Ievadītajā datumā netika atrasti piedāvājumi.
Izmainīt meklēšanas nosacījumus vai apskatī mūsu piedāvājumus citos datumos.

Sporthotel Sertorelli

tas ir NOVATOURS subjektīvais vērtējums


Maksājiet 20% iepriekš! Atlikusī summa jāsamaksā pirms ceļojuma.

Par viesnīcu


Atrašanās vieta

 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 250 km (Bergamo)
 • Attālums līdz autobusa pieturai ir apmēram 20 m
 • Līdz tuvākajam pacēlājam apmēram 300 m
 •  Viesnīca atrodas kūrorta centrā (Červiņja)
 •  Netālu no autobusa pieturas


Viesnīca

 • Numuru skaits – 67
 • Restorāns
 • Kafetērija (par papildus samaksu)
 • Bārs (par papildus samaksu)
 • WiFi (noteiktās viesnīcas telpās)
 • Autostāvvieta
 • Apsildāma slēpju novietne
 • Viesnīcas oficiālā kategorija – 4*


Aktīvā atpūta

 • Masāža (par papildus samaksu)
 • Džakuzi
 • Turku pirts


Ēdināšana

 • Brokastis - zviedru galds, vakariņas saskaņā ar ēdienkarti


Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Kūrota nodoklis apmaksājams ierodoties viesnīcas recepcijā
 • Viesi, kuri uzturas šajā viesnīcā, ar NOVATOURS pārstāvjiem var sazināties pa telefonu
 • Sniegtā informācija par viesnīcu, viesnīcas pakalpojumu daudzveidība, to grafiks un cenas var tikt mainītas

 • (Informācija šajā mājas lapā tiek pārvaldīta un atjaunota no viesnīcas puses. Tūrisma operators nenes atbildību par informāciju, kas tiek izvietota šajā mājas lapā)

Itālija – valsts, kas atstāj pēdas dvēselē

Apraksts
Platība – 301 230 km2

Iedzīvotāju skaits – 59,8 miljoni (2016. gads)

Galvaspilsēta – Roma

Valūta – eiro

Valoda – itāļu

Reliģija – katolicisms

   

 

 

 

Ko stāsta vēsture?

Itālija ir viena no pasaules senākajām valstīm, bet vienlaicīgi arī viena no jaunākajām valstīm, jo tās hercogistes un karalistes apvienojās vienā valstī tikai 1871. gadā.

No ciltīm, kas apdzīvoja Apenīnu pussalu 1000. gadā pirms mūsu ēras, attīstījās latīņi un sabīnieši. Tieši sabīnieši 753. gadā pirms mūsu ēras nodibināja Romu.

Pirmo mūsu ēras gadsimtu laikā Roma kļuva par varenu valsti un iekaroja lielāko daļu mūsdienu Eiropas, Ziemeļāfrikas un Mazāzijas, bet mūsu gadsimta 476. gadā Romas impēriju iekaroja barbari.

Pussalas centrā 756. gadā tika nodibināta Vatikāna.

Periodā no 10. līdz 12. gadsimtam sāka veidoties itāļu nācija un valoda.

Lielākās Eiropas valstis nepārtraukti mēģināja iekarot Apenīnu pussalu, kā rezultātā vairāku gadsimtu garumā šeit notika cīņa par varu. Džuzepe Garibaldi uzsāka cīņu par vienotu Itāliju 19. gadsimtā. Itālija bija viena no valstīm, kas dibināja NATO un Eiropas Savienību, bet 2001. gadā Itālija ieviesa eiro valūtu.

   

Nacionālā virtuve

Itālija ir pilnvērtīgas un dabiskas pārtikas paradīze.

Rīsa bumbiņas (aranchini), sardīņu uzkodas (sarde beccafico), eļļā apcepta Palermo uzkoda no pupu miltiem (panelle) ir Sicīlijas reģionam raksturīgas uzkodas.

Tiramisū ir mutē kūstošs gardums no kafijas, Mascarpone siera un biskvīta.

Gelato – tikai no piena pagatavots saldējums, kam pēc garšas pievieno kafiju, šokolādi vai augļus.

   

Izmitināšanas specifika

Lielākā daļa itāļu atvaļinājumu pavada dzimtenē, kā rezultātā ir pieejams milzīgs naktsmītņu skaits – sākot ar augstākās klases viesnīcām senās pilīs līdz mazām ģimeņu pansijām. Itālijas viesnīcas tiek iedalītas kategorijās pēc zvaigžņu skaita (no vienas līdz piecām). Viesnīcas kategorija ir atkarīga no piedāvātajām ērtībām nevis apkārtējās vides, kā arī ir jāņem vērā, ka dažādās pilsētās vērtēšanas kritēriji atšķiras. Arī viesnīcu numuriņu platība ir atšķirīga: pilsētas centrā pat dārgās viesnīcās tiek piedāvāti numuriņi, kas pēc platības ir mazāki par ārpus pilsētām esošo viesnīcu numuriņiem. Vienas-divu zvaigžņu kategorijas viesnīcas, pārsvarā, ir nelielas un piedāvā ierobežotu pakalpojumu klāstu. Vannas istabas ir šauras, maziņas, duša tiek atdalīta ar aizskaru palīdzību, bet, dažreiz, dušas kabīnes nav vispār. Itālijā viesnīcas nodrošina mazāku īpašo pakalpojumu skaitu nekā citu valstu viesnīcas. Neskatoties uz to, ka vasaras šeit mēdz būt pat ļoti karstas, gaisa kondicionieru nav arī pieczvaigžņu viesnīcās.

Atsevišķu Itālijas kūrortu varas iestādes ir ieviesušas kūrorta, tūrisma vai cita veida nodevu, ko var nākties samaksāt uz vietas.

   

Svarīgi atcerēties

Darba laiks. Veikali strādā no pirmdienas līdz sestdienai. Ir veikali, kas darbu pirmdienā uzsāk pēcpusdienā, bet citi veikali strādā no plkst. 09.30 līdz plkst. 20.00. Daudzās pilsētās nelieli veikali tiek slēgti uz sijestas laiku, no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 08.30 līdz plkst. 13.30. Dažas bankas strādā vēl stundu pēc pusdienu pārtraukuma – no plkst. 14.15 līdz plkst. 15.00 vai no plkst. 14.30 līdz plkst. 15.30. Bāri un kafejnīcas parasti pielāgojas restorānu un citu vietu darba laikam, bet apmeklētājus pieņem daudz ilgāk, vismaz līdz pusnaktij.

Dzeramnauda. Itālijā bāru un restorānu darbinieki nesagaida dzeramnaudu, jo tā, parasti, jau ir iekļauta rēķinā. Tomēr, ja īpaši iepatīkas oficiants vai oficiante, bārmenis vai viesnīcas darbinieks, varat viņiem atstāt nelielu dzeramnaudu. Restorānos pievērsiet uzmanību papildus maksai (coperto) – tā ir samaksa par maizi (neatkarīgi, vai ēdīsiet to vai nē) un galda uzklāšanu.


Transports. Sabiedriskā transporta veida (autobuss, tramvajs, taksometrs) izvēle ir atkarīga no pilsētas izmēra un atrašanās vietas. Romā ērtāk ir pārvietoties ar autobusiem un tramvajiem. Venēcijā ir jāstaigā kājām vai jāpeld ar laivu. Palermo transportlīdzekļu lielā skaita un sarežģīto ceļu satiksmes noteikumu dēļ ir ieteicams pārvietoties ar kājām. Ir ieteicams izvēlēties tikai oficiālos taksometrus, ar "Taxi" zīmi uz jumta un skaitītāju salonā. Parasti, tiek piemērota papildu samaksa par katru bagāžas vienību bagāžas nodalījumā. Arī braukšanas tarifi ir atšķirīgi, tāpēc pirms iekāpšanas ir vērts noskaidrot cenu.
                                                

Izbaudiet Itāliju
Nogaršojiet tradicionālos itāļu vīnus, gardos sierus, picas, makaronu ēdienus, uz vietas pagatavotas jūras veltes un dzeriet īstu itāļu kafiju.

Iepazīstiet Itālijas kultūru un vēsturi.

