobusu savienojumi ar Retimnu. Skaleta atrodas 12 km attālumā no Retimnas. Šajā klusajā, idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali. Sfakaki ir viens no mazāk pazīstamiem Retimnas piekrastes ciemiem. Tas pat nav īsts ciems. Sfakaki ir labi iekopta smilšu pludmale 10 km attālumā no Retimnas. Lai gan Sfakaki ir diezgan kluss ciems, pie pludmales atrodas daudz restorānu un bāru.


Hersonisas reģions

Kādreizējais zvejnieku ciemats, kurš atrodas 26 km attālumā uz austrumiem no Hēraklejas, pārtapis populārā atpūtas centrā. Tā ir viena no salas visaktīvākajām kūrorta vietām. Šeit atrodas viesnīcas, darbojas bāri, diskotēkas, tavernas, veikali. Te var uzspēlēt mini golfu vai izmēģināt savus spēkus kartingā. Blakus atrodas daži ūdens atrakciju parki. Netālu no centra atrodas kūrorta zona Anisara, kuru tūristi iecienījuši pateicoties tā tuvajai atrašanās vietai līdz izklaižu centriem un lieliskajām viesnīcām. Hersonisā un Anisarā ir ērta autobusu satiksme ar Hērakleju, Agios Nikolaos pilsētu un citām salas daļām. Guvesa. Tas ir omulīgs kūrorts, kas atrodas 8 km no Hersonisas. Guvesā ir vairāki krogi, restorāni, mājīgas kafejnīcas. Pludmalē iespējams nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Analipsa. Tas ir ciemats, kas atrodas 6 km no Hersonisas, netālu no pludmales. Kūrortā ir daži krodziņi un suvenīru veikali. Tas ir piemērots klusu brīvdienu meklētājiem. Analipsā ir ērta autobusu satiksme ar Hersonisu un Hērakleju. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa. Kokkini Hani atrodas 14 km uz austrumiem no Heraklionas. Kokkini Hani ir strauji attīstījusies galvenokārt tādēļ, ka tajā atrodas brīnišķīga pludmale, restorāni un krodziņi, no kuriem daudzi piedāvā ēdināšanu jūras krastā un pietiekamu izvēli ēdienkartē, lai apmierinātu visas gaumes. Kūrortā atrodas vairākas viesnīcas, daudzi bāri un kafejnīcas.


Elunda

Gleznains ceļš Krētas rietumkrastā ved uz bijušo zvejnieku ciematu, tagadējo kūrortu Elundu, kas atrodas līča krastā 11 km attālumā no Agios Nikolaosas un 70 km attālumā no salas galvaspilsētas un lidostas. Pilsēta sastāv no divām daļām: jaunās mūsdienīgās un vecās tradicionālās. Kūrorts ir viens no svarīgākajiem Austrumu Krētas tūrisma centriem. Šeit izvietotas daudzas izsmalcinātas un elegantas viesnīcas, darbojas neskaitāmi bāri, restorāni, suvenīru veikaliņi. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongas salai.


Agios Nikolaos

Mirabello klinšainā piekraste ar Agios Nikolaos pilsētiņu veido vienu no salas pievilcīgākajām vietām. Bez šaubām šī ir viena no visskaistākajām salas pilsētiņām, bez tam tā tiek uzskatīta par pašu modernāko Krētas kūrortu un tiek dēvēta par „Krētas San-Tropēzu”. Šeit pastāvīgi dzīvo 8 500 cilvēku, bet vasaras laikā iedzīvotāju skaits pieaug līdz 30 000. Kūrorts piedāvā visu, ko sirds vēlas: lielu skaitu tavernu, bāru un restorānu ar Krētas tradicionālajiem ēdieniem, pludmalēs - jūras kuterus un jahtas aktīvai atpūtai.


Analipsi

Ciemats 6 km attālumā no Hersonisas ar vairākiem krodziņiem un suvenīru veikaliem. Analipsi patiks klusu brīvdienu cienītājiem. Kūrortā ir ērta autobusu satiksme uz Heraklionu un Hersonisu. Autobusu pieturas atrodas uz galvenā ceļa.


Anisara

Anisaru tūristi iecienījuši pateicoties tās tuvajai atrašanās vietai līdz izklaižu centriem un lieliskajām viesnīcām. Hersonisā un Anisarā ir ērta autobusu satiksme ar Hērakleju, Agios Nikolaos pilsētu un citām salas daļām. Netālu atrodas vairāki nelieli ciematiņi: Kutulufaris, Piskopiano, Vecā Hersonisa, kur Jūs varēsiet atrast mājīgas tavernas, no kurām paveras skaista panorāma vai arī doties pastaigā pa šaurajām, veclaicīgajām ieliņām.


