NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

no
Ietaupiet

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

Nav iespējams rezervēt

no

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Ietaupiet
Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

Izvēlieties datumu un cenu

Ievadītajā datumā netika atrasti piedāvājumi.
Izmainīt meklēšanas nosacījumus vai apskatī mūsu piedāvājumus citos datumos.

Numura tips
Ēdināšanas tips
Labākais piedāvājums
Labākais piedāvājums
Nav iespējams rezervēt
Nav iespējams rezervēt

Labākais piedāvājums
Nav iespējams rezervēt
Nav iespējams rezervēt

Detalizēta ceļojumu informācija

Par viesnīcu

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 1 km (Moena)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 262 km (Bergamo)
 • Attālums līdz autobusa pieturai ir apmēram 20 m
 • Līdz tuvākajam pacēlājam apmēram 1,5 km
 •  Netālu no autobusa pieturas

Viesnīca

 • Numuru skaits – 30
 • Restorāns
 • Bārs (par papildus samaksu)
 • TV istaba
 • WiFi (noteiktās viesnīcas telpās)
 • Autostāvvieta
 • Garāža (par papildus samaksu)
 • Apsildāma slēpju novietne
 • Viesnīcas oficiālā kategorija – 2

Aktīvā atpūta

 • Galda futbols (par papildus samaksu)
 • Solārijs (par papildus samaksu)
 • Sauna (par papildus samaksu)

Bērniem

 • Rotaļu istaba
 • Bērnu gulta (pēc pieprasījuma, par papildus samaksu)

Ēdināšana

 • Brokastis - zviedru galds, vakariņas - salātbārs, pārējie ēdieni saskaņā ar ēdienkarti

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Kūrota nodoklis apmaksājams ierodoties viesnīcas recepcijā
 • Sniegtā informācija par viesnīcu, viesnīcas pakalpojumu daudzveidība, to grafiks un cenas var tikt mainītas
 • Oficiālā viesnīcas interneta adrese: www.hotellacampagnola.com
 • (Informācija šajā mājas lapā tiek pārvaldīta un atjaunota no viesnīcas puses. Tūrisma operators nenes atbildību par informāciju, kas tiek izvietota šajā mājas lapā)

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Valsts

Itālija – valsts, kas atstāj pēdas dvēselē


Dosje

 • Platība – 301 230 km² 
 • Iedzīvotāji –  59,9 milj. 
 • Galvaspilsēta – Roma
 • Valūta – eiro.
 • Valoda – itāliešu
 • Reliģija – Romas katoļu

Vēstures fakti

Itālija ir viena no senākajām un vienlaikus jaunākajām valstīm pasaulē – visas hercogistes un citas teritorijas tika apvienotas vienā valstī vien 1871.gadā.

Savukārt Apenīnu pussalas ciltis, tādas kā latīņi un sabīņi, parādījās 1000 gadus p.m.ē., bet Roma tika nodibināta 753.gadā p.m.ē.

Pirmajos pastāvēšanas gadsimtos Senā Roma izauga par varenu impēriju, kuras sastāvā bija daļa Eiropas, Ziemeļāfrikas, Mazāzijas, tomēr 476.gadā, pakļaujoties barbaru spiedienam, impērija sabruka.

756.gadā nodibināja neatkarīgu Vatikāna valsti.

10.-11. gadsimtā sāka veidoties itāļu tauta un itāliešu valoda.

Itālijas mafijas pirmsākumi meklējami 18.gadsimtā, kas sākotnēji bija Sicīlijas zemnieku slepena organizācija.

Vairāku gadsimtu laikā Eiropas valstis nesekmīgi mēģināja iekarot Apenīnu pussalu, līdz 19.gadsimtā G.Garibaldi sāka karu ar mērķi apvienot Itāliju. G.Garibaldi panāca Sicīlijas pievienošanos Itālijai 1860.gadā.

Itālija ir viena no ES un NATO dibinātājvalstīm. Kopš 2001.gada Itālijas valūta ir eiro.


Nacionālā virtuve

 • Itālija – pastas, picas, olīveļļas, espreso, kapučīno un vīna zeme. 
 • “Arancini” – rīsu bumbiņas, “sarde beccafico”– uzkoda no sardīnēm, “panelle“ – tradicionālā Palermo uzkoda, kas pagatavota no pupām. Tie visi ir Sicīlijas tradicionālie ēdieni.
 • “Tiramisu“ ir Itālijas deserts, kas pagatavots no kafijas, maskarpone siera un cepumiem.
 •  “Gelato“ – tā itāliski saucas saldējums, kuru parasti gatavo tikai no piena, garšai pievienojot kafiju, šokolādi, augļus vai citas piedevas.

Viesnīcu specifika

Izvēloties, kur pavadīt atvaļinājumu, lielāka daļa itāļu izvēlas pašu zemi. Itālijā ir daudz dažādu tūrisma mītņu – no mazām ekonomiskām viesnīcām līdz luksusa viesnīcām vecajās pilīs. Lielāka daļa Itālijas viesnīcu nepiedāvā nekādus papildu pakalpojumus, kā tas ir citās valstīs. Vasaras šeit ir karstas, bet dažās pieczvaigžņu viesnīcās nav pat gaisa kondicioniera. Nereti viesnīcās nav peldbaseinu. Droši vien itāļi vairāk uzmanības pievērš ēdienam, jo pat ekonomiskās viesnīcās ēdiens vienmēr ir svaigs un gards.


Noderīga informācija un padomii

Darba laiks. Veikali strādā plkst. 9:30-20:00 darba dienās un sestdienās, svētdienās tie atveras pēcpusdienā. Ļoti bieži veikaliem ir siesta pārtraukums, kas ilgst līdz pat trīs stundām (bieži no plkst.13:00 līdz 16:00). Bankas strādā plkst. 8:30-13:30 darba dienās. Dažas bankas strādā vienu stundu arī pēcpusdienā (plkst.14:15-15:00 vai plkst.14:30-15:30).

Dzeramnauda. Restorānos pieņemts atstāt 5-10% no rēķina summas un nedaudz arī viesnīcu personālam. Restorānos, ja nav atrunāts atsevišķi, rēķinā ir iekļauta arī maksa par maizi un apkalpošanu pie galdiņa (coperto).
 

Transports. Tas, kādu transporta veidu izvēlēties, atkarīgs no pilsētas un vietas. Labākais veids iepazīt Romu – braukt ar autobusu vai tramvaju. Venēcijā labāk staigāt kājām vai braukt ar laivu. Palermo satiksme ir ļoti intensīva, tāpēc labāk iet kājām. Izvēlieties tikai legālus taksometrus, uz kuriem ir uzraksts ‘taxi’ un skaitītājs. Taksisti bieži ņem maksu par katru ekstra bagāžas vienību. Esiet uzmanīgi – taksometra tarifi var mainīties. Labāk uzzināt cenu pirms iekāpšanas.

Dāvanas. Gardie Itālijas sieri.


Interesanti zināt

Vācu dzejnieks un filozofs Gēte ir rakstījis: „Ja jūs neesat redzējis Sicīliju, Itālija neatstās pēdas jūsu dvēselē. Sicīlija ir atslēga no Itālijas”.

Itāliju nevar iedomāties bez futbola. Tas ir šīs valsts fenomens. Visā pasaulē temperamentīgie itāļu fani ir zināmi kā ‘tifozi’. Viņiem ir savi klubi, kafejnīcas, atribūti. Kaut reizi ir jāizbauda itāļu opera.

Uzkāpiet uz vulkāna virsotnē (Etna - augstākais vulkāns Eiropā). Nogaršojiet picu, īstu kafiju un slavenos itāļu vīnus.

Kūrorti

Bormio

Pašā Alpu kalnu sirdī, kur krustojas Itālijas, Austrijas un Šveices robežas, atrodas Alta Vatellina reģions, kura galvenā vērtība ir Bormio kūrorts. Šis vairākus gadu tūkstošus vecais ciematiņš piesaista ar autentiskām ēkām, iespaidīgu ainavu, romantiskām kafejnīcām un unikāliem termālās pirts kompleksiem, kurus 1493. gadā apmeklēja pats Leonardo da Vinči. Bormio var atrast izklaides jebkurai gaumei: izklaižu kārotājiem ir atvērti nakts bāri, milzīgs sporta komplekss, ledus halle, diskotēkas un grezni veikali, bet tiem, kas vēlas pavadīt laiku mierīgā un romantiskā gaisotnē, ir iespēja apmeklēt Stelvio (Stilfseri) nacionālo parku, kur var ieraudzīt cilvēka neskartu Alpu dabu. Līdzās visiem šiem atslābinošajiem un dziednieciskajiem kārdinājumiem ātri augošā Bormio var lepoties ar mūsdienīgām, jebkura slēpotāja līmenim atbilstošām un lieliski sagatavotām trasēm, vienkāršu sakaru sistēmu. Ne velti Bormio tiek uzskatīta par vienu no visprestižākajiem Alpu kūrortiem. Šeit bieži ierodas pasaules slavenākie kalnu slēpotāji – katru gadu laika periodā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu šeit notiek Pasaules kausa „Stelvio” sacensības kalnu slēpošanā. Aso izjūtu cienītājiem Bormio piedāvā Cima Bianca. Tas ir 3017 m augsts kalns, no kura paveras brīnumains skats uz visu Alta Vatellina reģionu. Pašas garākās trases garums šeit ir 10 km, bet augstuma starpība gandrīz 1800 m (no 1225 līdz 3012 m virs jūras līmeņa). Bormio pieder slēpošanas reģionam Alta Vatellina, kurā ietilpst arī Livinjo, Santa Caterina un Valdidentro. Iegādājoties vienoto slēpošanas abonementu „Alta Vatellina”, var slēpot visā ielejā. No Bormio uz katru no minētajiem reģioniem kursē autobusi. Abonements „Bormio-Valdidentro-Santa Caterina” ir nedaudz lētāks un ļauj izmantot 38 pacēlājus, kā arī aptver slēpošanas trases 106 km garumā.