   
Bergamo
LIVINJO 1816 m  
Kā saka paši itāļi, Livinjo - tas ir neliels, bet pasakains ciematiņš, kur visas mājas būvētas no koka un akmens. Tas atrodas 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Kūrorts ir jauns, bet tas veiksmīgi attīstās. Šeit Jūs varēsiet baudīt dabas skaistumu un nodarboties ar sportu. Šajā ciematā pavisam ir 33 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 115 km – ideāla visu līmeņu slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir arī itāļu ārpus trases slēpošanas paradīze. Slēpotāju vajadzībām ir pieejams autobuss, kas aizvedīs uz jebkuru kūrorta vietu, un kopējs abonements Alta Vatellina, kas dod iespēju izmantot arī blakus esošās Bormio, Alta Valtellina un Santa Katerina Valfurvo kūrortu slēpošanas trases. 
Pēc slēpošanas var apmeklēt baseinu, sporta zāli un slēgtos tenisa kortus. Vakaros var pasēdēt restorānos un bāros vai izklaidēties diskotēkās. Tūristus ļoti piesaista arī tas, ka Livinjo atrodas beznodokļu zonā. Šeit ir vairāk nekā 200 “duty- free“ veikalu, kuri piedāvā preces par pievilcīgām cenām.

Val di Sole – Saules ieleja 
Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tā saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam, ne visai dārgajam servisam.
Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē „Saules ieleja”, atrodas starp Garda ezeru un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti (3173 m) pakājē. Klimats Saules ielejā ir unikāls – mitrās gaisa masas no Garda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija – jo augstāk, jo siltāks.
Pacēlāju sistēma apvieno Folgarida-Marilleva slēpošanas zonu (augstākais punkts – Monte Vigo, 2180 m) ar vienu no prestižākajiem Itālijas kūrortiem Madonna di Campiglio (augstākais punkts – Passo Groste, 2504 m) – kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgu pacēlāju.
Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajiem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā paša laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr. 1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas Madonna di Campiglio, vai sajust adrenalīna pieplūdumu Mihaela Šūmahera trasē.  

Male 736 m  
Male ir Val di Sole administratīvais centrs. Tā ir tipiska, klusa Itālijas pilsētiņa, 5 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, kas ved uz Folgarida–Marilleva-Madonna di Campiglio slēpošanas reģionu.
Salīdzinājumā ar Saules ielejas kaimiņu kalnu slēpošanas kūrortiem, preču un pakalpojumu cenas šeit ir daudz zemākas. Tajā pašā laikā viesnīcas ar saviem mikroautobusiem ātri un ar komfortu nogādā slēpotājus pie kalnu slēpošanas reģiona pacēlājiem. No Males kursē arī bezmaksas autobusi līdz Folgaridai (10 km) un Passo Tonale (35 km).
Pilsētiņu Male ieskauj bagātīgi augļu dārzi. Gardie un aromātiskie vietējie āboli „Melinda” ir nogaršojami restorānā vai nopērkami pilsētiņas veikalos. Nedēļas vidū Male regulāri tiek rīkots tirdziņš, kurā var iegādāties dažādus apģērbus un vietējo amatnieku darinātos izstrādājumus.
Blakus Male tek upe Noce, kuras krastā izveidota gleznaina taka pastaigām. Otrā upes pusē ir atklātā slidotava. Pilsētiņas senākās daļas centrā ir Svētās Jaunavas Marijas baznīca ar skaistām freskām. Netālu ir veikali un daži mājīgi restorāni. No dzelzceļa stacijas var ērti doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.  

Dimaro 772 m  
Dimaro ir neliela pilsētiņa Val di Sole ielejā, tā ir kalnu masīva Brenta Dolomīti pašā pakājē, tikai 2 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, 6 km attālumā no kūrorta Folgarida un 15 km attālumā no kūrorta Madonna di Campiglio.
Senatnē Dimaro pilsētiņā bija smēdes un kokapstrādes darbnīcas, bet šodien vietējo iedzīvotāju galvenais ienākumu avots ir tūrisms. Pilsētiņā ir daudz diezgan lētu ģimenes viesnīcu ar labu servisa līmeni un garšīgu, bagātīgi pagatavotu ēdienu. Ir arī restorāni ar tradicionālo itāļu virtuvi, picērija, boulings, daži sporta preču veikali un lielveikali.
Slēpotājiem, kuri vēlas paslēpot 25 km attālajā kaimiņu kūrortā Passo Tonale, kursē bezmaksas autobuss. Dimaro ir arī dzelzceļa stacija, no kuras var doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.  

PASSO TONALE 1883 m  
Passo Tonale kūrorts atrodas uz kalnu pārejas starp Val di Sole un Vallecamonica ielejām. Augstās Adamello-Presanella kalnu grēdas, kas ieskauj Passo Tonale, veido milzīgu dabas amfiteātri, kur gandrīz vienmēr spīd saule.
Passo Tonale ir kūrorts ar ļoti labu sniega segumu, kur iespējams slēpot cauru gadu, pateicoties Prezena (Presena) ledājam. Slēpošana šeit ir iespējama kā rietumu, tā arī austrumu nogāzēs. Līdz ar to visu dienu iespējams pavadīt saulē. Reģions izceļas ar savu augsto atrašanās vietu, ledāju zonu un dažādajām trasēm ar mainīgu reljefu. Šeit ir labas iespējas iesācējiem: daudz zilo trašu, kā arī četras slēpošanas un snovborda skolas un slēpošanas bērnudārzs. Pieredzējuši slēpotāji patiesi novērtēs brīnišķīgo melno trasi „Paradiso”, kas sākas no Prezena ledāja.
Pateicoties jaunam pacēlājam, kas savieno Passo Tonale ar kalnu ciematiņu Ponte di Legno, pavērusies lieliska iespēja no pašas Prezenas ledāja virsotnes (3016 m) pa 11 km garu trasi nolaisties līdz šim ciematam un doties nobraucienos pa tā caur mežu ejošajām, gleznainajām trasēm.
No Passo Tonale ar bezmaksas autobusu iespējams nokļūt Val di Sole slēpošanas reģionā, kurā ietilpst kūrorti Folgarida, Marilleva un Madonna di Campiglio, ar kopējo trašu garumu 220 km. Lai bez ierobežojumiem slēpotu visā reģionā, jāiegādājas pacēlāju karte „SUPERSKIRAMA”. Autobuss Passo Tonale - Marilleva kursē vairākas reizes dienā pēc saraksta, laiks ceļā – apmēram 30 minūtes.
Kūrorts piemērots slēpošanai ģimenēm ar bērniem, kā arī slēpotājiem ar dažādiem sagatavotības līmeņiem. Passo Tonalē ir piecas diskotēkas, bāri, kafejnīcas, kinoteātris, 14 restorāni, boulings, spēļu zāles, veikali.  

Sella Ronda – Dolomītu Alpu slēpošanas „dolce vita”  
Sella Ronda ir vispopulārākais un skaistākais no kalnu slēpošanas maratona «Dolomiti Superski» 16 maršrutiem. Šis kalnu slēpošanas maršruts ap Sella kalnu masīvu ir 26 km garš un apvieno 4 kalnu slēpošanas kūrortus: Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia un Arabba. Pateicoties satriecošajām kalnu ainavām, labi sagatavotajām pietiekoši vieglajām trasēm un lieliskajiem kalnu restorāniem, slēpošana pa Sella Ronda loku nav sports, bet drīzāk izprieca, saldā dzīve – „dolce vita”, kā saka itāļi.
Sella Rondas maršrutā slēpotāji pārvar 4 kalnu pārejas: Passo Sella (2.244 m), Passo Gardena (2.137 m), Passo Campolongo (1.875 m) un Passo Pordoi (2.242 m). Trases nav sarežģītas, pieredzējis slēpotājs bez pūlēm veiks visu loku 4 - 5 stundu laikā.
Ceļojumu pa Sella Ronda ieteicams sākt ne vēlāk par 10:00 no rīta, jo pacēlāji darbojas līdz 16:00 vai 16:30, bet trases oficiāli tiek slēgtas 17:00. Loku var apbraukt divos virzienos. Oranžie rādītāji norāda virzienu pulksteņa rādītāju virzienā, bet zaļie – pretēji pulksteņa rādītāju virzienam. Oranžā virziena trases ir sarežģītākas. Norādes „Sella Ronda” atrodas pie pacēlājiem un trašu krustojumos. Trašu shēmās abi maršruti norādīti ļoti precīzi, tāpēc nomaldīties praktiski nav iespējams.  