Malija

Aiz Stalidas sākas Malijas ciems, kurš plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 34 km attālumā no Hēraklejas un 8 km attālumā no Hersonisas ciemata. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Malijas apkārtnē ir ražīgākās zemes plantācijas, kur audzē dārzeņus un īpašu, ļoti saldu banānu šķirni. Malija atrodas līča, ar tādu pašu nosaukumu, krastā. Šodien Malija ir labi pazīstama un iemīļota, it īpaši jauniešu vidū, atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. 4 km uz austrumiem no pilsētas atrodas arheoloģiskais centrs. Šeit Malijas pilsdrupās zinātnieki ir atraduši tā saucamos Malijas bišu attēlus, kuri kļuvuši par Krētas talismanu. Arī mūsdienās vietējie meistari ar tām izdaiļo juvelierizstrādājumus


Skaleta

Skaleta atrodas 12 km attālumā no Retimnas. Šajā klusajā, idilliskajā ciematā darbojas daži bāri un tavernas, tāpat tur ir arī lieliska peldvieta ar skaistu pludmali.


Panorma

Panorma – neliela pilsētiņa 22 km attālumā no Retimnas. Tā ir lieliska vieta klusas atpūtas baudītājiem. Šajā mierīgajā kūrortpilsētiņā ir tikai daži veikali, restorāni, kafejnīcas, bāri. Panorma ir ļoti piemērota tiem tūristiem, kas vēlas apceļot salu patstāvīgi, noīrējot automašīnu, jo Krētas Rietumdaļā ir ne mazums interesantu apskates objektu un vietu, kuras ir vērts apmeklēt.


Agia Pelagia

Agia Pelagia ir mazs, omulīgs kūrorts Krētas ziemeļu krastā, kas atrodas 22 kilometru attālumā no Heraklionas. Pilsētas brīnišķīgā ainava joprojām ir gluži kā uz pastkartēm. Agia Pelagia ir kūrorts, kas atrodas jūras krastā, un šeit ir dažādi krogi, kafejnīcas, tirdzniecības centri, dažādi veikali un tūrisma centrs. Nakts dzīve kūrortā nav aktīva, tāpēc šī ir piemērota vieta mierīgai atpūtai pie jūras.


Amudara

Amudara ir 7 km gara smilšu pludmale, kas stiepjas no Hēraklejas rietumu gala līdz Linoperamatai netālu no Gazi ciema. Tā ir viegli sasniedzama ar vietējo autobusu. Pludmales smiltis ir smalkas un zeltainas un pludmale ir vairākus metrus plata un ieeja jūrā ir tīra un droša.


Džordžopolis

Džordžopolis ir daiļš ciemats Krētas ziemeļu piekrastē, apmēram 39km attālumā no Hanijas un 24km attālumā no Retimnas. Ciemats skaisti izceļas uz iespaidīgas, kalnainas ainavas. Lai gan mūsdienās ciemats ir pievērsies drīzāk tūristu gastranomisko baudu sniegšanai, tas paliek pievilcīgs arī ar savu mazo zvejas ostu. Kavros pludmale ir daļa no 10 km garās pludmales, kas sākas Džordžopolisā, un stiepjas uz austrumiem līdz Episkopi ciematam. Kavros pludmalei arī tiek piešķirts Zilais karogs, kas apliecina izcilu ūdens kvalitāti. .


Bali

Unikālas dabas ieskauts kūrorts Krētas vidienē, 30 km no Retimnas. Agrāk slavenais zvejnieku ciemats mūsdienās ir lielisks atpūtas galamērķis, kur attīstīts tūrisms, bet saglabātas vietējās paražas un tradīcijas. Majestātisko kalnu ieskautajā kūrortā ir pat četras mājīgas pludmales, kas ir ārkārtīgi tīras un drošas bērniem. Rajonu rotā tradicionālās mājas, krodziņi un neliela zvejas osta.