Kanaceja

Kanaceja (Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem - zaļo vai oranžo. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.


Predazzo

Predazzo ir pats populārākais slēpošanas kūrorts Val Di Fiemme ielejā. Kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ir liels stadions lēkšanai ar slēpēm, kurā 1991. gadā tika rīkotas Pasaules Kausa sacensības. Ar gondolveida pacēlāju „Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemare slēpošanas reģionā. 5 km attālumā no Predazzo kūrorta atrodas Panevedžio dabas parks, kurš vilina apmeklētājus ar savām neskartajām, gleznainajām dabas ainavām.


Kampitello

Kampitello (Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. Slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem „Sassolungo” un „Rodello”. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus.


Kavaleze

Kavaleze (Cavalese) ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12. gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val Di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16. gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19. gs. Kavaleze ir mājvieta val Di Fiemme ielejas turīgajiem iedzīvotājiem. Bagātie pilsētiņas iedzīvotāji šeit uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams „Fondovalle- Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz Alpe Cermis slēpošanas reģionu.


Livinjo

Kā saka paši itāļi, Livinjo - tas ir neliels, bet pasakains ciematiņš, kur visas mājas būvētas no koka un akmens. Tas atrodas 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Kūrorts ir jauns, bet tas veiksmīgi attīstās. Šeit Jūs varēsiet baudīt dabas skaistumu un nodarboties ar sportu. Šajā ciematā pavisam ir 33 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 115 km – ideāla visu līmeņu slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir arī itāļu ārpus trases slēpošanas paradīze. Slēpotāju vajadzībām ir pieejams autobuss, kas aizvedīs uz jebkuru kūrorta vietu, un kopējs abonements Alta Vatellina, kas dod iespēju izmantot arī blakus esošās Bormio, Alta Valtellina un Santa Katerina Valfurvo kūrortu slēpošanas trases. Pēc slēpošanas var apmeklēt baseinu, sporta zāli un slēgtos tenisa kortus. Vakaros var pasēdēt restorānos un bāros vai izklaidēties diskotēkās. Tūristus ļoti piesaista arī tas, ka Livinjo atrodas beznodokļu zonā. Šeit ir vairāk nekā 200 “duty- free“ veikalu, kuri piedāvā preces par pievilcīgām cenām.


Madonna di Kampilio

Madonna di Kampilio ir viens no vadošiem pasaules ziemas kūrortiem. Trašu daudzveidība un pacēlāju ērtais izvietojums (pilsētas centrā) padara Madonna di Kampilio par īstu kalnu slēpošanas paradīzi. 60 km platībā atrodas dažāda līmeņa slēpošanas trases, ātri un moderni pacēlāju tīkli, viens no labākajiem sniegaparkiem – Ursus, kas atrodas Groste teritorijā. Madonna di Kampilio piedāvā atpūtas veidus jebkurai gaumei – distanču slēpošanu „Campo Carlo Magno”, slidošanu pa aizsalušo Kampigli ezeru, braucienu ar suņu pajūgiem, aizraujošas ekskursijas uz skaistajām Adamello Brenta dabas parka ielejām, bet pašiem drosmīgākajiem – alpīnistu cienīgu kāpienu pa apledojošām nogāzēm. Pēc aktīvi pavadītas dienas kalnu trasēs, iespēja baudīt Madonna di Kampilio maģisko atmosfēru pastaigājoties pa gājēju celiņiem, doties iepirkties vai baudīt nacionālo virtuvi kādā no restorāniem, bet izturīgākajiem – izklaidēties kādā no nakstklubiem visas nakts garumā.


Selva

Selva atrodas Val Gardenas beigās 1563 m augstumā, iespaidīgās Sellas grupas pakājē starp apburošo Sassolungo un Puecas (Puez) grupu pašā Dolomītu sirdī. No šīs vietas caur Sellas un Gardenas kalnu ceļiem Jūs sasniedzat ladīnu ielejas: Val Badia un Val di Fasso. Ziemas sporta veidu entuziastiem ir izdevīga centrālā atrašanās vieta, jo Selva ir daļa no Sella Rondas, un ķēde ap Sellas kalnu, kurā var slēpot. Pasaules lielākais slēpošanas karuselis ar labi sagatavotām nogāzēm visiem sarežģītības līmeņiem ir tepat uz sliekšņa. Slēpošana tieši blakus Jūsu apmešanās vietai – slēpošanas trašu pakājē, Selvā ir visērtākais veids kā var pilnībā izbaudīt savu slēpošanas atvaļinājumu. Možā centrā ir liels veikalu, bāru un restorānu skaits. Te Jūs varat jauki pastaigāties, iepirkties, pēc tam atpūsties ar atsvaidzinošu aperitīvu vai aromātisku kafiju un izbaudīt Dolomītu panorāmu.


Pozza di Fassa

Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņa ielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.


Dimaro

Dimaro ir viens no galvenajiem Val di Sole ekonomiskajiem centriem ar lielu tūristu skaitu. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 10 minūšu laikā. Netālu no Dimaro atrodas arī Monklasiko pilsētiņa. Šeit ir pieejams Dolomiti Express vilciens, kas savieno pilsētiņas ar Val di Sole slēpošanas trasēm. Dimaro pilsētai ir sena vēsture, kuras pirmsākumi meklējami vēl romiešu laikos. Pirmo reizi šī vieta tika pieminēta 1211. gadā. Nepārtrauktā attīstībā esoša pilsētiņa pārsteidz ar jaunām ēkām, kuru vidū izceļas Sabiedriskā teātra ēka. Viens no apskates vērtajiem arhitektūras šedevriem ir Svētā Lavrentija baznīca, kuru rotā ļoti senas freskas, bet pati baznīca tika uzcelta XV gadsimtā. Pilsētu rotā dažāda izmēra strūklakas. Dimaro ziemas sporta veidu cienītājiem ir iespēja izbaudīt visas Folgaridas-Marillevas slēpošanas trašu priekšrocības. Ja dosieties ar bezmaksas autobusu uz Folgaridu, vakarā jums būs iespēja atgriezties ar vilcienu vai autobusu no Marillevas. Tāpat kā visos citos Val di Sole kūrortos, no šejienes jums ir iespēja ērti un ātri nokļūt arī līdz Madonna di Kampiljo un citiem slēpošanas kūrortiem. Baudiet Itālijas Alpus uz simtiem kilometru garajām dažādas sarežģītības pakāpes slēpošanas trasēm.


Giustino

Džustīno ir tipisks Alpu ciems, un daudzus gadus dzīvi šajā pašvaldībā raksturo nātrija laukšpata raktuves - minerāls, ko izmanto keramikas ražošanai, taču šodien tas ir ideāls tūrisma centrs gan vasaras, gan ziemas brīvdienām.

Liela daļa Giustino pašvaldības teritorijas atrodas Adamello Brenta dabas parkā, netālu no Pinzolo, Brenta grupas virsotnēm un Val di Genova. Aktīvās atpūtas iespējas ir daudz: pārgājieni, riteņbraukšana vasarā, ziemā- slēpošana, snovbords.

Apmeklēt Santa Lucia draudzes baznīcu, kas datēta ar 1200. gadu, lai iegūtu Simones Baschenis freskas un dārgo koka altāri, Brešas mākslinieka Stefano Lamberti šedevru. Interesants ir arī Džustīno rātsnams, kas atrodas trošu vagoniņa vecajā ielejas stacijā, ar kuru tika transportēti no apkārtnes karjeriem iegūtie derīgie izrakteņi, joprojām mūsdienās ir ventilācijas atveres, kur tika piestiprināti rati, lai izkrautu materiālu.