Val di Fassa 1320-2950 m  
Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs, kas paceļas virs ielejas, ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Ielejā vēl joprojām dzīvo pamatiedzīvotāju ladinu pēcteči, kuriem ir saglabājusies īpaša valoda un paražas.
Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs Kanacejas (Canazei) un Kampitello (Campitello) kūrortiem. Galvenā tās priekšrocība, ka tā ir saistīta ar pacēlāju tīklu palīdzību vēl ar trim plaši pazīstamiem kūrortiem: Val Gadrenu, Alta Badiju un Arabbu – Marmoladu, kuri kopumā veido vairāk kā 500 km slēpošanas trašu. Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām.
Otra ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza un Vigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejā un Kampitello. Pozzas sporta trase ir apgaismota un dažas dienas nedēļā strādā arī vakaros. Pieredzējušiem slēpotājiem iesakām vienmēr ar labo sniegu klāto melno trasi ziemeļu nogāzē virs Albas ciemata.
Visas Val di Fassas pilsētiņas un apakšējās pacēlāju stacijas savā starpā ir savienotas ar bezmaksas autobusu maršrutiem. „Val di Fassa/Carezza” pacēlāju karte ļauj slēpot gan Kanacejas un Kampitello, gan arī Pozza, Albas un Vigo di Fassa trasēs. Lai varētu slēpot pa Sella Ronda apli vai pārbraukt uz jebkuru citu Dolomītu Alpu kūrortu, nepieciešama „Dolomiti Superski” pacēlāju karte.  

Kanaceja  
1460 m Kanaceja (Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem - zaļo vai oranžo. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.  

Kampitello 1440 m
Kampitello (Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem Sassolungo un Rodello. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus. 

Pozza di Fassa 1320 m
Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņa ielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.  

Val di Fiemme 1280-2380 m  
Val Di Fiemme ir viens no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskas kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī citu ziemas sporta veidu cienītājus.
Val Di Fiemme ir vārti uz Dolomītu Alpiem, tas sastāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare (kopējais trašu garums 43 km; pacēlāji Predazzo, Pampeago un Oberegehnā), Alpe Cermis (kopējais trašu garums 23 km; pacēlāji Kavalezes kūrortā), Alpe Lusia-Bellamonte (kopējais trašu garums 11 km). Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram no slēpošanas reģioniem. Val Di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem ir Predazzo un Kavalese. No viena kūrorta uz otru ir vienkārši nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.  

Kavalese 1000 m
Kavaleze (Cavalese) ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12. gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val Di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16. gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19. gs. Kavalese ir mājvieta val Di Fiemme ielejas turīgajiem iedzīvotājiem. Bagātie pilsētiņas iedzīvotāji šeit uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams „Fondovalle-Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz Alpe Cermis slēpošanas reģionu. 

Predazzo 1018 m 
 
Predazzo ir pats populārākais slēpošanas kūrorts Val Di Fiemme ielejā. Kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ir liels stadions lēkšanai ar slēpēm, kurā 1991. gadā tika rīkotas Pasaules Kausa sacensības. Ar gondolveida pacēlāju „Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemare slēpošanas reģionā.  


KALNU SLĒPOŠANAS REĢIONS PAGANELLA (1030 – 2125 m) 

Paganellas virsotne Itālijas ziemeļos slejas 2125 metru augstumā virs jūras līmeņa, bet kalnos ir pieejams mūsdienīgs kalnu slēpošanas centrs ar kopēju platību 100 000 m2 – lieliska vieta kalnus slēpošanas cienītājiem. Reģionā ir pieejamas atjaunotas, platas un aptuveni 50 km garas dažādas sarežģītības slēpošanas trases ar 100% sniega segumu: 10 zilās trases iesācējiem, 12 trases pieredzējušiem slēpotājiem un viena melnā trase. Šeit ir sniega parks, kas kļūst aizvien populārāks snovbordistu vidū, bet dažos šī reģiona kūrortos ir ierīkotas ērtas līdzenumu trases.

Paganellas reģionu izvēlas ne tikai slēpotāji, bet arī tie, kas vēlas aplūkot neparastas Dolomītu Alpu dabas ainavas. Atpūtniekiem šeit ir pieejamas ne tikai slēpošanas aktivitātes, bet arī citas atpūtas iespējas, piemēram, lidojums ar paraplānu vai izbrauciens ar sniegmobīļiem. Reģionā ir iespējams apmeklēt arī veselības centrus un SPA centrus. Jaunais sporta centrs ir aprīkots ar trenažieru zāli, baseinu un citām izklaides iespējām. No Paganellas kalnu slēpošanas reģiona līdz Bergamo lidostai ir aptuveni 200 km. Pateicoties ērtajam ģeogrāfiskajam izvietojumam (lidosta atrodas netālu no Austrijas, Vācijas un Šveices), Paganellā bieži notiek sacensības, bet Norvēģijas valsts slēpošanas izlase izmantos šo reģionu saviem treniņiem vismaz līdz 2018. gadam.  

Paganellas reģionā tiek ievērotas senās slēpošanas tradīcijas, tāpēc uz šejieni dodas ne tikai ģimenes, bet arī profesionāli slēpotāji. Jau 1950. gada janvārī Paganellā notika slaloma sacensības 3Tre, kurās piedalījās 75 dalībnieki. Sacensībās sevi parādīja arī Dzeno Kolo pasaules čempions kalnu slēpošanā no Itālijas.

Kūrorti

Val di Sole – Saules ieleja

JAUNUMS: Nākamajā ziemas sezonā sāks darboties astoņvietīgais gondolveida pacēlājs “Daolasa-Val Mastellina”, kas būtiski paātrinās pacelšanos no ielejas zemākās daļas līdz Folgarida-Marilleva slēpošanas reģionam. Līdz ar to slēpotāji, kuri apmetušies Male vai Dimaro, varēs tikai dažās minūtēs nokļūt līdz pacēlājam.
JAUNUMS: Bērni slēpo bez maksas! Bērniem līdz astoņu gadu vecumam pacēlāju karte tiek izsniegta bez maksas, ja kāds no vecākiem ir iegādājies tādu pašu pacēlāju karti par pilnu cenu.

Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tā saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam, ne visai dārgajam servisam.
Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē „Saules ieleja”, atrodas starp Garda ezeru un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti (3173 m) pakājē.
Klimats Saules ielejā ir unikāls – mitrās gaisa masas no Garda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija – jo augstāk, jo siltāks.
Pacēlāju sistēma apvieno Folgarida-Marilleva slēpošanas zonu (augstākais punkts – Monte Vigo, 2180 m) ar vienu no prestižākiem Itālijas kūrortiem Madonna di Campiglio (augstākais punkts – Passo Groste, 2504 m) – kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgi pacēlāji.
Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā paša laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr. 1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas Madonna di Campiglio, vai sajust adrenalīna pieplūdumu Mihaela Šūmahera trasē.
Katru gadu pirms Ziemassvētkiem Val di Solē tiek rīkota akcija “Bezmaksas slēpošanas nedēļa” („Free ski week”). Katrs, kurš laikā no 16. līdz 23. decembrim rezervē viesnīcu vai apartamentus kādā no Saules ielejas kūrortiem, bez maksas saņem pacēlāju karti „SUPERSKIRAMA” uz sešām dienām, kas parasti maksā 199 EUR, ar iespēju neierobežoti slēpot Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Passo Tonale un citos Val di Sole kūrortos.

Male, 736 m
Male ir Val di Sole administratīvais centrs. Tā ir tipiska, klusa Itālijas pilsētiņa, 5 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, kas ved uz Folgarida–Marilleva-Madonna di Campiglio slēpošanas reģionu.
Salīdzinājumā ar Saules ielejas kaimiņu kalnu slēpošanas kūrortiem, preču un pakalpojumu cenas šeit ir daudz zemākas. Tajā pašā laikā viesnīcas ar saviem mikroautobusiem ātri un ar komfortu nogādā slēpotājus pie kalnu slēpošanas reģiona pacēlājiem. No Males kursē arī bezmaksas autobusi līdz Folgaridai (10 km) un Passo Tonale (35 km).
Pilsētiņu Male ieskauj bagātīgi augļu dārzi. Gardie un aromātiskie vietējie āboli „Melinda” ir nogaršojami restorānā vai nopērkami pilsētiņas veikalos. Nedēļas vidū Male regulāri tiek rīkots tirdziņš, kurā var iegādāties dažādus apģērbus un vietējo amatnieku darinātos izstrādājumus.
Blakus Male tek upe Noce, kuras krastā izveidota gleznaina taka pastaigām. Otrā upes pusē ir atklātā slidotava. Pilsētiņas senākās daļas centrā ir Svētās Jaunavas Marijas baznīca ar skaistām freskām. Netālu ir veikali un daži mājīgi restorāni. No dzelzceļa stacijas var ērti doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.