Kokini Hani

Kokkini Hani atrodas 14 km uz austrumiem no Heraklionas. Virzoties uz austrumiem no Heraklionas lidostas pa Veco Nacionālo ceļu (vecais ceļš) seko krasta līnijai un piedāvā brīnišķīgus skatus uz jūru un pludmali. Kokkini Hani ir strauji attīstījusies, galvenokārt pateicoties lieliskajai pludmalei un restorāniem un krodziņiem. Daudzas ēdināšanas iestādes atrodas arī pie pludmales un piedāvā dažādas ēdienkartes, kas atbilst visām gaumēm, tostarp vietējās nacionālās virtuves ēdieni, svaigas jūras veltes, angļu un itāļu virtuve. Ir daudz naktsmītņu, sākot no lielām luksusa viesnīcām līdz lētākām viesnīcām, tūristu dzīvokļiem un īrējamām istabām. Kūrortā ir daudz bāru un kafejnīcu, no kurām dažas ir atvērtas līdz vēlam vakaram. Tiek atskaņota jaunākā mūzika, bet kopumā naktsdzīve ir minimāla, salīdzinot ar tuvējo Hersonisu.


Sfakaki

Sfakaki ciems atrodas Krētas rietumu daļā Retimnas līča krastā. Patiesībā Sfakaki nav īsts ciems, bet gan kūrorta zona 10 km uz austrumiem no Retimnas pilsētas. Ir daudz restorānu un bāru, taču tā joprojām ir klusa zona. Pludmales parasti ir smilšainas, taču ir arī akmeņainas un akmeņaini līči. Jūras bruņurupučus (Caretta caretta) var atrast Sfakaki pludmalēs no maija līdz septembrim.


Platānija

Platanias Hania ir lielākais tūristu kūrorts Rietumkrētā un atrodas aptuveni 14 km attālumā no Hanjas pilsētas. Platanias ir uzbūvēts netālu no skaistas smilšu pludmales un atrodas gar galveno ceļu un krastu. Platanias piedāvā visu: dažādas izmitināšanas iespējas, sākot no luksusa viesnīcām ar visaugstāko servisu, lieliem viesnīcu kompleksiem līdz vienkāršām īres istabām piemājas nakšņošanas vietās, plašu restorānu un bāru izvēli, grieķu tavernas, klubus, daudzveidīgu nakts dzīvi. Platānijā apvienojas rosīga naktsdzīve un mierīga ciemata atmosfēra. Visi šie attīstītie tūrisma objekti ir aizveduši Plataniasu nedaudz tālāk no autentiskās Krētas vides, taču tā joprojām ir lieliska vieta tiem, kas vēlas izbaudīt visas ērtības un dažādas ūdens sporta iespējas pludmalē.


Misirija

Missiria atrodas 4 km uz austrumiem no Retimnas. Misirijai ir skaista smilšu pludmale. Karstajā Misīrijā jūs varat atrast visu, kas nepieciešams lieliskai atpūtai visai ģimenei. Labākais vārds, lai aprakstītu šo vietu, ir "dinamisks". Bāri un diskotēkas, krogi un kafejnīcas, tavernas un restorāni, pludmales izklaides un iepirkšanās, golfs un ūdens sporta veidi. No Retimnas var viegli piekļūt ar sabiedrisko transportu, jo bieži kursē autobusi, ir pieejami arī taksometri, noma vai privāta automašīna un motocikls.


Adelianos Kampas

Adelianos Kampos, viens no daudzajiem pludmales kūrortiem netālu no Retimnas, atrodas Krētas ziemeļu krastā. Pati pilsēta atrodas netālu no pludmales, un tajā ir daudz bāru, restorānu un iepirkšanās centru. Galvenā Adelianos Kampos pludmale ir 500 m gara un 40 m plata smilšu-oļu pludmale, un tai ir Zilā karoga statuss. Kūrorts ir arī populārs burāšanai, kaitsērfingam un ūdensslēpošanai. Šajā pludmalē olas ierodas dēt arī jūras bruņurupuči (Careta Careta), tāpēc pievērsiet uzmanību zīmēm un cieniet ligzdošanas vietas.