Male

Male ir reģiona Val di Sole galvaspilsēta un galvenais administratīvais centrs. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 15-20 minūšu laikā. Līdz Daolasas pacēlājam, kas atrodas 100 m attālumā no vilciena stacijas, visērtāk un ātrāk ir nokļūt ar Dolomiti Express vilcienu. Šis pacēlājs jūs nogādās uz visām Folgaridas-Marrillevas un Val di Sole kūrortu trasēm, kas ir aprakstītas citās sadaļās. Kā jebkurā citā slēpošanas kūrortā, arī Male ir bāri, restorāni un interesanti veikaliņi. Šeit jums būs pieejams arī plašs citu pakalpojumu klāsts – automašīnu nomas punkti, bankas un citas organizācijas. Pietam, pilsētiņā, kas atrodas nedaudz tālāk no slēpošanas trasēm, ir izdevīgākas un zemākas cenas. Vairāku kilometru attālumā no Male atrodas Alpu sniegu neskartās zaļās zonas – veselības centri The Rabbi Spa un The Pejo Spa. Jau izsenis šajos veselības centros tiek ārstētas ādas slimības, asinsrites traucējumi, reimatisms, ēšanas traucējumi un celulīts. Apmeklētājus gaida dažādu veidu vannas un lieliska masāža.


Ortizeja

Ortizejas kopiena atrodas 1236 m virs jūras līmeņa, un tajā ir 5791 iedzīvotāji, kas to padara par galveno Val Gardenas ciematu. Ciemats, kuram apkārt ir majestātiskās kalnu virsotnes, ir gleznaini izvietots starp Dolomītiem, kas ir „UNESCO” mantojums. Ortizeja ir atskats uz senām tirdzniecības aktivitātēm un bagāto vēsturi. Vairāk nekā 2 gadsimtus Dienvidtiroles atvaļinājuma kūrorts tiek uzskatīts par starptautisko koka griešanas centru. Mākslas darbi no koka, kurus ražo Val Gardenas Ortizejā, ir kvalitātes un tradīciju pazīme, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Ortizeja ir iekļauta „Ginesa pasaules rekordu grāmatā”, tādēļ ka kopā 101 slēpošanas instruktors no vietējām slēpošanas skolām nobrauca lejā no vienas no Ortizejas nogāzēm ar 102 m garām slēpēm. Kūrorts piedāvā lieliskas slēpošanas iespējas. Mūsdienīgi slēpošanas pacēlāji savieno Ortizeju ar Sečedas (Seceda) un Šveices Alpu slēpošanas zonām. Sečedas un Čampinojas (Ciampinoi) slēpošanas zona ir savienota ar „Val Gardena Ronda Express” palīdzību, kas ir elektriskais pazemes vilciens.


Santa Kristina

Iespaidīgā Sassolungo pakājē, starp Ortizeju un Selvu atrodas Santa Kristinas ciemats. Santa Kristina, kuram apkārt ir Dolomītu virsotnes un ziedošas alpu ganības, ir populārs atvaļinājuma galamērķis. Santa Kristina ir Val Gardenas otrais slēpošanas kūrorts, kas atrodas 1428 m augstumā virs jūras līmeņa. Ziemas mēnešos tas nodrošina labi sagatavotas nogāzes visiem sarežģītības līmeņiem, kas visas ir savienotas ar Sellarondu (Sellaronda) un Gardenarondu (Gardenaronda). Kol Raizera (Col Raiser), Sečeda ziemeļos un Monte Pana dienvidos visas pieder ciemata slavenajiem slēpošanas kūrortiem. Ziemeļu slēpošanas centrs Monte Panā nodrošina divus tramplīnus un distanču slēpošanas centru ar vairāk nekā 30 km garām distanču slēpošanas trasēm. Turklāt Santa Kristinas centrālā atrašanās vieta dod viesiem zināmas priekšrocības, tādēļ ka var vienkārši sasniegt visus pacēlājus, un vieta piedāvā labāko piekļuvi slēpošanas zonai Dolomiti Superski. Dolomītu kopiena ir „Alpu pasaules slēpošanas čempionāta” vieta. Vīriešu „Super-G” un slēpošanas lejā no nogāzes (downhill) sacensības katru gadu notiek Sassolungo nogāzē.


Moena

Moena, pirmā pilsētiņa, kuru sasniegsiet, ierodoties Val di Fassa reģionā, ir nevainojams galamērķis visai ģimenei. Tā piedāvā brīvdienas kalnos, kas piemērotas gan jauniem, gan vecāka gadagājuma cilvēkiem, gan tiem, kas vēlas sportot vai baudīt dabu, gan viesiem, kas aktīvas atpūtas vietā priekšroku dod relaksācijai, rūpējoties par veselību un mieru, un klusumu. Moena slēpošanas reģions un visi apkārtnē esošie slēpošanas apgabali ir pasaules lielākās slēpošanas teritorijas Dolomiti Superski daļa. Jums pietrūks vārdu, lai aprakstītu tā modernos slēpošanas pacēlājus, ar sniegu nevainojami klātās nogāzes un elpu aizraujošos skatus, kas ir tiešām neaizmirstami.

Tur ir arī daudz distanču slēpošanas nogāžu. Distanču slēpošana ir ļoti iemīļots un izplatīts sporta veids Fassa un Fiemme ielejās, kas ir visā pasaulē slavenā klasiskā stila slēpošanas maratona Marcialonga mājvieta.


Pinzolo

Val Rendena ielejas augšējā daļā, 785 metru virs jūras līmeņa augstumā, „Brenta”, „Adamello” un „Presanella” kalnu grēdu ieskauta atrodas Pinzolo pilsēta – labi zināms tūrisma kūrorts, kas izveidots 1960-tajos gados. Pilsētas slēpošanas zonā pieejamas daudzas labi uzturētas ātrās nolaišanās trases, kuras apkalpo moderni slēpotāju pacēlāji. Visas trases ir virs vidējā sarežģītības līmeņa, bet piemērotas arī iesācējiem, savukārt prasīgāki slēpotāji atradīs atbilstošas nogāzes, lai uzlabotu savu slēpošanas tehniku. Noteikti vērts pamēģināt arī slēpošanas alpīnisma ekskursiju, mierīgāku pastaigu ar sniega kurpēm vai pat lidojumu ar paraplānu, lai atklātu šī viesmīlīgā kūrorta pievilcīgās iezīmes.


Marilleva

Marilleva 900 ir ciemata nosaukums, kas stiepjas 900 m virs jūras līmeņa Val di Sole ielejas sirdī Nočes (Noce) upes krastā. Šis ciemats piedāvā lielu brīvā laika pavadīšanas iespēju skaitu. Jau dažus gadus Marillevā 900 var nokļūt ar vilcienu caur Trento - Male (Trento - Malè) Marilleva 1400, kā var noprast, atrodas 1400 m virs jūras līmeņa un attēlo tūrisma centru, kurā ir mājvietas un citas labierīcības. Marilleva 900 un Marilleva 1400 savieno 12 vietu gondolas tipa pacēlājs. Marilleva visvairāk ir slavena ar tās izcilo slēpošanas zonu, kas ir savienota ar slēpošanas centriem Madonna di Kampiļjo (Madonna di Campiglio), Pincolo (Pinzolo) un Folgaridā (Folgarida) – ir pieejamas apmēram 150 km garas slēpošanas nogāzes. Šī slēpošanas zona ir arī ideāla iesācējiem, jo te ir liels skaits „zilo” trašu. Tie, kam patīk distanču slēpošana, var viegli nokļūt līdz distanču slēpošanas trasēm Kommecadurā (Commezzadura) no Marillevas 900, kur vasarā ir populāras nūjošanas trases.

Ko apskatīt?

Slēpošanas reģioni

Alta Valtellina (1 225 - 3 012 m)

Alta Valtellina kalnu slēpošanas reģionu veido slēpošanas zonas. Teritorija, kas pārpilna ar vietām, kuras var lepoties ar starptautisku slavu. „Livingo”, „Bormio”, „Santa Caterina Valfurva”, „Madesimo”, „Chiesa Valmalenco”, „Aprica” un „Valgerola”, daudzi nosaukumi bezgalīgiem nobraucieniem pa 400 km perfekti koptām slēpošanas trasēm. Snovborda cienītājiem ir daudz speciāli aprīkotu vietu un sniega parku ar trasēm vairāk kā 200 km garumā. Nogāzēs ir daudz atpūtas vietu un ēstuvju. 50 aprīkojuma nomas centru, 29 slēpošanas skolas. To visu piedāvā slēpošana Alta Valtellina. Alta Valtellina var slēpot visu gadu pa krāšņajām Stelvio nogāzēm, kas vienmēr ir bijusi „Slēpošanas universitāte”. Daudzi ievērojami slēpošanas čempioni šeit gatavojas no maija līdz novembrim, nemaz nerunājot par kalnu slēpošanas entuziastiem, kuri pat vasarā nevēlas atteikties no sniega. Pacēlājus ir vērts pieminēt pašus par sevi, jo, pateicoties pēdējos gados ieguldītajiem līdzekļiem, ir sasniegts augsts kvalitātes un komforta līmenis.