Dimaro, 772 m
Dimaro ir neliela pilsētiņa Val di Sole ielejā, tā ir kalnu masīva Brenta Dolomīti pašā pakājē, tikai 2 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, 6 km attālumā no kūrorta Folgarida un 15 km attālumā no kūrorta Madonna di Campiglio.
Senatnē Dimaro pilsētiņā bija smēdes un kokapstrādes darbnīcas, bet šodien vietējo iedzīvotāju galvenais ienākumu avots ir tūrisms. Pilsētiņā ir daudz diezgan lētu ģimenes viesnīcu ar labu servisa līmeni un garšīgu, bagātīgi pagatavotu ēdienu. Ir arī restorāni ar tradicionālo itāļu virtuvi, picērija, boulings, daži sporta preču veikali un lielveikali.
Slēpotājiem, kuri vēlas paslēpot 25 km attālajā kaimiņu kūrortā Passo Tonale, kursē bezmaksas autobuss. Dimaro ir arī dzelzceļa stacija, no kuras var doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.

LIVINJO 1816 m  
Kā saka paši itāļi, Livinjo - tas ir neliels, bet pasakains ciematiņš, kur visas mājas būvētas no koka un akmens. Tas atrodas 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Kūrorts ir jauns, bet tas veiksmīgi attīstās. Šeit Jūs varēsiet baudīt dabas skaistumu un nodarboties ar sportu. Šajā ciematā pavisam ir 33 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 115 km – ideāla visu līmeņu slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir arī itāļu ārpus trases slēpošanas paradīze. Slēpotāju vajadzībām ir pieejams autobuss, kas aizvedīs uz jebkuru kūrorta vietu, un kopējs abonements Alta Vatellina, kas dod iespēju izmantot arī blakus esošās Bormio, Alta Valtellina un Santa Katerina Valfurvo kūrortu slēpošanas trases.
Pēc slēpošanas var apmeklēt baseinu, sporta zāli un slēgtos tenisa kortus. Vakaros var pasēdēt restorānos un bāros vai izklaidēties diskotēkās. Tūristus ļoti piesaista arī tas, ka Livinjo atrodas beznodokļu zonā. Šeit ir vairāk nekā 200 “duty- free“ veikalu, kuri piedāvā preces par pievilcīgām cenām.  
Bormio 1225 m 

Pašā Alpu kalnu sirdī, kur krustojas Itālijas, Austrijas un Šveices robežas, atrodas Alta Vatellina reģions, kura galvenā vērtība ir Bormio kūrorts. Šis vairākus gadu tūkstošus vecais ciematiņš piesaista ar autentiskām ēkām, iespaidīgu ainavu, romantiskām kafejnīcām un unikāliem termālās pirts kompleksiem, kurus 1493. gadā apmeklēja pats Leonardo da Vinči.

Bormio var atrast izklaides jebkurai gaumei: izklaižu kārotājiem ir atvērti nakts bāri, milzīgs sporta komplekss, ledus halle, diskotēkas un grezni veikali, bet tiem, kas vēlas pavadīt laiku mierīgā un romantiskā gaisotnē, ir iespēja apmeklēt Stelvio (Stilfseri) nacionālo parku, kur var ieraudzīt cilvēka neskartu Alpu dabu.

Līdzās visiem šiem atslābinošajiem un dziednieciskajiem kārdinājumiem ātri augošā Bormio var lepoties ar mūsdienīgām, jebkura slēpotāja līmenim atbilstošām un lieliski sagatavotām trasēm, vienkāršu sakaru sistēmu. Ne velti Bormio tiek uzskatīta par vienu no visprestižākajiem Alpu kūrortiem. Šeit bieži ierodas pasaules slavenākie kalnu slēpotāji – katru gadu laika periodā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu šeit notiek Pasaules kausa „Stelvio” sacensības kalnu slēpošanā. Aso izjūtu cienītājiem Bormio piedāvā Cima Bianca. Tas ir 3017 m augsts kalns, no kura paveras brīnumains skats uz visu Alta Vatellina reģionu. Pašas garākās trases garums šeit ir 10 km, bet augstuma starpība gandrīz 1800 m (no 1225 līdz 3012 m virs jūras līmeņa).

Bormio pieder slēpošanas reģionam Alta Vatellina, kurā ietilpst arī Livinjo, Santa Caterina un Valdidentro. Iegādājoties vienoto slēpošanas abonementu „Alta Vatellina”, var slēpot visā ielejā. No Bormio uz katru no minētajiem reģioniem kursē autobusi. Abonements „Bormio-Valdidentro-Santa Caterina” ir nedaudz lētāks un ļauj izmantot 38 pacēlājus, kā arī aptver slēpošanas trases 106 km garumā.
Selva Gardena 1563 m

Selva atrodas Val Gardenas beigās 1563 m augstumā, iespaidīgās Sellas grupas pakājē starp apburošo Sassolungo un Puecas (Puez) grupu pašā Dolomītu sirdī. No šīs vietas caur Sellas un Gardenas kalnu ceļiem Jūs sasniedzat ladīnu ielejas: Val Badia un Val di Fasso.

Ziemas sporta veidu entuziastiem ir izdevīga centrālā atrašanās vieta, jo Selva ir daļa no Sella Rondas, un ķēde ap Sellas kalnu, kurā var slēpot. Pasaules lielākais slēpošanas karuselis ar labi sagatavotām nogāzēm visiem sarežģītības līmeņiem ir tepat uz sliekšņa. Slēpošana tieši blakus Jūsu apmešanās vietai – slēpošanas trašu pakājē, Selvā ir visērtākais veids kā var pilnībā izbaudīt savu slēpošanas atvaļinājumu.

Možā centrā ir liels veikalu, bāru un restorānu skaits. Te Jūs varat jauki pastaigāties, iepirkties, pēc tam atpūsties ar atsvaidzinošu aperitīvu vai aromātisku kafiju un izbaudīt Dolomītu panorāmu.
Dimaro (772 m)
Dimaro ir viens no galvenajiem Val di Sole ekonomiskajiem centriem ar lielu tūristu skaitu. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 10 minūšu laikā. Netālu no Dimaro atrodas arī Monklasiko pilsētiņa. Šeit ir pieejams Dolomiti Express vilciens, kas savieno pilsētiņas ar Val di Sole slēpošanas trasēm.

Dimaro pilsētai ir sena vēsture, kuras pirmsākumi meklējami vēl romiešu laikos. Pirmo reizi šī vieta tika pieminēta 1211. gadā. Nepārtrauktā attīstībā esoša pilsētiņa pārsteidz ar jaunām ēkām, kuru vidū izceļas Sabiedriskā teātra ēka. Viens no apskates vērtajiem arhitektūras šedevriem ir Svētā Lavrentija baznīca, kuru rotā ļoti senas freskas, bet pati baznīca tika uzcelta XV gadsimtā. Pilsētu rotā dažāda izmēra strūklakas.

Dimaro ziemas sporta veidu cienītājiem ir iespēja izbaudīt visas Folgaridas-Marillevas slēpošanas trašu priekšrocības. Ja dosieties ar bezmaksas autobusu uz Folgaridu, vakarā jums būs iespēja atgriezties ar vilcienu vai autobusu no Marillevas. Tāpat kā visos citos Val di Sole kūrortos, no šejienes jums ir iespēja ērti un ātri nokļūt arī līdz Madonna di Kampiljo un citiem slēpošanas kūrortiem. Baudiet Itālijas Alpus uz simtiem kilometru garajām dažādas sarežģītības pakāpes slēpošanas trasēm.
Giustino (776 m)
Giustino ir neliels, bet sens ciematiņš, kas atrodas Pincolo kūrorta tuvumā. Attālums ir tik mazs, ka bieži vieni Giustino pat neuzskata par atsevišķu kūrortu. Šī vieta ir īpaša ar patiesu itāļu burvību: lēns ikdienas temps, ilgas pusdienas, visiem smaidoši un nepārtraukti tērzējoši vietējie iedzīvotāji. Giustino apbur tūristus ar senām mājiņām un šaurām ieliņām. Šeit miera ir vairāk nekā Pincolo.

No Giustino ir ērti un vienkārši nokļūt līdz Val Rendenas reģiona slēpošanas trasēm. Līdz Dolomītu Alpu virsotnei slēpotājus un snovbordistus nogādā 61 pacēlājs. Visērtāk uz virsotnēm ir doties no Pincolo pilsētiņas centra. 