Malija- Stalida

Malija. Aiz Stalidas sākas Malijas ciems, kurš plaši pazīstams ar brīnišķīgajām pludmalēm un jautro kūrorta dzīvi. Malija atrodas 34 km attālumā no Hēraklejas un 8 km attālumā no Hersonisas ciemata. Šeit ir viss nepieciešamais patīkamas atpūtas baudīšanai: smilšains jūras krasts, daudz restorānu un viesnīcu, suvenīru veikaliņu. Šodien Malija ir labi pazīstama un iemīļota, it īpaši jauniešu vidū, atpūtas vieta ar daudziem restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. Stalida. Tikai 8 km attālumā no Hersonisas ciemata, mājīga līča krastā atrodas jauka kūrorta vieta - Stalida. Uz šo ciematu no Hēraklejas ved kalnu ceļš, no kura paveras lielisks skats uz jūru, Dia salu un piekrastes mājiņām. Stalida ir neliels kūrorts, kur ir iespēja atrast visu nepieciešamo lieliskai atpūtai. Visas smilšainās pludmales garumā ir izvietotas daudzas tavernas, restorāni un veikaliņi. Šis modernais kūrorts atrodas blakus „izklaides paradīzei” Malijai. Stalidu iecienījuši skaistās smilšainās krasta līnijas, ērta izvietojuma, mājīgās atmosfēras dēļ. Ērta autobusu satiksme ar Hērakleju.


Sisi

Gleznaina pilseta Sissi juras krasta atrodas 45 kilometrus uz austrumiem no Heraklionas, Kretas austrumos. Šis idilliskais, pieticigais zvejnieku ciemats ir kluss kurorts, kur Jus varat patverties no dzives stresa, tas piedava baudit atputu un apskatit apkartni. Ja Jus velaties izbaudit nebijušu naktsdzivi Kreta, ballišu galvaspilseta Malia ir mazak neka stundas brauciena attaluma. Šeit Jus atradisiet vislabakos pilsetas naktsklubus, kuros Jus varesiet balleties lidz pat saullektam. Sissi atrodas ari netalu no ciema Knossos pilsetas tuvuma, kur Jus varat apmeklet mistiskas buves, piemeram, Minoanas pili.


Fodele

Fodeles ciems atrodas netālu no Agia Pelagia, 26 km uz rietumiem no Heraklionas, pazīstams kā gleznotāja Domenika Teotokopula (El Greco, grieķu lietus) dzimtā vieta un lieliska vieta ceļotājiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Netālu no ciemata ir zilā karoga pludmale, kurai blakus ir Stavro rags austrumos un Kastelo kalni rietumos. Smilšainās pludmales rietumu daļa ir labāk aprīkota ar visu nepieciešamo atpūtai - saulessargiem, sauļošanās krēsliem, dušām, kafejnīcām un bāriem, kā arī ir iespējas nodarboties ar ūdens sporta aktivitātēm.


Chania

"Chania, ir otra lielākā pilsēta salā, kas līdz 1972.gadam bijusi Krētas galvaspilsēta. Simtiem gadu Krētā pastāvošās, dažādu kultūru iezīmes, pilsētā saglabajušās līdz mūsdienām. Tā ir gleznainā vecpilsēta ar šaurām ieliņām un turku laiku ēkām, Venēciešu arhitektūras cietoksnis un osta, kas atgādina, ka Chania reiz bijusi viena no svarīgākajām ostas pilsētām Balkānos. Smilšainās pludmales, nelielās, bet mājīgās viesnīcas, promenādes ar sev raksturīgajām sīkājām tirgoņu bodītem un suvenīru veikaliem, tavernas, mazās kafejnīcas un restorāni, kā arī citas izklaides vietas – tas ir viss, kas padara Chania par tik ļoti pievilcīgu kūrortu."


Aghia Marina

Agia Marina atrodas salas ziemeļrietumu daļā, netālu no reģiona galvaspilsētas Hanjas. Pa dienu salīdzinoši klusā un mierīgā pilsētiņa atdzīvojas vakaros – pēc sauļošanās pludmalē ceļotāji apsēžas mājīgos krodziņās un dienu noslēdz rosīgos bāros. Pilsēta lepojas ar 2,5 km garu smilšu pludmali, kas ir apbalvota ar Zilo karogu.Maleme

Malemē ir īsta paradīze atpūtniekiem, kas izslāpuši pēc mierīgas atpūtas. Šī mazā, klusā pilsētiņa atrodas Krētas ziemeļrietumu krastā, un to ieskauj olīvu birzis un vīna dārzi. Šeit jūs atradīsiet vairākus bārus, krogus, veikalus un 3 kilometrus garu pludmali. Viegli sasniegt reģiona lielāko kūrortu Platanias, kas atrodas tikai 10 minūšu brauciena attālumā no Malema.