Val di Sole – Saules ieleja  (1 520–2 505 m)

Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tā saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam, ne visai dārgajam servisam.
Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē „Saules ieleja”, atrodas starp Garda ezeru un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti (3173 m) pakājē. Klimats Saules ielejā ir unikāls – mitrās gaisa masas no Garda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija – jo augstāk, jo siltāks. Pacēlāju sistēma apvieno Folgarida-Marilleva slēpošanas zonu (augstākais punkts – Monte Vigo, 2180 m) ar vienu no prestižākajiem Itālijas kūrortiem Madonna di Campiglio (augstākais punkts – Passo Groste, 2504 m) – kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgu pacēlāju. Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajiem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā paša laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr. 1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas Madonna di Campiglio, vai sajust adrenalīna pieplūdumu Mihaela Šūmahera trasē.  


Val Rendena (800 – 2 500 m)

Val Rendena piedāvā daudzas vietas, kur pavadīt lieliskas brīvdienas, tostarp „Pinzolo” un „Madonna di Campiglio”, dabas šedevru, kuru ieskauj Adamello Brenta dabas rezervāts, kas ir lielākā aizsargājamā teritorija Trentino. Uz rietumiem atrodas majestātiskā granīta klinšu grupa „Adamello” un „Presanella” ar mežonīgo Val Genova un iespaidīgo Nardis ūdenskritumu, bet austrumos atrodas grandiozie Brenta Dolomītu Alpi. Galvenā reģiona pilsētiņa „Madonna di Campiglio” pirmos tūristus uzņēma jau 19. Gadsimtā un ir spējusi saglabāt savu burvību līdz pat šai dienai. Moderna pilsēta ar viduslaiku izcelsmi un nozīmīgiem arhitektūras un reliģiskās mākslas pieminekļiem kā, piemēram, Bashenis darbi – Pinzono ir Val Rendena tūrisma centrs. Izstiepusies gar Sarca ielejas ieplaku un velosipēdistu ceļu, tā lepojas ar pārsteidzošām sānu ielejām un īpatnējiem ciematiņiem. Augstas kvalitātes sportošanas telpas piedāvā futbola laukumus, ledus arēnas, baseinu un sporta zāles.


Val di Fiemme (1 280–2 380 m)

Val Di Fiemme ir viens no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskas kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī citu ziemas sporta veidu cienītājus. Val Di Fiemme ir vārti uz Dolomītu Alpiem, tas sastāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare (kopējais trašu garums 43 km; pacēlāji Predazzo, Pampeago un Oberegehnā), Alpe Cermis (kopējais trašu garums 23 km; pacēlāji Kavalezes kūrortā), Alpe Lusia-Bellamonte (kopējais trašu garums 11 km). Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram no slēpošanas reģioniem. Val Di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem ir Predazzo un Kavalese. No viena kūrorta uz otru ir vienkārši nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.  


Val di Fassa (1 320–2 950 m)

Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs, kas paceļas virs ielejas, ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Ielejā vēl joprojām dzīvo pamatiedzīvotāju ladinu pēcteči, kuriem ir saglabājusies īpaša valoda un paražas. Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs Kanacejas (Canazei) un Kampitello (Campitello) kūrortiem. Galvenā tās priekšrocība, ka tā ir saistīta ar pacēlāju tīklu palīdzību vēl ar trim plaši pazīstamiem kūrortiem: Val Gadrenu, Alta Badiju un Arabbu – Marmoladu, kuri kopumā veido vairāk kā 500 km slēpošanas trašu. Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām. Otra ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza un Vigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejā un Kampitello. Pozzas sporta trase ir apgaismota un dažas dienas nedēļā strādā arī vakaros. Pieredzējušiem slēpotājiem iesakām vienmēr ar labo sniegu klāto melno trasi ziemeļu nogāzē virs Albas ciemata. Visas Val di Fassas pilsētiņas un apakšējās pacēlāju stacijas savā starpā ir savienotas ar bezmaksas autobusu maršrutiem. „Val di Fassa/Carezza” pacēlāju karte ļauj slēpot gan Kanacejas un Kampitello, gan arī Pozza, Albas un Vigo di Fassa trasēs. Lai varētu slēpot pa Sella Ronda apli vai pārbraukt uz jebkuru citu Dolomītu Alpu kūrortu, nepieciešama „Dolomiti Superski” pacēlāju karte. 


Val Gardena (1 236–2 518 m)

Val Gardena ir pasakaina 15 km gara ieleja, kas atrodas blakus iespaidīgajai Sellai – varenajam kaļķakmens masīvam. Val Gardenas slēpošanas reģions ir slavens ar tā optimāli sagatavotajām slēpošanas trasēm. Kopā ar trim citiem Dolomītu Alpu slēpošanas reģioniem (Val di Fassa, Arabba-Marmolada un Alta Badia) Val Gardena ir daļa no Sella Rondas kalnu grupas. Val Gardena ir Sassolungo („garš akmens” itāļu valodā) virsotnes nozīmīgākais objekts, kas ir ievērojams ar tā īpaši unikālo formu. 1970. gadā tas uzņēma „Alpu pasaules slēpošanas čempionātu”, kas to padarīja par pasaulē pieprasītāko slēpošanas reģionu. Profesionāļi no visas pasaules ik gadu dodas uz Val Gardenu, lai sacenstos ikgadējos pasaules čempionāta pasākumos. Sacensības notiek 3500 m garā Sassolungo ātrās nolaišanās slēpošanas trasē, kas tiek uzskatīta par visbīstamāko pasaulē. Lielākajā daļā no Val Gardenas slēpošanas trasēm ir lieliskas iespējas prasmju uzlabošanai. Val Gardenas slēpošanas reģions, kas sastāv no trim ciematiem (Ortizeja, Santa Kristina un Selva), nepārtraukti izplešas, un tas ar slēpošanas pacēlāju palīdzību tiek savienots ar pieaugošo kūrortu un slēpošanas reģionu skaitu. Tas ir iecienīts ar tā milzīgo slēpošanas trašu dažādību, kas rūpējas par visu līmeņu slēpotājiem un to gaumi. Slēpošanas pacēlāju sistēma savieno Val Gardenu ar Šveices Alpiem (Alpe di Suisi), un kopā tie piedāvā nogāzes 175 km garumā. Tikmēr Sella Ronda, kas savieno Val Gardenu, Alta Badiju, Arabba-Marmoladu un Val di Fassu, piedāvā dažādas sarežģītības slēpošanas nogāzes ar kopējo garumu 500 km. Izņemot slēpošanu, Val Gardena piedāvā arī daudzas izklaides, piemēram, atklāto un slēgto slidošanu uz ledus, kamanu trases, peldbaseinus, saunas un tenisa laukumus. Pēc slēpošanas dzīve arī ir moža un bagātīga. Val Gardena ir pazīstama ar tās unikālo ladīnu kultūru, kas dominē vien dažās Alpu kalnu ielejās  austrumu Šveicē un ziemeļaustrumu Itālijā. Daži vietējie iedzīvotāji runā ļoti eksotiskā ladīnu valodā, kas ir atvasināta no latīņu valodas. Reģionā tiek arī plaši izmantota vācu un itāļu valoda. Val Gardenā ir unikāli ēdieni: līdzās itāļu vīnam un makaronu ēdieniem ir iespējams nobaudīt vācu gaļu un kartupeļus.


Paganella (1030 – 2125 m) 


Paganellas virsotne Itālijas ziemeļos slejas 2125 metru augstumā virs jūras līmeņa, bet kalnos ir pieejams mūsdienīgs kalnu slēpošanas centrs ar kopēju platību 100 000 m2 – lieliska vieta kalnus slēpošanas cienītājiem. Reģionā ir pieejamas atjaunotas, platas un aptuveni 50 km garas dažādas sarežģītības slēpošanas trases ar 100% sniega segumu: 10 zilās trases iesācējiem, 12 trases pieredzējušiem slēpotājiem un viena melnā trase. Šeit ir sniega parks, kas kļūst aizvien populārāks snovbordistu vidū, bet dažos šī reģiona kūrortos ir ierīkotas ērtas līdzenumu trases. Paganellas reģionu izvēlas ne tikai slēpotāji, bet arī tie, kas vēlas aplūkot neparastas Dolomītu Alpu dabas ainavas. Atpūtniekiem šeit ir pieejamas ne tikai slēpošanas aktivitātes, bet arī citas atpūtas iespējas, piemēram, lidojums ar paraplānu vai izbrauciens ar sniegmobīļiem. Reģionā ir iespējams apmeklēt arī veselības centrus un SPA centrus. Jaunais sporta centrs ir aprīkots ar trenažieru zāli, baseinu un citām izklaides iespējām. No Paganellas kalnu slēpošanas reģiona līdz Bergamo lidostai ir aptuveni 200 km. Pateicoties ērtajam ģeogrāfiskajam izvietojumam (lidosta atrodas netālu no Austrijas, Vācijas un Šveices), Paganellā bieži notiek sacensības, bet Norvēģijas valsts slēpošanas izlase izmantos šo reģionu saviem treniņiem vismaz līdz 2018. gadam. Paganellas reģionā tiek ievērotas senās slēpošanas tradīcijas, tāpēc uz šejieni dodas ne tikai ģimenes, bet arī profesionāli slēpotāji. Jau 1950. gada janvārī Paganellā notika slaloma sacensības 3Tre, kurās piedalījās 75 dalībnieki. Sacensībās sevi parādīja arī Dzeno Kolo pasaules čempions kalnu slēpošanā no Itālijas.