Šajā reģionā ir pieejamas ļoti plašas atpūtas un ziemas sporta veidu baudīšanas iespējas, un tāpēc šo vietu ir iecienījušas gan ģimenes ar bērniem, gan slēpošanas sporta lietpratēji. Pieredzējušus slēpotājus sagaida izaicinājums – sarežģītā DoloMitica trase. Trase ir aprīkota ar diviem maršrutiem 3,5 km un 5,5 km garumā, bet slīpums vietām sasniedz pat 70%. Kopumā šeit ir 2 melnās, 9 sarkanās un 2 zilās trases. Tomēr, ja iespaidu jums šeit būs par maz, jūs jebkurā brīdī varat doties uz dažu kilometru attālumā esošo Madonna di Kampiljo kūrortu.
Male (736 m)
Male ir reģiona Val di Sole galvaspilsēta un galvenais administratīvais centrs. Tuvāko pacēlāju Folgaridas pilsētiņā sasniegsiet ar autobusu 15-20 minūšu laikā. Līdz Daolasas pacēlājam, kas atrodas 100 m attālumā no vilciena stacijas, visērtāk un ātrāk ir nokļūt ar Dolomiti Express vilcienu. Šis pacēlājs jūs nogādās uz visām Folgaridas-Marrillevas un Val di Sole kūrortu trasēm, kas ir aprakstītas citās sadaļās. Kā jebkurā citā slēpošanas kūrortā, arī Male ir bāri, restorāni un interesanti veikaliņi. Šeit jums būs pieejams arī plašs citu pakalpojumu klāsts – automašīnu nomas punkti, bankas un citas organizācijas. Pietam, pilsētiņā, kas atrodas nedaudz tālāk no slēpošanas trasēm, ir izdevīgākas un zemākas cenas.

Vairāku kilometru attālumā no Male atrodas Alpu sniegu neskartās zaļās zonas – veselības centri The Rabbi Spa un The Pejo Spa. Jau izsenis šajos veselības centros tiek ārstētas ādas slimības, asinsrites traucējumi, reimatisms, ēšanas traucējumi un celulīts. Apmeklētājus gaida dažādu veidu vannas un lieliska masāža.
Val Gardena 1236-2518 m
 
Val Gardena ir pasakaina 15 km gara ieleja, kas atrodas blakus iespaidīgajai Sellai – varenajam kaļķakmens masīvam. Val Gardenas slēpošanas reģions ir slavens ar tā optimāli sagatavotajām slēpošanas trasēm. Kopā ar trim citiem Dolomītu Alpu slēpošanas reģioniem (Val di Fassa, Arabba-Marmolada un Alta Badia) Val Gardena ir daļa no Sella Rondas kalnu grupas.

Val Gardena ir Sassolungo („garš akmens” itāļu valodā) virsotnes nozīmīgākais objekts, kas ir ievērojams ar tā īpaši unikālo formu. 1970. gadā tas uzņēma „Alpu pasaules slēpošanas čempionātu”, kas to padarīja par pasaulē pieprasītāko slēpošanas reģionu. Profesionāļi no visas pasaules ik gadu dodas uz Val Gardenu, lai sacenstos ikgadējos pasaules čempionāta pasākumos. Sacensības notiek 3500 m garā Sassolungo ātrās nolaišanās slēpošanas trasē, kas tiek uzskatīta par visbīstamāko pasaulē. Lielākajā daļā no Val Gardenas slēpošanas trasēm ir lieliskas iespējas prasmju uzlabošanai.

Val Gardenas slēpošanas reģions, kas sastāv no trim ciematiem (Ortizeja, Santa Kristina un Selva), nepārtraukti izplešas, un tas ar slēpošanas pacēlāju palīdzību tiek savienots ar pieaugošo kūrortu un slēpošanas reģionu skaitu. Tas ir iecienīts ar tā milzīgo slēpošanas trašu dažādību, kas rūpējas par visu līmeņu slēpotājiem un to gaumi. Slēpošanas pacēlāju sistēma savieno Val Gardenu ar Šveices Alpiem (Alpe di Suisi), un kopā tie piedāvā nogāzes 175 km garumā. Tikmēr Sella Ronda, kas savieno Val Gardenu, Alta Badiju, Arabba-Marmoladu un Val di Fassu, piedāvā dažādas sarežģītības slēpošanas nogāzes ar kopējo garumu 500 km.

Izņemot slēpošanu, Val Gardena piedāvā arī daudzas izklaides, piemēram, atklāto un slēgto slidošanu uz ledus, kamanu trases, peldbaseinus, saunas un tenisa laukumus. Pēc slēpošanas dzīve arī ir moža un bagātīga. Val Gardena ir pazīstama ar tās unikālo ladīnu kultūru, kas dominē vien dažās Alpu kalnu ielejās austrumu Šveicē un ziemeļaustrumu Itālijā. Daži vietējie iedzīvotāji runā ļoti eksotiskā ladīnu valodā, kas ir atvasināta no latīņu valodas. Reģionā tiek arī plaši izmantota vācu un itāļu valoda. Val Gardenā ir unikāli ēdieni: līdzās itāļu vīnam un makaronu ēdieniem ir iespējams nobaudīt vācu gaļu un kartupeļus.
Val di Fassa
1320-2950 m
 
Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs paceļas virs ielejas, un ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Ielejā vēl joprojām dzīvo pamatiedzīvotāju ladinu pēcteči, kuriem ir saglabājusies īpaša valoda un paražas.
 
Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs kūrortiem. Galvenā tās priekšrocība, ka tā ir saistīta ar pacēlāju tīklu palīdzību vēl ar trim plaši pazīstamiem kūrortiem: Val Gadrenu, Alta Badijuun Arabbu –Marmoladu, kuri kopumā veido vairāk kā 500 km slēpošanas trašu. Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām.
 
Otra ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza unVigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejāun Kampitello. Pozzas sporta trase ir apgaismota un dažas dienas nedēļā strādā arī vakaros. Pieredzējušiem slēpotājiem iesakām vienmēr ar labo sniegu klāto melno trasi ziemeļu nogāzē virs Albas ciemata.
 
Visas Val di Fassas pilsētiņas un apakšējās pacēlāju stacijas savā starpā ir savienotas ar bezmaksas autobusu maršrutiem. „Val di Fassa/Carezza” pacēlāju karteļauj slēpot gan Kanacejas un Kampitello, gan arī Pozza,Albas un Vigo di Fassa trasēs. Lai varētu braukt pa Sella Ronda apli vai pārbraukt uz jebkuru citu Dolomītu Alpu kūrortu, nepieciešama „Dolomiti Superski” pacēlāju karte.
 
Kanaceja
1460 m
Kanaceja(Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem - zaļo vai oranžo. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.
 
Kampitello
1440 m
Kampitello(Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem Sassolungo un Rodello. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus.
 
Pozza di Fassa
1320 m
Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņaielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.
Val di Fiemme

1280-2380 m
Val Di Fiemme ir viens no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskās kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī citu ziemas sporta veidu cienītājus. Val Di Fiemme ir vārti uz Dolomītu Alpiem, tas sastāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare (kopējais trašu garums 43 km; pacēlāji Predazzo, Pampeago un Oberegehnā), Alpe Cermis (kopējais trašu garums 23 km; pacēlāji Kavalezes kūrortā), Alpe Lusia-Bellamonte (kopējais trašu garums 11 km) un Passo Rolle (kopējais trašu garums apm. 11km). Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram no slēpošanas reģioniem. Val Di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem ir Predazzo un Kavalese. No viena kūrorta uz otru ir vienkārši nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.

Kavalese
1000 m
Kavalezes (Cavalese) kūrortā sporta fani neapšaubāmi izbaudīs lieliskās Alpe Cermis slēpošanas reģiona un Lagorijas kalnu masīva mežonīgās trases.
Kavaleze ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12. gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val Di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16. gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19. gs. Kavalese ir mājvieta val Di Fiemme ielejas turīgajiem iedzīvotājiem. Bagātie pilsētiņas iedzīvotāji šeit uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams „Fondovalle-Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz lielisko Alpe Cermis slēpošanas reģionu.

Predazzo
1018 m
Predazzo ir pats populārākais slēpošanas kūrorts Val Di Fiemme ielejā. Kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ir liels stadions lēkšanai ar slēpēm, kurā 1991. gadā norisinājās Pasaules Kausa sacensības. Ar gondolveida pacēlāju „Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemaras slēpošanas reģionā. 5 kmattālumā no Predazzo kūrorta atrodas Panevedžio dabas parks, kurš vilina apmelētājus ar savām neskartajām, gleznainajām dabas ainavām.
Karano 1100 m

Karano ir tipisks alpu ciemats, kas atrodas uz dabiskas terases, kura dominē ielejā un uzrauga Lagorajas (Lagorai) un Pale di San Martino kalnu ķēdi. Ciemats tika uzbūvēts uz senas, nocietinātas pilsētiņas drupām, kas tiek datēta ar bronzas laikmetu. Centru raksturo tā sauktais „Kortace” („Cortazze”) vai „Korti” („Corti”) – liels pāreju un mazo ieliņu tīkls straujākajā nogāzē, lai veicinātu ūdens plūsmu. Ceļojot Jūs pamanīsiet zīmējumus uz sienām un freskas, skaistu, monolītu strūklaku, kas tika uzbūvēta 1888. gadā, un galvaspilsētu, kas bija veltīta Svētajai Jaunavai. Karano baznīca, kas ir veltīta Sv. Nikolo no Bari (San Nicolò di Bari), tiek datēta ar 1150. gadu. Atstājot ciematu un dodoties Kavaleze (Cavalese) virzienā, uz kreisās sienas Jūs ieraudzīsiet bada piemiņas akmeni ar nosaukumu „fato lano dela fame” (1570). Karano Jūs varat apmeklēt etnogrāfisko muzeju „Casa Begna” un seno Čevas (Ceva) avotu, no kura plūst sulfāta-kalcija-magnija ūdens, kas efektīvi cīnās ar reimatiskām un ādas slimībām. Viena no brīnišķīgākajām pastaigām ap ciematu ir Sentiero delle Kaskatelle (Sentiero delle Cascatelle) (maza ūdenskritumu taka).