Kolimbari

Kolymbari ir klusa, tradicionāla Krētas stila zvejnieku pilsētiņa-osta ar mājīgiem krodziņiem, zivju restorāniem, nepārpildītām pludmalēm un iespaidīgu panorāmu (akmeņi vienā pusē, Vidusjūra otrā). Tuvumā ir daudzas pārgājieniem piemērotas takas, tāpēc aktīviem ceļotājiem iesakām neaizmirst koferī ielikt piemērotus apavus. Ceļotāji, kuri dod priekšroku intensīvākai vakara programmai, burvīgajā Hanijā var viegli nokļūt ar autobusu.

Krētā – vieta tiem, kam pietrūkst romantikas

Trīs pasaules kontinentu - Eiropas, Āzijas un Āfrikas krustpunktā, Egejas jūras dienvidos atrodas Krētas sala. Tās platība ir 8 336 km2, krasta līnijas garums – 1 046 km. Krēta ir lielākā Grieķijas sala un lieluma ziņā piektā lielākā sala Vidusjūrā pēc Sicīlijas, Sardīnijas, Korsikas un Kipras. Sala stiepjas 260 km garumā. Tās ziemeļu piekrastē ir izvietojusies Krētas galvaspilsēta Hērakleja, kas sadala salu divos apgabalos – rietumu un austrumu.

Rādīt vairāk

Atšķirībā no Grieķijas kontinentālās daļas, Krētā nav lielu pilsētu - pamatā salas iedzīvotāji mitinās vairāk nekā 1 400 mazās pilsētiņās un ciematos. Katrs Krētas zemes pleķītis stāsta par salas bagāto vēsturi, kuras pirmsākumi meklējami daudzus gadsimtus atpakaļ. Ar salu saistīti daudzi sengrieķu mīti un leģendas, kuri tik cieši savijušies ar vēsturi, ka ir grūti noteikt, kur ir patiesība un kur izdomājums. Tieši Krētas sala ir visu dievu tēva Zeva dzimtene. Šeit Krētas valdnieks Minoss dibināja savu vareno impēriju. Šeit dzīvoja un strādāja Daidals, kurš Minosa uzdevumā uzcēla labirintu, kurā drosmīgais Tesejs uzvarēja Minotauru. Daži zinātnieki uzskata, ka Krēta ir viena no Atlantīdas drumslām, jo atlantu āriene, kādu to aprakstīja grieķu filozofs Platons, ir ļoti līdzīga Krētas pirmo iemītnieku izskatam: viņi bija liela auguma ar platu seju, gaišiem matiem un zilām acīm.

Saka, ka jūru un kalnus var mīlēt vienlaicīgi. Šajā ziņā Krēta ir ideāls mīlas objekts, jo kalni šeit izaug tieši no jūras. Salā ir ideāli apstākļi atpūtai, jo šeit ir vairāk kā 300 saulainu dienu gadā! Grieķijas lielākā sala piedāvā tik daudz interesanta, ka ar vienu atvaļinājumu patiešām būs par maz. Krēta ir slavena ar Lassiti plakankalni, kur, kā vēsta leģenda, vienā no alām ir dzimis Zevs. Vēl tā slavena ar elpu aizraujošām kalnu grēdām, olīvkoku audzēm, Knosas pili, muzeju bagātībām, klosteriem un baznīcām. Ceļotājus aizrauj un valdzina mazo ciemu eksotiskā gaisotne, kuru veido ārēji ļoti mierīgie, bet dvēselē temperamentīgie vietējie iedzīvotāji.


Rādīt mazāk


APSKATES VIETAS

Šeit ir daži ieteikumi par to, ko apmeklēt Krētu.


Hērakleja

Hērakleja ir Krētas galvaspilsēta, piektā lielākā Grieķijas pilsēta, kura ir saglabājusi senās Mīnoju civilizācijas pēdas. Pie vietējās ostas piestātnēm var redzēt kā mūsdienu lielos kruīza kuģus, tā arī mazās zvejnieku laivas. Pilsēta simboliski ir sadalīta divās daļās: jaunajā pilsētā - ar mūsdienīgiem veikaliem, parkiem un daudziem laukumiem un vecpilsētā - ar venēciešu strūklakām, lodžiju, tirgu un senām, skaistām ieliņām. Cilvēku pārpildītie pilsētas laukumi izgreznoti ar zaļiem apstādījumiem, acis priecē 1626. g. uzceltā grandiozā Morozini strūklaka. Lielu interesi piesaista arheoloģijas muzejs, kurš izvietots Brīvības laukumā - pašā pilsētas centrā. Šeit glabājas Knosas pils fresku oriģināli, daudzi pasaules līmeņa arheoloģiskie atradumi – sākot ar neolīta laikmetu un beidzot ar Romas impērijas laikiem. Muzejam ir daudz lielāka popularitāte, nekā pat Atēnu Nacionālajām muzejam. Hēraklejas Vēstures muzejs ir vēl viens objekts, kas jāapmeklē. Tajā glabājās divas ļoti pazīstamas El Greco gleznas.