Ekskursijas

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 1 km (Moena)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 262 km (Bergamo)
 • Attālums līdz autobusa pieturai ir apmēram 20 m
 • Līdz tuvākajam pacēlājam apmēram 1,5 km
 •  Netālu no autobusa pieturas

Viesnīca

 • Numuru skaits – 30
 • Restorāns
 • Bārs (par papildus samaksu)
 • TV istaba
 • WiFi (noteiktās viesnīcas telpās)
 • Autostāvvieta
 • Garāža (par papildus samaksu)
 • Apsildāma slēpju novietne
 • Viesnīcas oficiālā kategorija – 2

Aktīvā atpūta

 • Galda futbols (par papildus samaksu)
 • Solārijs (par papildus samaksu)
 • Sauna (par papildus samaksu)

Bērniem

 • Rotaļu istaba
 • Bērnu gulta (pēc pieprasījuma, par papildus samaksu)

Ēdināšana

 • Brokastis - zviedru galds, vakariņas - salātbārs, pārējie ēdieni saskaņā ar ēdienkarti

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Kūrota nodoklis apmaksājams ierodoties viesnīcas recepcijā
 • Sniegtā informācija par viesnīcu, viesnīcas pakalpojumu daudzveidība, to grafiks un cenas var tikt mainītas
 • Oficiālā viesnīcas interneta adrese: www.hotellacampagnola.com
 • (Informācija šajā mājas lapā tiek pārvaldīta un atjaunota no viesnīcas puses. Tūrisma operators nenes atbildību par informāciju, kas tiek izvietota šajā mājas lapā)

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Itālija – valsts, kas atstāj pēdas dvēselē


Dosje

 • Platība – 301 230 km² 
 • Iedzīvotāji –  59,9 milj. 
 • Galvaspilsēta – Roma
 • Valūta – eiro.
 • Valoda – itāliešu
 • Reliģija – Romas katoļu

Vēstures fakti

Itālija ir viena no senākajām un vienlaikus jaunākajām valstīm pasaulē – visas hercogistes un citas teritorijas tika apvienotas vienā valstī vien 1871.gadā.

Savukārt Apenīnu pussalas ciltis, tādas kā latīņi un sabīņi, parādījās 1000 gadus p.m.ē., bet Roma tika nodibināta 753.gadā p.m.ē.

Pirmajos pastāvēšanas gadsimtos Senā Roma izauga par varenu impēriju, kuras sastāvā bija daļa Eiropas, Ziemeļāfrikas, Mazāzijas, tomēr 476.gadā, pakļaujoties barbaru spiedienam, impērija sabruka.

756.gadā nodibināja neatkarīgu Vatikāna valsti.

10.-11. gadsimtā sāka veidoties itāļu tauta un itāliešu valoda.

Itālijas mafijas pirmsākumi meklējami 18.gadsimtā, kas sākotnēji bija Sicīlijas zemnieku slepena organizācija.

Vairāku gadsimtu laikā Eiropas valstis nesekmīgi mēģināja iekarot Apenīnu pussalu, līdz 19.gadsimtā G.Garibaldi sāka karu ar mērķi apvienot Itāliju. G.Garibaldi panāca Sicīlijas pievienošanos Itālijai 1860.gadā.

Itālija ir viena no ES un NATO dibinātājvalstīm. Kopš 2001.gada Itālijas valūta ir eiro.


Nacionālā virtuve

 • Itālija – pastas, picas, olīveļļas, espreso, kapučīno un vīna zeme. 
 • “Arancini” – rīsu bumbiņas, “sarde beccafico”– uzkoda no sardīnēm, “panelle“ – tradicionālā Palermo uzkoda, kas pagatavota no pupām. Tie visi ir Sicīlijas tradicionālie ēdieni.
 • “Tiramisu“ ir Itālijas deserts, kas pagatavots no kafijas, maskarpone siera un cepumiem.
 •  “Gelato“ – tā itāliski saucas saldējums, kuru parasti gatavo tikai no piena, garšai pievienojot kafiju, šokolādi, augļus vai citas piedevas.

Viesnīcu specifika

Izvēloties, kur pavadīt atvaļinājumu, lielāka daļa itāļu izvēlas pašu zemi. Itālijā ir daudz dažādu tūrisma mītņu – no mazām ekonomiskām viesnīcām līdz luksusa viesnīcām vecajās pilīs. Lielāka daļa Itālijas viesnīcu nepiedāvā nekādus papildu pakalpojumus, kā tas ir citās valstīs. Vasaras šeit ir karstas, bet dažās pieczvaigžņu viesnīcās nav pat gaisa kondicioniera. Nereti viesnīcās nav peldbaseinu. Droši vien itāļi vairāk uzmanības pievērš ēdienam, jo pat ekonomiskās viesnīcās ēdiens vienmēr ir svaigs un gards.


Noderīga informācija un padomii

Darba laiks. Veikali strādā plkst. 9:30-20:00 darba dienās un sestdienās, svētdienās tie atveras pēcpusdienā. Ļoti bieži veikaliem ir siesta pārtraukums, kas ilgst līdz pat trīs stundām (bieži no plkst.13:00 līdz 16:00). Bankas strādā plkst. 8:30-13:30 darba dienās. Dažas bankas strādā vienu stundu arī pēcpusdienā (plkst.14:15-15:00 vai plkst.14:30-15:30).

Dzeramnauda. Restorānos pieņemts atstāt 5-10% no rēķina summas un nedaudz arī viesnīcu personālam. Restorānos, ja nav atrunāts atsevišķi, rēķinā ir iekļauta arī maksa par maizi un apkalpošanu pie galdiņa (coperto).
 

Transports. Tas, kādu transporta veidu izvēlēties, atkarīgs no pilsētas un vietas. Labākais veids iepazīt Romu – braukt ar autobusu vai tramvaju. Venēcijā labāk staigāt kājām vai braukt ar laivu. Palermo satiksme ir ļoti intensīva, tāpēc labāk iet kājām. Izvēlieties tikai legālus taksometrus, uz kuriem ir uzraksts ‘taxi’ un skaitītājs. Taksisti bieži ņem maksu par katru ekstra bagāžas vienību. Esiet uzmanīgi – taksometra tarifi var mainīties. Labāk uzzināt cenu pirms iekāpšanas.

Dāvanas. Gardie Itālijas sieri.


Interesanti zināt

Vācu dzejnieks un filozofs Gēte ir rakstījis: „Ja jūs neesat redzējis Sicīliju, Itālija neatstās pēdas jūsu dvēselē. Sicīlija ir atslēga no Itālijas”.

Itāliju nevar iedomāties bez futbola. Tas ir šīs valsts fenomens. Visā pasaulē temperamentīgie itāļu fani ir zināmi kā ‘tifozi’. Viņiem ir savi klubi, kafejnīcas, atribūti. Kaut reizi ir jāizbauda itāļu opera.

Uzkāpiet uz vulkāna virsotnē (Etna - augstākais vulkāns Eiropā). Nogaršojiet picu, īstu kafiju un slavenos itāļu vīnus.

Bormio

Pašā Alpu kalnu sirdī, kur krustojas Itālijas, Austrijas un Šveices robežas, atrodas Alta Vatellina reģions, kura galvenā vērtība ir Bormio kūrorts. Šis vairākus gadu tūkstošus vecais ciematiņš piesaista ar autentiskām ēkām, iespaidīgu ainavu, romantiskām kafejnīcām un unikāliem termālās pirts kompleksiem, kurus 1493. gadā apmeklēja pats Leonardo da Vinči. Bormio var atrast izklaides jebkurai gaumei: izklaižu kārotājiem ir atvērti nakts bāri, milzīgs sporta komplekss, ledus halle, diskotēkas un grezni veikali, bet tiem, kas vēlas pavadīt laiku mierīgā un romantiskā gaisotnē, ir iespēja apmeklēt Stelvio (Stilfseri) nacionālo parku, kur var ieraudzīt cilvēka neskartu Alpu dabu. Līdzās visiem šiem atslābinošajiem un dziednieciskajiem kārdinājumiem ātri augošā Bormio var lepoties ar mūsdienīgām, jebkura slēpotāja līmenim atbilstošām un lieliski sagatavotām trasēm, vienkāršu sakaru sistēmu. Ne velti Bormio tiek uzskatīta par vienu no visprestižākajiem Alpu kūrortiem. Šeit bieži ierodas pasaules slavenākie kalnu slēpotāji – katru gadu laika periodā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu šeit notiek Pasaules kausa „Stelvio” sacensības kalnu slēpošanā. Aso izjūtu cienītājiem Bormio piedāvā Cima Bianca. Tas ir 3017 m augsts kalns, no kura paveras brīnumains skats uz visu Alta Vatellina reģionu. Pašas garākās trases garums šeit ir 10 km, bet augstuma starpība gandrīz 1800 m (no 1225 līdz 3012 m virs jūras līmeņa). Bormio pieder slēpošanas reģionam Alta Vatellina, kurā ietilpst arī Livinjo, Santa Caterina un Valdidentro. Iegādājoties vienoto slēpošanas abonementu „Alta Vatellina”, var slēpot visā ielejā. No Bormio uz katru no minētajiem reģioniem kursē autobusi. Abonements „Bormio-Valdidentro-Santa Caterina” ir nedaudz lētāks un ļauj izmantot 38 pacēlājus, kā arī aptver slēpošanas trases 106 km garumā.