Pabraucot dažus kilometrus no Karano, Jūs iebrauksiet Passo Lavace (Passo Lavazé), kas ir lielisks galamērķis sporta cienītājiem. Tur Jūs varat doties pārgājienā vai nodarboties ar alpīnismu un trenēties gan distanču slēpošanā, gan slēpošanā no nogāzes. Cits kūrorts slēpošanai no nogāzes blakus Karano ir Alpe Pampeago, kas ir piekļuves vieta „Ski Center Latemar”.
Kastello di Fiemme (Castello di Fiemme) 950 m

Kastello di Fiemme ir tipisks senās konstrukcijas ciemats, kas atrodas mājīgā, lielā un saulainā ieplakā, kurai apkārt ir pļavas un lauki. Klimats ir sauss un veselīgs: šajā vietā ir zemākais ikgadējais nokrišņu daudzums, kas fiksēts visā ielejā. Nosaukums „Kastello” („Castello”) ir atvasināts no senas muižas, kas tika uzbūvēta uz ciemata klinšainā pakalna. 1296. gadā ciemata iedzīvotāji izlaupīja un nodedzināja pili kā apspiešanas simbolu. Mūsdienās pakalna virsotnē ir Sv. Džordžo (S. Giorgio) draudzes baznīca, kas ir uzcelta 19. gadsimtā.

Četras viduslaiku ēkas, kas ir pazīstamas ar nosaukumu „Romas mājas” („Roman houses”), Kastello ir tūristu piesaistes vieta. Mazajās ciemata ieliņās ir vecas, dižciltīgas un masīvas mājas ar ārpusē izvietotajām koka kāpnēm un svētajām freskām. Apkārtnē Jūs varat apmeklēt Doss Zelòr, kas ir nelielas, nocietinātas, aizvēsturiskas pilsētiņas centrs, kur tika atrastas māla vāzes, kas tiek datētas ar bronzas laikmetu, un priekšmeti, kas tiek datēti ar dzelzs laikmetu.

Kastello, tāpat kā citi kūrorti, kas atrodas ielejas apakšējā daļā, ir privileģēts piekļuves punkts Dolomītu velosipēdu celiņam.
Marilleva 900, Marilleva 1400
Marilleva 900 ir ciemata nosaukums, kas stiepjas 900 m virs jūras līmeņa Val di Sole ielejas sirdī Nočes (Noce) upes krastā. Šis ciemats piedāvā lielu brīvā laika pavadīšanas iespēju skaitu. Jau dažus gadus Marillevā 900 var nokļūt ar vilcienu caur Trento - Male (Trento - Malè)

Marilleva 1400, kā var noprast, atrodas 1400 m virs jūras līmeņa un attēlo tūrisma centru, kurā ir mājvietas un citas labierīcības. Marilleva 900 un Marilleva 1400 savieno 12 vietu gondolas tipa pacēlājs.

Marilleva visvairāk ir slavena ar tās izcilo slēpošanas zonu, kas ir savienota ar slēpošanas centriem Madonna di
Kampiļjo (Madonna di Campiglio), Pincolo (Pinzolo) un Folgaridā (Folgarida) – ir pieejamas apmēram 150 km garas slēpošanas nogāzes. Šī slēpošanas zona ir arī ideāla iesācējiem, jo te ir liels skaits „zilo” trašu. Tie, kam patīk distanču slēpošana, var viegli nokļūt līdz distanču slēpošanas trasēm Kommecadurā (Commezzadura) no Marillevas 900, kur vasarā ir populāras nūjošanas trases.
Ortizeja 1236 m

Ortizejas kopiena atrodas 1236 m virs jūras līmeņa, un tajā ir 5791 iedzīvotāji, kas to padara par galveno Val Gardenas ciematu.

Ciemats, kuram apkārt ir majestātiskās kalnu virsotnes, ir gleznaini izvietots starp Dolomītiem, kas ir „UNESCO” mantojums.

 Ortizeja ir atskats uz senām tirdzniecības aktivitātēm un bagāto vēsturi. Vairāk nekā 2 gadsimtus Dienvidtiroles atvaļinājuma kūrorts tiek uzskatīts par starptautisko koka griešanas centru. Mākslas darbi no koka, kurus ražo Val Gardenas Ortizejā, ir kvalitātes un tradīciju pazīme, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām.

Ortizeja ir iekļauta „Ginesa pasaules rekordu grāmatā”, tādēļ ka kopā 101 slēpošanas instruktors no vietējām slēpošanas skolām nobrauca lejā no vienas no Ortizejas nogāzēm ar 102 m garām slēpēm.

Kūrorts piedāvā lieliskas slēpošanas iespējas. Mūsdienīgi slēpošanas pacēlāji savieno Ortizeju ar Sečedas (Seceda) un Šveices Alpu slēpošanas zonām. Sečedas un Čampinojas (Ciampinoi) slēpošanas zona ir savienota ar „Val Gardena Ronda Express” palīdzību, kas ir elektriskais pazemes vilciens.
Bulla 1480 m

Bullas aiza (The gorge of Bulla) stiepjas no Šveices Alpiem līdz Ortizejai, un tieši šajā vietā ir maza, bet varena Bullas municipalitāte. No administratīvā viedokļa Bulla pieder Kastelrotto (Castelrotto), taču no telpiski ģeogrāfiskā viedokļa tā ir daļa no ladīnu kultūras.

Bullā, kas atrodas 1480 m virs jūras līmeņa, var nokļūt no Ortizejas. Bullas ciemata centrs ir idilliska Svētā Leonardo (San Leonardo) baznīca. Oriģinālā romāņu stila konstrukcija tika izveidota 13. gadsimtā, un laika gaitā tā tika papildināta ar gotikas un baroka stila elementiem.

Ciemata fonā ir 2175 m augsta Bullača (Bullaccia), kas atdala Šveices Alpus no Val Gardenas Ladīnu Dolomīta. Pārgājiens uz tā sauktajiem „raganu soliņiem” Bullačā ir neapšaubāmi vērtīgs.
Santa Kristina (St. Cristina) 1428 m

Iespaidīgā Sassolungo pakājē, starp Ortizeju un Selvu atrodas Santa Kristinas ciemats. Santa Kristina, kuram apkārt ir Dolomītu virsotnes un ziedošas alpu ganības, ir populārs atvaļinājuma galamērķis. Santa Kristina ir Val Gardenas otrais slēpošanas kūrorts, kas atrodas 1428 m augstumā virs jūras līmeņa. Ziemas mēnešos tas nodrošina labi sagatavotas nogāzes visiem sarežģītības līmeņiem, kas visas ir savienotas ar Sellarondu (Sellaronda) un Gardenarondu (Gardenaronda). Kol Raizera (Col Raiser), Sečeda ziemeļos un Monte Pana dienvidos visas pieder ciemata slavenajiem slēpošanas kūrortiem. Ziemeļu slēpošanas centrs Monte Panā nodrošina divus tramplīnus un distanču slēpošanas centru ar vairāk nekā 30 km garām distanču slēpošanas trasēm. Turklāt Santa Kristinas centrālā atrašanās vieta dod viesiem zināmas priekšrocības, tādēļ ka var vienkārši sasniegt visus pacēlājus, un vieta piedāvā labāko piekļuvi slēpošanas zonai Dolomiti Superski.