Knosas pils

Tikai 5 km no Hēraklejas centra atrodas senās pilsētas Knosas pilsdrupas. Četrus tūkstošus gadu atpakaļ šeit bija Mīnoju kultūras galvaspilsēta – visas Eiropas civilizācijas šūpulis. Krētā ir tāda paruna: ja Jūs mēģināsiet pamest salu neapskatījuši Knosas pili, Jūs vienkārši no salas neizlaidīs. Mūsdienās tā, iespējams, ir tūristu visapmeklētākā vieta Krētā. Kādreizējā pils ar pieciem stāviem un 1 400 dažādas nozīmes istabām pēc savas uzbūves atgādina labirintu.

Kā vēsta leģenda, šeit mitinājās mītiskais Minotaurs – pa pusei cilvēks, pa pusei vērsis. Lai pilsdrupu apmeklētājos kaut nedaudz radītu iespaidu, kā pils izskatījusies senatnē, Mīnoju civilizācijas pirmatklājējs, arheologs Arturs Evanss veica tās daļēju rekonstrukciju.


Gramvusa un Bali lagūna

Tā ir viena no skaistākajām lagūnām Krētā. Ir teikts, ka jūra šeit uzliesmo varavīksnes krāsās. Gramvusa ir sala ar bijušo venēciešu ostu. Mūsdienās cietoksnis ir pamests, to var sasniegt pa stāvām kāpnēm. Nepalaidiet garām iespēju nopeldēties debešķīgi skaistajos Bali lagūnas ūdeņos. Pat slavenie princis Čārlzs un princese Diāna šo lagūnu izvēlējās par sava medusmēneša vietu.


Spinalongas sala

No Krētas ziemeļaustrumu krasta ar kuģīti var pārcelties uz Spinalongas salu, kura atrodas Elundas līcī. Cietoksnis, kas dominē pāri salai, ir viens no košākajiem vēstures pieminekļiem Krētā, kas no ienaidniekiem sargāja seno Olundas pilsētu (mūslaiku Elundu). Sarāceņu laikos šeit no vajātājiem patvērās kristieši. Pilsētiņa ar mazu baznīcu un kapiem kļuva par piespiedu izsūtīšanas vietu nelaimīgajiem lepras slimniekiem, kur tie pavadīja atlikušā mūža daļu. Līdz 1955. g. šeit atradās pēdējā Eiropas spitālīgo kolonija.


Samārijas aiza

Īstu Krētas kalnu skaistumu var izjust tikai apmeklējot Samārijas aizu. Tiek lēsts, ka tā ir visgarākā Eiropā. Lai arī pārgājiens ilgst aptuveni 5 stundas, tas neliekas nogurdinošs, jo visapkārt paveras neaizmirstami skati. Samārijas aiza ir veidojusies 14 milj. gadu atpakaļ, kad upes gultne stiepās cauri klintīm. Tā izveidojās 18 km gara aiza, kuras platums dažās vietās nepārsniedz pat 3,5 m. Šī ir viena no mūsu planētas iespaidīgākajām vietām. Jums būs iespēja apskatīt Samārijas ciprešu mežu, šķērsot izžuvušās upes gultni un atsvaidzināties ar kristāldzidro kalnu avotu ūdeni. Tālāk pa akmeņainu taku Jūs nonāksiet pie Lībijas jūras krasta. Aizsargājamajās teritorijās mīt daudzu retu sugu zvēri un zaļo ap 450 augu šķirņu. Aiza ir atvērta tūristiem no 1.maija līdz 31.oktobrim.


Matala

Ja Jūs atrodaties Krētā, noteikti jāapmeklē nelielais, bet ļoti interesantais Matalas ciemats un pludmale. Stāvajās smilšainajās nogāzēs kā tumšas ēnas parādās alas. Senatnē (mūsu ēras 1.– 2. gs.) šeit apglabāja mirušos. Pagājušā gadsimta 60.gados šīs alas bija iecienījuši hipiji no visas pasaules. Atpūšoties smilšainajā pludmalē, var pavērot ciemata iedzīvotāju kluso dzīvi, pastaigāt pa šaurajām piejūras ieliņām un vērot laivu un kuģīšu līgano šūpošanos jūras viļņos.