Kanaceja

Kanaceja (Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem - zaļo vai oranžo. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.


Predazzo

Predazzo ir pats populārākais slēpošanas kūrorts Val Di Fiemme ielejā. Kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ir liels stadions lēkšanai ar slēpēm, kurā 1991. gadā tika rīkotas Pasaules Kausa sacensības. Ar gondolveida pacēlāju „Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemare slēpošanas reģionā. 5 km attālumā no Predazzo kūrorta atrodas Panevedžio dabas parks, kurš vilina apmeklētājus ar savām neskartajām, gleznainajām dabas ainavām.


Kampitello

Kampitello (Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. Slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem „Sassolungo” un „Rodello”. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus.


Kavaleze

Kavaleze (Cavalese) ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12. gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val Di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16. gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19. gs. Kavaleze ir mājvieta val Di Fiemme ielejas turīgajiem iedzīvotājiem. Bagātie pilsētiņas iedzīvotāji šeit uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams „Fondovalle- Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz Alpe Cermis slēpošanas reģionu.


Livinjo

Kā saka paši itāļi, Livinjo - tas ir neliels, bet pasakains ciematiņš, kur visas mājas būvētas no koka un akmens. Tas atrodas 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Kūrorts ir jauns, bet tas veiksmīgi attīstās. Šeit Jūs varēsiet baudīt dabas skaistumu un nodarboties ar sportu. Šajā ciematā pavisam ir 33 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 115 km – ideāla visu līmeņu slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir arī itāļu ārpus trases slēpošanas paradīze. Slēpotāju vajadzībām ir pieejams autobuss, kas aizvedīs uz jebkuru kūrorta vietu, un kopējs abonements Alta Vatellina, kas dod iespēju izmantot arī blakus esošās Bormio, Alta Valtellina un Santa Katerina Valfurvo kūrortu slēpošanas trases. Pēc slēpošanas var apmeklēt baseinu, sporta zāli un slēgtos tenisa kortus. Vakaros var pasēdēt restorānos un bāros vai izklaidēties diskotēkās. Tūristus ļoti piesaista arī tas, ka Livinjo atrodas beznodokļu zonā. Šeit ir vairāk nekā 200 “duty- free“ veikalu, kuri piedāvā preces par pievilcīgām cenām.


Madonna di Kampilio

Madonna di Kampilio ir viens no vadošiem pasaules ziemas kūrortiem. Trašu daudzveidība un pacēlāju ērtais izvietojums (pilsētas centrā) padara Madonna di Kampilio par īstu kalnu slēpošanas paradīzi. 60 km platībā atrodas dažāda līmeņa slēpošanas trases, ātri un moderni pacēlāju tīkli, viens no labākajiem sniegaparkiem – Ursus, kas atrodas Groste teritorijā. Madonna di Kampilio piedāvā atpūtas veidus jebkurai gaumei – distanču slēpošanu „Campo Carlo Magno”, slidošanu pa aizsalušo Kampigli ezeru, braucienu ar suņu pajūgiem, aizraujošas ekskursijas uz skaistajām Adamello Brenta dabas parka ielejām, bet pašiem drosmīgākajiem – alpīnistu cienīgu kāpienu pa apledojošām nogāzēm. Pēc aktīvi pavadītas dienas kalnu trasēs, iespēja baudīt Madonna di Kampilio maģisko atmosfēru pastaigājoties pa gājēju celiņiem, doties iepirkties vai baudīt nacionālo virtuvi kādā no restorāniem, bet izturīgākajiem – izklaidēties kādā no nakstklubiem visas nakts garumā.


Selva

Selva atrodas Val Gardenas beigās 1563 m augstumā, iespaidīgās Sellas grupas pakājē starp apburošo Sassolungo un Puecas (Puez) grupu pašā Dolomītu sirdī. No šīs vietas caur Sellas un Gardenas kalnu ceļiem Jūs sasniedzat ladīnu ielejas: Val Badia un Val di Fasso. Ziemas sporta veidu entuziastiem ir izdevīga centrālā atrašanās vieta, jo Selva ir daļa no Sella Rondas, un ķēde ap Sellas kalnu, kurā var slēpot. Pasaules lielākais slēpošanas karuselis ar labi sagatavotām nogāzēm visiem sarežģītības līmeņiem ir tepat uz sliekšņa. Slēpošana tieši blakus Jūsu apmešanās vietai – slēpošanas trašu pakājē, Selvā ir visērtākais veids kā var pilnībā izbaudīt savu slēpošanas atvaļinājumu. Možā centrā ir liels veikalu, bāru un restorānu skaits. Te Jūs varat jauki pastaigāties, iepirkties, pēc tam atpūsties ar atsvaidzinošu aperitīvu vai aromātisku kafiju un izbaudīt Dolomītu panorāmu.


Pozza di Fassa

Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņa ielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.


Dimaro

Dimaro ir viens no galvenajiem Val di Sole ekonomiskajiem centriem ar lielu tūristu skaitu. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 10 minūšu laikā. Netālu no Dimaro atrodas arī Monklasiko pilsētiņa. Šeit ir pieejams Dolomiti Express vilciens, kas savieno pilsētiņas ar Val di Sole slēpošanas trasēm. Dimaro pilsētai ir sena vēsture, kuras pirmsākumi meklējami vēl romiešu laikos. Pirmo reizi šī vieta tika pieminēta 1211. gadā. Nepārtrauktā attīstībā esoša pilsētiņa pārsteidz ar jaunām ēkām, kuru vidū izceļas Sabiedriskā teātra ēka. Viens no apskates vērtajiem arhitektūras šedevriem ir Svētā Lavrentija baznīca, kuru rotā ļoti senas freskas, bet pati baznīca tika uzcelta XV gadsimtā. Pilsētu rotā dažāda izmēra strūklakas. Dimaro ziemas sporta veidu cienītājiem ir iespēja izbaudīt visas Folgaridas-Marillevas slēpošanas trašu priekšrocības. Ja dosieties ar bezmaksas autobusu uz Folgaridu, vakarā jums būs iespēja atgriezties ar vilcienu vai autobusu no Marillevas. Tāpat kā visos citos Val di Sole kūrortos, no šejienes jums ir iespēja ērti un ātri nokļūt arī līdz Madonna di Kampiljo un citiem slēpošanas kūrortiem. Baudiet Itālijas Alpus uz simtiem kilometru garajām dažādas sarežģītības pakāpes slēpošanas trasēm.


Giustino

Džustīno ir tipisks Alpu ciems, un daudzus gadus dzīvi šajā pašvaldībā raksturo nātrija laukšpata raktuves - minerāls, ko izmanto keramikas ražošanai, taču šodien tas ir ideāls tūrisma centrs gan vasaras, gan ziemas brīvdienām.

Liela daļa Giustino pašvaldības teritorijas atrodas Adamello Brenta dabas parkā, netālu no Pinzolo, Brenta grupas virsotnēm un Val di Genova. Aktīvās atpūtas iespējas ir daudz: pārgājieni, riteņbraukšana vasarā, ziemā- slēpošana, snovbords.

Apmeklēt Santa Lucia draudzes baznīcu, kas datēta ar 1200. gadu, lai iegūtu Simones Baschenis freskas un dārgo koka altāri, Brešas mākslinieka Stefano Lamberti šedevru. Interesants ir arī Džustīno rātsnams, kas atrodas trošu vagoniņa vecajā ielejas stacijā, ar kuru tika transportēti no apkārtnes karjeriem iegūtie derīgie izrakteņi, joprojām mūsdienās ir ventilācijas atveres, kur tika piestiprināti rati, lai izkrautu materiālu.


Male

Male ir reģiona Val di Sole galvaspilsēta un galvenais administratīvais centrs. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 15-20 minūšu laikā. Līdz Daolasas pacēlājam, kas atrodas 100 m attālumā no vilciena stacijas, visērtāk un ātrāk ir nokļūt ar Dolomiti Express vilcienu. Šis pacēlājs jūs nogādās uz visām Folgaridas-Marrillevas un Val di Sole kūrortu trasēm, kas ir aprakstītas citās sadaļās. Kā jebkurā citā slēpošanas kūrortā, arī Male ir bāri, restorāni un interesanti veikaliņi. Šeit jums būs pieejams arī plašs citu pakalpojumu klāsts – automašīnu nomas punkti, bankas un citas organizācijas. Pietam, pilsētiņā, kas atrodas nedaudz tālāk no slēpošanas trasēm, ir izdevīgākas un zemākas cenas. Vairāku kilometru attālumā no Male atrodas Alpu sniegu neskartās zaļās zonas – veselības centri The Rabbi Spa un The Pejo Spa. Jau izsenis šajos veselības centros tiek ārstētas ādas slimības, asinsrites traucējumi, reimatisms, ēšanas traucējumi un celulīts. Apmeklētājus gaida dažādu veidu vannas un lieliska masāža.


Ortizeja

Ortizejas kopiena atrodas 1236 m virs jūras līmeņa, un tajā ir 5791 iedzīvotāji, kas to padara par galveno Val Gardenas ciematu. Ciemats, kuram apkārt ir majestātiskās kalnu virsotnes, ir gleznaini izvietots starp Dolomītiem, kas ir „UNESCO” mantojums. Ortizeja ir atskats uz senām tirdzniecības aktivitātēm un bagāto vēsturi. Vairāk nekā 2 gadsimtus Dienvidtiroles atvaļinājuma kūrorts tiek uzskatīts par starptautisko koka griešanas centru. Mākslas darbi no koka, kurus ražo Val Gardenas Ortizejā, ir kvalitātes un tradīciju pazīme, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Ortizeja ir iekļauta „Ginesa pasaules rekordu grāmatā”, tādēļ ka kopā 101 slēpošanas instruktors no vietējām slēpošanas skolām nobrauca lejā no vienas no Ortizejas nogāzēm ar 102 m garām slēpēm. Kūrorts piedāvā lieliskas slēpošanas iespējas. Mūsdienīgi slēpošanas pacēlāji savieno Ortizeju ar Sečedas (Seceda) un Šveices Alpu slēpošanas zonām. Sečedas un Čampinojas (Ciampinoi) slēpošanas zona ir savienota ar „Val Gardena Ronda Express” palīdzību, kas ir elektriskais pazemes vilciens.


Santa Kristina

Iespaidīgā Sassolungo pakājē, starp Ortizeju un Selvu atrodas Santa Kristinas ciemats. Santa Kristina, kuram apkārt ir Dolomītu virsotnes un ziedošas alpu ganības, ir populārs atvaļinājuma galamērķis. Santa Kristina ir Val Gardenas otrais slēpošanas kūrorts, kas atrodas 1428 m augstumā virs jūras līmeņa. Ziemas mēnešos tas nodrošina labi sagatavotas nogāzes visiem sarežģītības līmeņiem, kas visas ir savienotas ar Sellarondu (Sellaronda) un Gardenarondu (Gardenaronda). Kol Raizera (Col Raiser), Sečeda ziemeļos un Monte Pana dienvidos visas pieder ciemata slavenajiem slēpošanas kūrortiem. Ziemeļu slēpošanas centrs Monte Panā nodrošina divus tramplīnus un distanču slēpošanas centru ar vairāk nekā 30 km garām distanču slēpošanas trasēm. Turklāt Santa Kristinas centrālā atrašanās vieta dod viesiem zināmas priekšrocības, tādēļ ka var vienkārši sasniegt visus pacēlājus, un vieta piedāvā labāko piekļuvi slēpošanas zonai Dolomiti Superski. Dolomītu kopiena ir „Alpu pasaules slēpošanas čempionāta” vieta. Vīriešu „Super-G” un slēpošanas lejā no nogāzes (downhill) sacensības katru gadu notiek Sassolungo nogāzē.


Moena

Moena, pirmā pilsētiņa, kuru sasniegsiet, ierodoties Val di Fassa reģionā, ir nevainojams galamērķis visai ģimenei. Tā piedāvā brīvdienas kalnos, kas piemērotas gan jauniem, gan vecāka gadagājuma cilvēkiem, gan tiem, kas vēlas sportot vai baudīt dabu, gan viesiem, kas aktīvas atpūtas vietā priekšroku dod relaksācijai, rūpējoties par veselību un mieru, un klusumu. Moena slēpošanas reģions un visi apkārtnē esošie slēpošanas apgabali ir pasaules lielākās slēpošanas teritorijas Dolomiti Superski daļa. Jums pietrūks vārdu, lai aprakstītu tā modernos slēpošanas pacēlājus, ar sniegu nevainojami klātās nogāzes un elpu aizraujošos skatus, kas ir tiešām neaizmirstami.

Tur ir arī daudz distanču slēpošanas nogāžu. Distanču slēpošana ir ļoti iemīļots un izplatīts sporta veids Fassa un Fiemme ielejās, kas ir visā pasaulē slavenā klasiskā stila slēpošanas maratona Marcialonga mājvieta.


Pinzolo

Val Rendena ielejas augšējā daļā, 785 metru virs jūras līmeņa augstumā, „Brenta”, „Adamello” un „Presanella” kalnu grēdu ieskauta atrodas Pinzolo pilsēta – labi zināms tūrisma kūrorts, kas izveidots 1960-tajos gados. Pilsētas slēpošanas zonā pieejamas daudzas labi uzturētas ātrās nolaišanās trases, kuras apkalpo moderni slēpotāju pacēlāji. Visas trases ir virs vidējā sarežģītības līmeņa, bet piemērotas arī iesācējiem, savukārt prasīgāki slēpotāji atradīs atbilstošas nogāzes, lai uzlabotu savu slēpošanas tehniku. Noteikti vērts pamēģināt arī slēpošanas alpīnisma ekskursiju, mierīgāku pastaigu ar sniega kurpēm vai pat lidojumu ar paraplānu, lai atklātu šī viesmīlīgā kūrorta pievilcīgās iezīmes.


Marilleva

Marilleva 900 ir ciemata nosaukums, kas stiepjas 900 m virs jūras līmeņa Val di Sole ielejas sirdī Nočes (Noce) upes krastā. Šis ciemats piedāvā lielu brīvā laika pavadīšanas iespēju skaitu. Jau dažus gadus Marillevā 900 var nokļūt ar vilcienu caur Trento - Male (Trento - Malè) Marilleva 1400, kā var noprast, atrodas 1400 m virs jūras līmeņa un attēlo tūrisma centru, kurā ir mājvietas un citas labierīcības. Marilleva 900 un Marilleva 1400 savieno 12 vietu gondolas tipa pacēlājs. Marilleva visvairāk ir slavena ar tās izcilo slēpošanas zonu, kas ir savienota ar slēpošanas centriem Madonna di Kampiļjo (Madonna di Campiglio), Pincolo (Pinzolo) un Folgaridā (Folgarida) – ir pieejamas apmēram 150 km garas slēpošanas nogāzes. Šī slēpošanas zona ir arī ideāla iesācējiem, jo te ir liels skaits „zilo” trašu. Tie, kam patīk distanču slēpošana, var viegli nokļūt līdz distanču slēpošanas trasēm Kommecadurā (Commezzadura) no Marillevas 900, kur vasarā ir populāras nūjošanas trases.

Slēpošanas reģioni

Alta Valtellina (1 225 - 3 012 m)

Alta Valtellina kalnu slēpošanas reģionu veido slēpošanas zonas. Teritorija, kas pārpilna ar vietām, kuras var lepoties ar starptautisku slavu. „Livingo”, „Bormio”, „Santa Caterina Valfurva”, „Madesimo”, „Chiesa Valmalenco”, „Aprica” un „Valgerola”, daudzi nosaukumi bezgalīgiem nobraucieniem pa 400 km perfekti koptām slēpošanas trasēm. Snovborda cienītājiem ir daudz speciāli aprīkotu vietu un sniega parku ar trasēm vairāk kā 200 km garumā. Nogāzēs ir daudz atpūtas vietu un ēstuvju. 50 aprīkojuma nomas centru, 29 slēpošanas skolas. To visu piedāvā slēpošana Alta Valtellina. Alta Valtellina var slēpot visu gadu pa krāšņajām Stelvio nogāzēm, kas vienmēr ir bijusi „Slēpošanas universitāte”. Daudzi ievērojami slēpošanas čempioni šeit gatavojas no maija līdz novembrim, nemaz nerunājot par kalnu slēpošanas entuziastiem, kuri pat vasarā nevēlas atteikties no sniega. Pacēlājus ir vērts pieminēt pašus par sevi, jo, pateicoties pēdējos gados ieguldītajiem līdzekļiem, ir sasniegts augsts kvalitātes un komforta līmenis.


Val di Sole – Saules ieleja  (1 520–2 505 m)

Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tā saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam, ne visai dārgajam servisam.
Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē „Saules ieleja”, atrodas starp Garda ezeru un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti (3173 m) pakājē. Klimats Saules ielejā ir unikāls – mitrās gaisa masas no Garda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija – jo augstāk, jo siltāks. Pacēlāju sistēma apvieno Folgarida-Marilleva slēpošanas zonu (augstākais punkts – Monte Vigo, 2180 m) ar vienu no prestižākajiem Itālijas kūrortiem Madonna di Campiglio (augstākais punkts – Passo Groste, 2504 m) – kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgu pacēlāju. Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajiem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā paša laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr. 1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas Madonna di Campiglio, vai sajust adrenalīna pieplūdumu Mihaela Šūmahera trasē.  


Val Rendena (800 – 2 500 m)

Val Rendena piedāvā daudzas vietas, kur pavadīt lieliskas brīvdienas, tostarp „Pinzolo” un „Madonna di Campiglio”, dabas šedevru, kuru ieskauj Adamello Brenta dabas rezervāts, kas ir lielākā aizsargājamā teritorija Trentino. Uz rietumiem atrodas majestātiskā granīta klinšu grupa „Adamello” un „Presanella” ar mežonīgo Val Genova un iespaidīgo Nardis ūdenskritumu, bet austrumos atrodas grandiozie Brenta Dolomītu Alpi. Galvenā reģiona pilsētiņa „Madonna di Campiglio” pirmos tūristus uzņēma jau 19. Gadsimtā un ir spējusi saglabāt savu burvību līdz pat šai dienai. Moderna pilsēta ar viduslaiku izcelsmi un nozīmīgiem arhitektūras un reliģiskās mākslas pieminekļiem kā, piemēram, Bashenis darbi – Pinzono ir Val Rendena tūrisma centrs. Izstiepusies gar Sarca ielejas ieplaku un velosipēdistu ceļu, tā lepojas ar pārsteidzošām sānu ielejām un īpatnējiem ciematiņiem. Augstas kvalitātes sportošanas telpas piedāvā futbola laukumus, ledus arēnas, baseinu un sporta zāles.


Val di Fiemme (1 280–2 380 m)

Val Di Fiemme ir viens no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskas kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī citu ziemas sporta veidu cienītājus. Val Di Fiemme ir vārti uz Dolomītu Alpiem, tas sastāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare (kopējais trašu garums 43 km; pacēlāji Predazzo, Pampeago un Oberegehnā), Alpe Cermis (kopējais trašu garums 23 km; pacēlāji Kavalezes kūrortā), Alpe Lusia-Bellamonte (kopējais trašu garums 11 km). Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram no slēpošanas reģioniem. Val Di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem ir Predazzo un Kavalese. No viena kūrorta uz otru ir vienkārši nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.  


Val di Fassa (1 320–2 950 m)

Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs, kas paceļas virs ielejas, ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Ielejā vēl joprojām dzīvo pamatiedzīvotāju ladinu pēcteči, kuriem ir saglabājusies īpaša valoda un paražas. Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs Kanacejas (Canazei) un Kampitello (Campitello) kūrortiem. Galvenā tās priekšrocība, ka tā ir saistīta ar pacēlāju tīklu palīdzību vēl ar trim plaši pazīstamiem kūrortiem: Val Gadrenu, Alta Badiju un Arabbu – Marmoladu, kuri kopumā veido vairāk kā 500 km slēpošanas trašu. Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām. Otra ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza un Vigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejā un Kampitello. Pozzas sporta trase ir apgaismota un dažas dienas nedēļā strādā arī vakaros. Pieredzējušiem slēpotājiem iesakām vienmēr ar labo sniegu klāto melno trasi ziemeļu nogāzē virs Albas ciemata. Visas Val di Fassas pilsētiņas un apakšējās pacēlāju stacijas savā starpā ir savienotas ar bezmaksas autobusu maršrutiem. „Val di Fassa/Carezza” pacēlāju karte ļauj slēpot gan Kanacejas un Kampitello, gan arī Pozza, Albas un Vigo di Fassa trasēs. Lai varētu slēpot pa Sella Ronda apli vai pārbraukt uz jebkuru citu Dolomītu Alpu kūrortu, nepieciešama „Dolomiti Superski” pacēlāju karte. 


Val Gardena (1 236–2 518 m)

Val Gardena ir pasakaina 15 km gara ieleja, kas atrodas blakus iespaidīgajai Sellai – varenajam kaļķakmens masīvam. Val Gardenas slēpošanas reģions ir slavens ar tā optimāli sagatavotajām slēpošanas trasēm. Kopā ar trim citiem Dolomītu Alpu slēpošanas reģioniem (Val di Fassa, Arabba-Marmolada un Alta Badia) Val Gardena ir daļa no Sella Rondas kalnu grupas. Val Gardena ir Sassolungo („garš akmens” itāļu valodā) virsotnes nozīmīgākais objekts, kas ir ievērojams ar tā īpaši unikālo formu. 1970. gadā tas uzņēma „Alpu pasaules slēpošanas čempionātu”, kas to padarīja par pasaulē pieprasītāko slēpošanas reģionu. Profesionāļi no visas pasaules ik gadu dodas uz Val Gardenu, lai sacenstos ikgadējos pasaules čempionāta pasākumos. Sacensības notiek 3500 m garā Sassolungo ātrās nolaišanās slēpošanas trasē, kas tiek uzskatīta par visbīstamāko pasaulē. Lielākajā daļā no Val Gardenas slēpošanas trasēm ir lieliskas iespējas prasmju uzlabošanai. Val Gardenas slēpošanas reģions, kas sastāv no trim ciematiem (Ortizeja, Santa Kristina un Selva), nepārtraukti izplešas, un tas ar slēpošanas pacēlāju palīdzību tiek savienots ar pieaugošo kūrortu un slēpošanas reģionu skaitu. Tas ir iecienīts ar tā milzīgo slēpošanas trašu dažādību, kas rūpējas par visu līmeņu slēpotājiem un to gaumi. Slēpošanas pacēlāju sistēma savieno Val Gardenu ar Šveices Alpiem (Alpe di Suisi), un kopā tie piedāvā nogāzes 175 km garumā. Tikmēr Sella Ronda, kas savieno Val Gardenu, Alta Badiju, Arabba-Marmoladu un Val di Fassu, piedāvā dažādas sarežģītības slēpošanas nogāzes ar kopējo garumu 500 km. Izņemot slēpošanu, Val Gardena piedāvā arī daudzas izklaides, piemēram, atklāto un slēgto slidošanu uz ledus, kamanu trases, peldbaseinus, saunas un tenisa laukumus. Pēc slēpošanas dzīve arī ir moža un bagātīga. Val Gardena ir pazīstama ar tās unikālo ladīnu kultūru, kas dominē vien dažās Alpu kalnu ielejās  austrumu Šveicē un ziemeļaustrumu Itālijā. Daži vietējie iedzīvotāji runā ļoti eksotiskā ladīnu valodā, kas ir atvasināta no latīņu valodas. Reģionā tiek arī plaši izmantota vācu un itāļu valoda. Val Gardenā ir unikāli ēdieni: līdzās itāļu vīnam un makaronu ēdieniem ir iespējams nobaudīt vācu gaļu un kartupeļus.


Paganella (1030 – 2125 m) 


Paganellas virsotne Itālijas ziemeļos slejas 2125 metru augstumā virs jūras līmeņa, bet kalnos ir pieejams mūsdienīgs kalnu slēpošanas centrs ar kopēju platību 100 000 m2 – lieliska vieta kalnus slēpošanas cienītājiem. Reģionā ir pieejamas atjaunotas, platas un aptuveni 50 km garas dažādas sarežģītības slēpošanas trases ar 100% sniega segumu: 10 zilās trases iesācējiem, 12 trases pieredzējušiem slēpotājiem un viena melnā trase. Šeit ir sniega parks, kas kļūst aizvien populārāks snovbordistu vidū, bet dažos šī reģiona kūrortos ir ierīkotas ērtas līdzenumu trases. Paganellas reģionu izvēlas ne tikai slēpotāji, bet arī tie, kas vēlas aplūkot neparastas Dolomītu Alpu dabas ainavas. Atpūtniekiem šeit ir pieejamas ne tikai slēpošanas aktivitātes, bet arī citas atpūtas iespējas, piemēram, lidojums ar paraplānu vai izbrauciens ar sniegmobīļiem. Reģionā ir iespējams apmeklēt arī veselības centrus un SPA centrus. Jaunais sporta centrs ir aprīkots ar trenažieru zāli, baseinu un citām izklaides iespējām. No Paganellas kalnu slēpošanas reģiona līdz Bergamo lidostai ir aptuveni 200 km. Pateicoties ērtajam ģeogrāfiskajam izvietojumam (lidosta atrodas netālu no Austrijas, Vācijas un Šveices), Paganellā bieži notiek sacensības, bet Norvēģijas valsts slēpošanas izlase izmantos šo reģionu saviem treniņiem vismaz līdz 2018. gadam. Paganellas reģionā tiek ievērotas senās slēpošanas tradīcijas, tāpēc uz šejieni dodas ne tikai ģimenes, bet arī profesionāli slēpotāji. Jau 1950. gada janvārī Paganellā notika slaloma sacensības 3Tre, kurās piedalījās 75 dalībnieki. Sacensībās sevi parādīja arī Dzeno Kolo pasaules čempions kalnu slēpošanā no Itālijas.

Atsauksmes