Dolomītu kopiena ir „Alpu pasaules slēpošanas čempionāta” vieta. Vīriešu „Super-G” un slēpošanas lejā no nogāzes (downhill) sacensības katru gadu notiek Sassolungo nogāzē.
Andalo (1040 m)
Viena no Paganellas pakājē esošajām pilsētiņām, kas viesiem piedāvā atpūsties kādā no daudzajiem bāriem, kafejnīcām, viesnīcām, picērijām, veikaliem, veselības centriem, baseiniem, kā arī pavadīt laiku gan aktīvi, gan mierīgi un nesasteigti. Šis ir viens no mūsdienīgākajiem kalnu slēpošanas kūrortiem, kas ir piemērots gan iesācējiem, gan pieredzes bagātiem slēpotājiem un snovbordistiem. Andalo pilsētu un tuvumā esošo Fai della Paganella ar Paganellas slēpošanas reģionu savieno 17 pacēlāji, kas spēj trasēs nogādāt 27 tūkstošus cilvēku vienas stundas laikā. Pacēlāji ērti savieno trases ar pilsētiņu. Pie Andalo sporta centra ir izveidota 3 km gara līdzenuma slēpošanas trase, kas tiek izgaismota vakaros. Vēl viena līdzenuma trase 5 km garumā šķērso mežu. Iesācējiem slēpošanas apmācības piedāvā četras slēpošanas skolas: divas kalnos un divas pilsētā. Ar kājām no viesnīcas ērti nokļūsiet tuvumā esošajā SPA centrā, baseinā vai ledus arēnā, kas ir atvērta apmeklētājiem gan vasarā, gan ziemā. Šeit ir iespējams doties pārgājienos, lai aplūkotu iespaidīgo panorāmu vai apmeklēt Andalo ezeru. Iesakām aizbraukt līdz Trento, kas atrodas tikai 30 minūšu attālumā no pilsētiņas, lai apskatītu vēsturiskas apskates vietas, izbaudītu itāļu ēdienu un vīnu, kā arī iepirktos vecpilsētas bodītēs. Trento ceļotājus apbur pilsētas laukums Piazza Duomo, Buonkonsiljo pils, kā arī mūsdienīgais zinātnes muzejs MuSe.
Molveno (864 m)
Molveno ainava ir gluži kā no atklātnes: pilsētiņa atrodas ezera krastā, 864 metru augstumā virs jūras līmeņa, un to ieskauj Dolomītu Alpu Brenta masīvs. Netālu no pilsētiņas atrodas Adamello-Brenta nacionālais dabas parks. Pati pilsētiņa atrodas aptuveni 5 km attālumā no reģiona galvenajiem pacēlājiem. Divi Molveno esošie pacēlāji nogādā slēpotājus līdz tuvākajai trasei, kas ir 1,5 km gara.

Molveno ir slavena ar Alpu tradicionālajiem ciematiņiem raksturīgo arhitektūru un apburošo vecpilsētu. Šauro ieliņu beigās slejas kalni, kas neatstās jūs vienaldzīgus. Unikālās dabas ieskautā pilsētiņa piesaista lielu tūristu skaitu arī vasarā, kad Itālijas reģiona Veneto kūrortā ir pieejamas aktīvās atpūtas iespējas: labiekārtots piedzīvojumu parks mežā, izglītojošā dzīvnieku ferma bērniem, pārgājieni kalnos un pat sēņu lasīšana.
Fai della Paganella (968 m)
Nelielā kūrorta pilsētiņa atrodas 968 metru augstumā starp Paganellas un Fausioras virsotnēm. Fai della Paganella atrodas 14 km attālumā uz rietumiem no Trento. Dabas veidotās terases Fai della Paganella atklāj skatu uz pasakainu kalnu ieleju. Kalnu virsotnes aizsedz ieleju no vējiem, nodrošinot šeit patīkamu klimatu visa gada garumā. No pilsētiņas ir iespējams nokļūt līdz kalnu slēpošanas trasēm, kas stiepjas 18 k garumā, tai skaitā arī līdz 2125 metru augstumā esošajai trasei. Pacēlāji ir savienoti ar Andalo kūrortu, sniedzot jums iespēju izmēģināt visas reģiona trases. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī mierīgākas atpūtas cienītājus – gan vasarā, gan ziemā šeit tiek organizēti pārgājieni kalnos. Pilsētiņā ir divi sporta un SPA centri. Atgūt spēkus džakuzi ar skatu uz kalniem būs pa prātam ikvienam. Pilsētiņā pastāvīgi dzīvo aptuveni 850 cilvēku, bet vispārējo kņadu rada tūristi. Salīdzinot ar citiem reģiona kūrortiem, tūristu skaits šeit ir mazāks, un tāpēc šī vieta ir lieliski piemērota ģimenēm. Bērniem Fai della Paganellā pievērš ļoti lielu uzmanību – bērniem tiek organizētas dažāda veida svinības, ir iespēja doties izjādēs ar poniju, kā arī pavadīt laiku rotaļu laukumos.
Monklasiko (765 m)

Monklasiko – mājīgā kūrorta pilsētiņa, kas atrodas 765 metru augstumā virs jūras līmeņa, slavenā slēpošanas reģiona Val di Sole (Saules ieleja) trašu tuvumā. Romantiskā Itālijas pilsētiņa, kur joprojām atrodamas Viduslaiku un Renesanses periodu liecības, būs piemērota tiem, kas dod priekšroku mierīgai atpūtai. Tūristu ērtībām šeit ir vairāki restorāni, kafejnīcas un bāri.

No Monklasiko līdz pacēlājam, kas nogādās jūs Val di Sole slēpošanas trasēs, ir tikai 4 km, un ceļš līdz Marillevas pacēlājiem aizņems tikai 10 minūtes sabiedriskajā transportā. Šeit ir 62 pacēlāji, kas nogādās gan slēpotājos, gan snovbordistus līdz slēpošanas trasēm, kuru kopējais garums ir 150 km un daļa no tām ir izgaismota arī naktī. Visā teritorijā ir iespējams slēpot, nenovelkot slēpes. Pilsētiņa Madonna di Kampiljo ir viens no slavenākajiem Val di Sole slēpošanas kūrortiem, kur krustojas daudzu pacēlāju maršruti.

Ja pēc lieliskas dienas uz slēpēm Monklasiko jums būs par klusu, ērti un ātri ar sabiedrisko transportu vai taksometru varat nokļūt līdz dažu kilometru attālumā esošajai Male pilsētai, kas ir Val di Sole reģiona administratīvais centrs. Šeit jūs sagaidīs daudz lielāks restorānu un izklaides iespēju piedāvājums, kā arī baseini un citas atpūtas iespējas.
Mezzana (940 m)
Mezzana, kas atrodas Marillevas slēpošanas kūrortu tuvumā, ir viena no reģiona bagātākajām un skaistākajām pilsētām. Šī pilsēta ir slavena ar neatkārtojamo Alpu skaistumu, pietam, no Mezzanas līdz Marillevas pacēlājiem ar kājām ir iespējams nokļūt 10-15 minūtēs. Jums atliek šķērsot tiltu pāri Noče upei un jums pavērsies skats uz visām trasēm. Ja plānojat izmantot bezmaksas sabiedrisko transportu, kas ir īpaši paredzēts slēpotājiem, uz slēpēm uzkāpsiet vēl ātrāk.

Mezzana ir lieliska pilsēta, kurā ir vērts piestāt – šī lauksaimnieku un zemnieku pilsētiņa pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par paradīzi ziemas sporta veidu cienītājiem. Mezzanā joprojām darbojas slavena siera ražošanas rūpnīca.

Tiem, kas vēlas aktīvāku atpūtu un plašākas izklaides iespējas, ir ieteicams apmeklēt tuvumā esošo Marillevas kūrortu, kur ir pietiekami daudz bāru un naktsklubu. Pietam, Marillevas slēpošanas trases ir atvērtas arī nakts laikā, šeit skan mūzika, bet cilvēki ir mierīgi un ar lielisku garastāvokli. No Mezzanas vispirms nokļūsiet līdz Marillevas 900 pacēlājam, kas jūs nogādās augstāk esošajā pilsētiņā Marillevā 1400.

Mezzanas līdzenuma slēpošanas trašu garums ir 6 km. Pirmais, aptuveni 150 metrus garais, posms līkumo gar Nočes upi un vietējam reģionam raksturīgajiem namiņiem, kuru nosaukums ir masi.

Ekskursijas

Sanktmorica

 

Sanktmorica (vācu valodā Sankt Moritz; franču valodā – Saint-Moritz; rumāņu valodā – X San Murrezzan (palīdzība · informācija); itāļu valodā – San Maurizio) ir kūrortpilsēta Engandīnes ielejā Šveicē. Šī municipalitāte atrodas Malojas apgabalā Graubindenes kantonā. Austrumu Alpu augstākā virsotne Bernīna atrodas dažus kilometrus uz dienvidiem no pilsētas. 1928. un 1948. gadā Sanktmoricā notika Ziemas olimpiskās spēles. Tā ir populāra starptautiska augstākā sabiedrības slāņa un turīgo cilvēku atpūtas vieta, kā arī ir viens no visdārgākajiem slēpošanas kūrortiem pasaulē.