Elafonisi

Tā ir vēl viena no visskaistākajām pludmalēm, kas atrodas salas rietumu daļā. Ūdens ir tik sekls, ka unikālo smilšu salu var sasniegt ar kājām. Elafonisi tuvumā ir klosteris, kas nosaukts par “Zelta kāpņu klosteri”. Ir teikts, ka persona, kas šajā klosterī atradīs zelta kāpni, kļūs par svēto.


Dikti alas

Austrumu Krēta - Lasiti plakankalne ir slavena ar savu virsotni pie Dikti alas. Ēzelīša mugurā vai kājām jūs varēsiet pacelties augsti kalnos un nokļūt Dikti alā, kur tek pazemes upe un atrodas daudz krāšņu stalaktītu un stalagmītu.

Ekskursijas

Iegūstiet neaizmirstamu pieredzi no brīvdienām.


Pastaiga pa Aradenu Krētā

 • Aktīva pilnas dienas
 • Atpūtas ekskursija

Netālu no Hora Sfakionas (Chora Sfakion) ciemata, aptuveni 15 km attālumā, atrodas skaistā pilsēta Anopolisa (Anapolis) un Aradenas aiza, kuras skaistumu un grandiozumu varētu salīdzināt ar Samariju. Atšķirībā no citām aizām Aradenā gandrīz nekad nav tūristu, tāpēc varēsiet izbaudīt šīs vietas mieru un skaistumu vienatnē ar bagātīgo Krētas dienvidu dabu. Aradena ir arī piemērota vieta ekstrēmas atpūtas baudīšanai. Katru gadu šeit ierodas ekstrēmā sporta veida – gumijlēkšanas – cienītāji. Ikviens var izlekt ar gumiju, kas piesieta kājām, no 138 m augstuma.

Pēc kanjona apskates dosimies uz brīnišķīgo pludmali mazā Marmaras ciematā. Pludmale ir klāta ar oļiem, un skats uz kristāldzidro jūras ūdeni neatstās vienaldzīgu nevienu.

Pēc peldes kāpsim kuģītī, kas mūs aizvedīs uz pasakaini skaistu vietu – Loutro ciematu. Šis ir mazs, izolēts ciemats Krētas dienvidu krastā. Uz ciematu neved neviens asfaltēts ceļš, tāpēc tajā var iekļūt tikai ar kuģīti no pludmales vai mērojot 5 kilometrus ar kājām no Anopolisas ciemata. Ciemata nepieejamība piesaista tos cilvēkus, kuri vēlas atpūsties no masu tūrisma, it īpaši tādā gadījumā, ja ceļotājiem nav pašiem sava transportlīdzekļa. Šeit varēsiet atpūsties un nobaudīt kādu uzkodu.

Pēc 2,5 stundām dosimies atpakaļ, un jums būs iespēja pastaigāties pa mazo zvejnieku ciematiņu Horu Sfakionu (Chora Sfakion), kas atrodas nomaļā vietā uz dienvidiem no Krētas. Šis ciemats atrodas Sfakias reģiona centrā, un tā otrais, neoficiālais nosaukums ir Sfakia.

Hora Sfakiona ir lieliska vieta relaksējošām brīvdienām. Šeit varēsiet vairāk iepazīt dienvidu Krētu, tās tradīcijas un apskates objektus.

Saņēmuši lielisku attieksmi un guvuši daudz neaizmirstamus iespaidus, jūs vēlēsieties šeit atgriezties.

Līdzi jāņem: ērti apavi, peldkostīms, sauļošanās krēms, cepure, fotoaparāts.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos,Agia Pelagia, Amudara.


Iepazīsti Krētu

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Šīs ekskursijas laikā Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar tipiskiem Krētas ciematiņiem, kurus nav skārusi tūrisma industrija. No sākuma mēs piestāsim etnogrāfiskā muzejā „ Arolithos“, kur būs iespēja iepazīties ar seno krētiešu dzīvi. Anogios ciematiņā aplūkosiet bizantiešu baznīcu, paklejosiet pa ciemata ieliņām. Aksos miestiņā pusdienas būs tipiskā salas restorānā, uz terases ēnainā vietā. Pēc pusdienām tālāk dosimies uz Fodele miestiņu, kas slavens pateicoties māksliniekam El Greko un Sfendoni alu. Jums būs iespēja aplūkot mākslinieka dzimto māju, kuru iekļauj citrusa koki, un tad pastaigāt pa ciematiņa ieliņām.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms, ērti apavi.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Elunda, Agios Nikolaos.


Gramvusa

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ekskursija krievu valodā, kuras laikā apmeklēsiet. Gravmusas pussalu, kas atrodas uz rietumiem no Hanijas. Izaicinošs kāpiens uz 137 metru augstumā esošo cietoksni, kas tapis Venēcijas republikas valdīšanas laikā, bijis patvērums pirātiem un turku aizsarzības postenis. Vēlāk Jūsu izpēte turpināsies Balos līcī, kas slavens ar saviem zeltītajiem gliemežvākiem un balto pludmali.

Līdzi jāņem: ērtus apavus, fotoaparātu, sauļošanas krēmu.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Retimnas reģions, Džordžopolis.


Santorīni sala

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Brīnišķīgs vienas dienas kruīzs uz leģendāro „Atlantīdu”. Santorīni ir maģiska sala, viena no Vidusjūras gleznainākajām salām, kas apvieno nesalīdzināmu skaistumu un vulkānisku zemi. No salas baltajām mājiņām, kuras nokārušas pār lavas akmeņiem, paveras vienreizējs skats uz Egejas jūras zilajām tālēm, bet vulkāniskās lavas apraktas, zemes dzīlēs glabājas senu pilsētu paliekas – „Egeja jūras Pompeji”. Izbaudiet garo braucienu un nepalaidiet garām iespēju iepazīt vēl vienu lielisku Grieķijas salu!

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krems.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos, Retimnas reģions.


Knosas pils – Hērakleja

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ekskursija atklāj Mīnoju noslēpumaino dzīvi, tā ir kā atgriešanās pagātnē – senās Krētas vēsturē un Mīnoju valdīšanas laikos, izjust garīgo spēku, kurš Krētu padarīja slavenu visā pasaulē.

Jums būs iespēja apmeklēt Eiropas pirmo pili un iegrimt mītu un noslēpumu valstībā. Pastaigājoties palabirinta šaurajiem koridoriem, var apskatīt kultūras, kas attīstījusies Krētā 4000 gadus atpakaļ, atstātos simbolus un paraugus, kā arī sajust mītiskās Mīnoju civilizācijas cēlumu. Pēc Knosos pils apskates, Jūs dosieties uz Krētas galvaspilsētu – Hērakleju. Hēraklejā Jums būs iespēja apskatīt vairākas nozīmīgas vietas, ieskaitot nesen renovēto Venēciešu pili, ka arī venēciešu celto Morosinas strūklaku, iepirkties kādā no daudzajiem veikaliem vai atpūsties mājīgajās kafejnīcās.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Stalida, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos, Retimnas reģions.


Spinalonga

 • Vienas dienas
 • Apskates ekskursija

Ceļojot no Krētas ziemeļu krasta uz austrumiem nonāksim mazā pilsētā Ajosā Nikolaosā (Agios Nicolaos). Varēsiet redzēt Mirabello līci visā tā skaistumā, tā nosaukums itāļu valodā nozīmē „skaists skats”. No turienes dosimies jūras braucienā uz Spinalongas salu.

Vēsture un arhitektūra uz šejieni piesaista tūristus no visas pasaules. Leģendārais Venēciešu cietoksnis ar savu izcilo arhitektūras plānojumu pārsteidz tūristus jau 4 gadsimtus. Atpakaļceļā piestāsim līcī, kur jums būs iespēja atpūsties, peldēties un vakariņot uz kuģa klāja. Pēc tam mēs dosimies uz Ajosu Nikolaosu, kur apskatīsim pilsētas centru – Austrumkrētas galvaspilsētu.

Līdzi jāņem: ērti apavi, peldkostīms, cepure, sauļošanās krēms, fotoaparāts.

Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hersonisas reģions, Malija, Sisi, Elunda, Agios Nikolaos,Agia Pelagia, Amudara.


Aktuālo ekskursiju sarakstu Jūs uzzināsiet info tikšanās laikā ar NOVATOURS pārstāvi.

Līdzīgi piedāvājumi

Oasis
Grieķija, Krēta, Retimna
5 naktis, izlidošana: 28.09.2023
Ermioni
Grieķija, Krēta, Georgioupoli
7 naktis, izlidošana: 20.06.2023

Atsauksmes