 
Viens no visaizraujošākajiem veidiem, kā šķērsot Alpus, ir izmantot Berninas ekspresi, kas brauc no Sanktmoricas līdz Triāno ielejai. Tā maršruts apvieno reģionus ar to dažādajām valodām un kultūrām. Tas nav trošu vilciens, bet gan vilciens, kas uzmanīgi brauc uz priekšu cauri brīnišķīgajai ainavai. Viens no vislabākajām notikumiem ir vilciena panorāmas skata ceļojums cauri UNESCO Pasaules mantojumam.
Pirms nobraukšanas Itālijas zemienē Berninas ekspresis uzbrauc līdz mirdzošajiem glečeriem, kur atrodas visaugstāk esošais dzelzceļš pāri Alpiem. Šis dzelzceļš savieno Ziemeļeiropu ar Dienvideiropu. Tas ir tilts, kas savieno reģionus ar to dažādajām valodām un kultūrām.


Paraplanierisms

 

Izjūti debesis Livinjo!

Paraplanierisms tandēmā: ļauj savām emocijām pacelties gaisā!
Vai vienmēr esi vēlējies lidot pāri sniegotajām kalnu virsotnēm? Šeit vari atrast tiešo to, ko esi meklējis. Lidojot tandēmā, Tev būs vienreizēja iespēja no simtiem metru augstuma apskatīt ne tikai ātrās distanču slēpošanas trasi Karoselo 3000, bet arī Livinjo ciematu. Tā ir saviļņojoša un elpu aizraujoša pieredze, kas Tev liks iekliegties aiz prieka un brīvības sajūtas. Tavs piedzīvojums ar paraplānu tiks ierakstīts ar augstas izšķirtspējas kameru, lai par Tavu brīnišķīgo pieredzi varētu izveidot personalizētu video.
Nevari sagaidīt, kad varēsi lidot? Iespējams, šī ir vienreizēja ideja dāvanai kādam, ko mīli? 


Brauciens ar sniega motociklu

 

Brauc ar sniega motociklu Livinjo!

Tas ir emociju un prieka apvienojums!
Nekad neesi mēģinājis braukt ar sniega motociklu? Tu esi atnācis uz īsto vietu.
Mēs varam garantēt Tev elpu aizraujošu pieredzi!
Mūsu komanda Tevi izklaidēs pārgājienā pa 10 kilometru garo taku.
Pieredzējuši gidi Tev palīdzēs pārgājiena laikā, un brauciena laikā ar sniega motociklu Tu varēsi izbaudīt brīnišķīgā Livinjo ciema dabas skaistumu. 


Haskiju ciems

 
2002. gadā Arnogas ciematā, Alta Valtelīnas ielejā, kas ir viena no visskaistākajām ielejām Itālijā, tika dibināts Itālijas kamanu vilcēju suņu centrs Haskiju ciems. Arnogas ainavā ir viena no visskaistākajām trasēm „Alpiroda”, Itālijas visslavenākā trase kamanu suņu sacensībām. Ar līdzenajiem ceļiem, kas stiepjas jūdzēm tālu, Itālijas kamanu vilcēju suņu centra HASKIJU CIEMA mērķis ir ļaut ikvienam bezrūpīgi un patiesi izbaudīt šo sportu.
Kamanu suņu sacensības – sporta veids ikvienam!Ekskursija uz Venēciju 

 

Izbraukšana no Val di Fassa ap 06:00. Pēc 3-3,5 stundām Jūs ieradīsieties ūdens stacijā, kur aptuveni 25 minūtes ceļojums turpināsies ar kuteri, ar kuru Jūs pa Venēcijas lagūnu sasniegsiet Svētā Marka laukumam blakus esošo krastmalu.
Ieradušies Venēcijā, Jūs varēsiet apmeklēt stikla pūšanas darbnīcu, kur Jums parādīs senlaiku Murano stikla ražošanas tehnoloģiju! Meistars tieši Jūsu acu priekšā izgatavos stikla pūšanas mākslas šedevru!
Ekskursijā ar gidu pa pilsētu Jūs uzzināsiet sīku informāciju par Venēcijas pilsētas vēsturi, tās tapšanu un  ievērojamākajām vietām!  Ekskursija kājām gida pavadībā ilgst aptuveni pusotru stundu. Brīvajā laikā Jūs varēsiet pavizināties ar kuteri pa lielo kanālu – galveno pilsētas ielu, kuras krastos atrodas Venēcijas augstmaņu senlaiku pilis (izbrauciens ir par papildu samaksu un ilgst aptuveni 40-45 minūtes). Būs arī iespēja doties izbraucienā ar gondolu – šīs pilsētas vēsturisko ūdens transportu – pa Venēcijas iekšējiem kanāliem un sajusties kā īstam venēcietim (izbrauciens ir par papildu samaksu un ilgst aptuveni 30 minūtes). Šīs dienas beigās Jūs varēsiet doties pusdienot tipiskā restorānā, kur varēsiet iepazīt visā pasaulē pazīstamo virtuvi, turklāt par pievilcīgām cenām! Izbraukšana no Venēcijas paredzēta ap 16:30. Ierašanās kūrortā aptuveni 20:15.Ekskursija uz Veronu

 

Izbraukšana no kūrorta aptuveni 07:00. Laiks ceļā aptuveni 2,5 stundas. Jūs dosieties uz Veronu – Romeo un Džuljetas pilsētu. Tā ir pilsēta no viduslaiku pasakas. Ierodoties Veronā, Jums būs ekskursija (kājām) pa pilsētu gida pavadībā ar aizraujošu stāstījumu, kuras laikā Jūs uzzināsiet un ieraudzīsiet to, kā šajā pilsētā tiek attēlots viss Romeo un Džuljetas stāsts, ieraudzīsiet grandiozo Arena di Verona amfiteātri, m. ē. 1. gadsimta celtnes, Skalidžero – senas un varenas dzimtas, kas valdījusi šajā pilsētā vairāku gadsimtu garumā, neparastās kapenes, senatnīgus laukumus ar 13. gadsimta freskām. Pēc ekskursijas Jums būs arī brīvais laiks, lai apmeklētu veikalus, kuri ērti izvietojušies iepirkšanās ielā, kas savieno 2 ievērojamākos apskates objektus – Arena di Verona un Džuljetas balkonu. Iepirkšanās cienītājiem pašā pilsētas centrā atrodas veikalu iela ar plašu visdažādāko zīmolu klāstu. Izbraukšana no pilsētas paredzēta aptuveni 17:00.Ierašanās kūrortā aptuveni 20:00.
Ekskursija uz Bolcāno

 

Izbraukšana no kūrorta aptuveni 13:00. Laiks ceļā – aptuveni stunda. Ja neesat bijuši Austrijā, nešaubieties, brauciet uz Bolcāno – pilsētu, kas pēc sava noskaņojuma un arhitektūras sevī ideāli apvieno austriešu precizitāti un itāliešu iedvesmu. Bolcāno ir
Itālijas teritorijā esošās Dienvidtiroles galvaspilsēta. Jūs sajutīsiet Austrijas šarmu itāliešu pilsētā, palutinot sevi ar austriešu virtuves ēdieniem. Ierodoties pilsētā, Jums būs brīvais laiks, lai pastaigātos pa senatnīgajām ieliņām zem vecajām arku velvēm, kur atrodas daudz elegantu un prestižu veikalu. Bet vienā no centrālajiem laukumiem atrodas vietējais tirgus ar Dienvidtiroles produktiem, kur Jūs nespēsiet pretoties milzīgajai gardumu daudzveidībai. Jums būs arī iespēja apmeklēt Arheoloģijas muzeju, kurā glabājas viena no senākajām mūmijām pasaulē – „Similaunas cilvēks – Ötzi”, kuras vecums ir aptuveni 5300 gadu. Jūsu pastaiga sāksies no centrālā Valtera laukuma, Bolcāno sirds, kur atrodas grandiozā Katedrāle, ko sāka celt romāņu stilā 13. gadsimta beigās. Ierašanās kūrortā aptuveni 20:00.


Atsauksmes

 Lietotāju vērtējums
0.0 /5
numuri
0.0 /5
Pakalpojums
0.0 /5
Tīrība
0.0 /5
Vieta
0.0 /5

Ēdināšana

0.0 /5
Kopējais balsojums: 0
Novērtējiet un uzrakstiet atsauksmi
1 5
1 5
1 5
1 5
1 5
Rakstīt atsauksmi
Izmantojiet ar e-pasta vai bloga palīdzību: