NOVATURAS
Nesen skatītie
Vēlmju saraksts
Novatours novērtējums
Sīkdatnes iestatījumi

no
Ietaupiet

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

no

Nosvītrotā cena parāda standarta paketes cenu, kura tiek aprēķināta saskaņā ar ārvalstu partneru, aviokompāniju un citu atsevišķu pakalpojumu sniedzēju cenām. Pateicoties tūrisma operatora aktīvai sadarbībai ar ārzemju partneriem un ņemot vērā izvēlēto efektīvo biznesa stratēģiju, mēs varam piedāvāt klientiem mūsu pakalpojumus par zemākām cenām.

Ietaupiet
Pirmā iemaksa:

Rezervē tikai ar pirmo iemaksu! Gala summa par ceļojumu jāsamaksā vismaz 14 dienas pirms ceļojuma, savukārt eksotisko un slēpošanas ceļojumu beigu maksājums ir vismaz 42 dienas pirms došanās ceļojumā.

Detalizēta ceļojumu informācija

Par viesnīcu

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Attālums līdz akmeņainajai pludmalei ir apmēram 100-400 m
 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 50-800 m (Njivice)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 10 km (Rijeka)

Viesnīca

 • Autostāvvieta
 • Apartamentu oficiālā kategorija – 3*

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Gultas veļa, dvieļi, uzkopšana ir iekļauta cenā
 • Virtuves stūrītis pirms aizbraukšanas ir jāuzkopj pašiem, neuzkopšanas gadījumā par to tiks piestādīta papildus samaksa
 • Fotogrāfijas ir tikai kā piemērs apartamentiem. Atsevišķi apartamenti un to izvietojums ir zināms ierodoties
 • Sniegtā informācija par viesnīcu, viesnīcas pakalpojumu daudzveidība, to grafiks un cenas var tikt mainītas

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Valsts

Horvātija - Slovēnija 


Informācija par Horvātiju

 • Platība – 56 594 kv. km
 • Iedzīvotāju skaits – 4,2 mln.
 • Galvaspilsēta – Zagreba
 • Valūta – Horvātijas kuna (Kn)
 • Valoda – horvātu
 • Ticība - pārsvarā kristieši

Informācija par Slovēniju

 • Platība – 20 273 kv. km
 • Iedzīvotāju skaits – 2,07 milj.
 • Galvaspilsēta – Liubliana
 • Valūta – Euro
 • Valoda – Slovēņu; ungāru valoda, itāļu valoda
 • Reliģija - Katoļticība

Vēstures fakti

Horvātija. Mūsdienu Horvātijas teritorija ir bijusi apdzīvota no seniem laikiem – sākot no Akmens laikmeta sākuma.

400.g.p.m.ē. savu koloniju šeit nostiprināja Romas impērija, vēlāk Horvātija nonāca Hāsburgu dinastijas rokās.

Īslaicīgai Horvātijas karalistes pastāvēšanai sekoja savienība ar Ungāriju, vēlāk valsti iekaroja turki.

No 1945.g. līdz 1991.g. Horvātija bija Dienvidslāvijas sastāvā. Horvātijas demokrātiskā Republika tika dibināta 1946.gadā un Horvātijas Sociālistiskā Republika – 1963.gadā.

1991. gadā izstājoties no Dienvidslāvijas sastāva, Horvātija deklarēja savu neatkarību.

1992. gadā Horvātija kļuva par Apvienoto Nāciju Organizācijas locekli.

Slovēnija. 6. gadsimtā slāvi pārcēlās uz reģionu starp Alpiem un Adrijas jūru. Šeit viņi izveidoja valstisku savienību, kuru vadīja karalis Samo.

Slovēņu tautas pirmssākumi meklējami 16. gadsimtā, kad Slovēnijas zemēs aizsākās reformācija, un mācītājs Primožs Trubars sāka rakstīt darbus slovēņu valodā.

Slovēņu nacionālisms izveidojās 18. gadsimtā, un tika izvirzīta ideja par neatkarīgu Slovēniju.

19. gadsimta beigās un 20. Gadsimta sākumā daudzi slovēņi emigrēja uz ASV un citām valstīm.

Beidzoties Otrajam pasaules karam slovēņi palika Dienvidslāvijā.

1991. gadā Slovēnija kļuva par neatkarīgu valsti.


Nacionālā virtuve

Horvātija

 • Pršut – cepta jēra gaļa.
 • Paški sir – plaši izplatīts ir siers, ko no aitas piena gatavo Pagas salā. Lai siers ilgāk uzglabātos svaigs, to mērcē olīveļļā, kas piešķir tam īpašu garšu.
 • Štrukli – rulete ar biezpiena un krējuma pildījumu.
 • Horvātijas sarkanvīni – „Teran“, „Merlot“, „Kabernet“, „Opoplo“, „Plavac“, „Dingačpostup“
 • Alus - „Tuborg“, „Karlovačko“, „Ožujsko“.

Slovēnija

 • Kranjska klobasa – kūpināta cūkgaļa un speķis.
 • Jota, bujta repa, bograč, mineštra – tradicionāli slovēņu sautējumi.
 • Kraški pršut – vītināts / kūpināts šķiņķis.
 • Žganci – griķu vai kukurūzas miltu ēdiens.
 • Žlikrofi – pelmeņi ar cūkgaļas, sķiņķa, kartupeļu, sīpolu pildījumiem.
 • Štruklji – kviešu vai griķu mīklas rullīši ar dažādiem pildījumiem.
 • Potica – Keksiņi ar pildījumu (valriekstiem, medu, utt.).
 • Prekmurska gibanica – kārtainās mīklas pīrāgs ar ābolu, valriekstu, biezpiena un magoņu sēklu pildījumu.

Viesnīcas specifika

Horvātija

Viesnīcu kategorijas Horvātijā apzīmē ar zvaigznēm. Valstī ir populāri kempingi un privātie apartamenti. Ne visās viesnīcās ir pieejami atvērtie vai iekšējie baseini un ne visās istabās ir gaisa kondiconieri. Horvātijā nav lielu viesnīcu kompleksu ar plašām teritorijām, tāpat nav daudz viesnīcu, kas strādātu pēc sistēmas „viss iekļauts”. Lielākajai daļai viesnīcu izteiciens „logi uz jūras pusi” nenozīmē skatu uz jūru, bet tikai istabas izvietojuma raksturojumu. Šādā gadījumā tūristi ne vienmēr aiz loga varēs vērot jūru: to var aizklāt citas ēkas vai augi. Liela daļa zemo kategoriju viesnīcu nav jaunas, tām ir pieticīgs iekārtojums un ēkas interjers, bet tās vienmēr ir tīras un sakoptas ar viesmīlīgu apkalpošanu.

Slovėnija

Daudzveidīgā Slovēnijas ainava ļauj valstī attīstīt dažāda veida tūrismu, un infrastruktūru, kas ir pielāgota apstākļiem un vajadzībām. Kalnu apgabalos strauji pieaug augstas klases slēpošanas kūrortu skaits. Tiek attīsti moderni parki, kas piedāvā – dabiskos ūdens avotus, kalnu fermu apmetnes un lauku tūrismu. Visattīstītākā tūrisma infrastruktūra atrodas Slovēnijas piekrastē. Tradicionāli lielākā daļa ārvalstu tūristu Slovēnijā ir itāļi, austrieši un vācieši, savukārt paši slovēņi lielāko daļu savu brīvdienu pavada Adrijas jūras piekrastē. 20. gadsimta sākumā piekrastes pilsētas tika attīstītas kā kūrorti. Savukārt, 20. gadsimta otrajā pusē strauji pieauga tūrisma attīstība, tādējādi uzbūvējot pirmo debesskrāpja viesnīcu un atverot pirmo kazino. Pēdējo gadu laikā ir palielinājies četrzvaigžņu un piecu zvaigžņu viesnīcu skaits, kā arī to pakalpojumu kvalitāte turpina uzlaboties. Jūras apkārtnē viesnīcas bieži tiek pielāgotas konferencēm un citiem pasākumiem. Šādas viesnīcas parasti ir mazas un tām reti kad ir pieejams peldbaseins, taču ir pieejama jūra vai nu pie viesnīcas, vai pāris minūšu attālumā.


Noderīga informācija un padomi

Horvātija

Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai 08:00-19:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Veikali. Darba dienās veikali strādā 08:00-20:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).

Transports. Horvātijā ir labi attīstīta sabiedriskā transporta satiksme. Pilsētas sabiedriskajā autobusā biļete un viena kilometra cena braucienam ar taksometru maksā aptuveni 8 kunas.

Aizliegumi. Veikalos saglabājiet visus čekus. Ja finansu policija redzēs, ka neņemat čeku, Jūs variet kļūt par pārdevēja līdzzinātāju, kas vēlas izvairīties no nodokļu samaksas.

Dāvanas. „Paški sir“ – siers no aitas piena, ko gatavo Pagas salā. Šis siers ir līdzvērtīgs jebkuram franču augstākās klases sieram.

Slovēnija

Transports. Slovēnijā ir lieliska sabiedriskā transporta, vietējo autobusu un vilcienu infrastruktūra.

Dāvanas. Medus ir viens no produktiem, ko visbiežāk izvēlas kā dāvanu no Slovēnijas. Taču, populāra dāvana tūristu vidū ir tradicionālais slovēņu vīns.

Deramnauda. Parasti viesmīļiem vai viesnīcu darbiniekiem tiek atstāti 5-10% liela dzeramnauda no rēķina summas (atkarībā no pakalpojuma kvalitātes).


Interesanti zināt

Horvātija

Vasarā Horvātijā notiek ļoti daudz dažādu svētku un festivālu. No 50-tajiem gadiem Dubrovnikā organizē starptautiskās mākslas festivālu „Dubrovniku vasaras spēles”. Pilsētas pilis, laukumi, torņi un parki pārtop teātra skatuvēs.

Plašas ir ūdens izklaides iespējas. Daudzi apgalvo, ka nav labākas vietas par Adrijas jūru, kur nodoties burāšanai. Horvātijā var nomāt sērfinga dēļus, jahtas un kuterus.

Jūra vilina arī zemūdens peldēšanas cienītājus – ūdens caurredzamība sasniedz 56 m. Ūdens Adrijas jūrā ir viens no dzidrākiem pasaulē. Ja jums paveiksiet, jūs ieraudzīsiet nogrimušos kuģus.

Horvātijas kalni ir iemīļota vieta alpīnistu un klinšu kāpēju treniņiem. Īpaši populāras ir Marianas pussalas klintis, Paklenicas nacionālais parks, Samoboras kalni.

Iesakām apmeklēt Plitvices ezeru nacionālo parku, Dubrovniku, Istras pussalu.

Horvātiju uzskata par pasaules nūdisma centru. Iesakām vērīgi sekot norādēm pludmalēs.

Slovēnija

Slovēnijā ir senas biškopības tradīcijas, kuras tiek turētas īpašā godā – apciemojiet lauku saimniecības un iepazīstiet senos amatus.

Slovēnijā ir labi attīstīts veselības tūrisms, popularitāti iemantojušas minerālūdens un termālā ūdens procedūras.

Piekrastes reģionu arhitektūrā un kultūrā ir novērojama spēcīga itāļu ietekme; slovēņu un itāļu valoda ir atzītas par oficiālajām valsts valodām.

Slovēnijā ir senākās vīna darīšanas tradīcijas pasaulē; katrā Slovēnijas reģionā ir sava specifiska virtuve. Postojnas stalaktītu – stalagmītu alu sistēma ar 5 km garo maršrutu ir pasaulē garākā apmeklētājiem pielāgotā alu sistēma.

Kūrorti

Opātija

Opātiju (44 km attālumā no Rijekas lidostas un 200 km - no Zagrebas) uzskata par populārāko un modernāko kūrortu Adrijas piekrastes ziemeļu daļā.

Mūsdienās Opātijas piekraste stiepjas 25 km garumā. Kūrorta viesnīcas apmierinās visprasīgāko tūristu vēlmes. Tajās vienlaicīgi var atpūsties ap 8 000 cilvēku. Kūrortā ir daudz bāru, kafejnīcu, tenisa kortu, ir arī jahtu piestātne. Opātijā ir unikāls arhitektūras stils – te saglabājušās daudzas 18.-19. gs. arhitektūras ēkas. Iecienīta vieta piektdienas un sestdienas vakara noslēgumam ir kokteiļu bāri, kuri strādā gandrīz līdz rītam. Vakaros jūtama īpaša atmosfēra – efektīgi izgaismotās klintis un piekraste rada sajūtu, ka senās statujas izpeld no jūras.


Moščenička Draga

Nelielais, klusais, priežu audžu ieskautais zvejnieku ciematiņš atrodas Horvātijas augstākā kalna Učkas - pakājē. Tas piesaista tūristus ar lieliskām, sīkiem oļiem klātām pludmalēm. Restorāni piedāvā nobaudīt jūras veltes, saldējums kafejnīcās priecēs gardēžus. Šī ir lieliska vieta tūristiem – sporta cienītājiem, te iekārtoti tenisa korti, futbola laukumi, ir iespēja nodarboties ar ūdens sportu vai alpīnismu.


Crikvenica

Crikvenica atrodas kontinentā, un, pateicoties maigajam klimatam, šis kūrorts ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem. Neatkārtojama viesnīcu un villu arhitektūra piešķir pilsētai īpašu valdzinājumu tūristu acīs. Astoņu kilometru garā piekrastes zona ir pilna ar neskaitāmām kafejnīcām, bāriem, restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. Sporta cienītāju rīcībā ir jahtas, laivas, ūdens velosipēdi, tenisa korti un zirgu stallis. Atšķirībā no pārējiem kūrortiem, Crikvenicā ir arī smilšu pludmales, kurās gan ir maksas ieeja.


Lovrana

6km no Opātijas atrodas nelielais un klusais Lovranas kūrorts, kas ideāli piemērots mierīgas atpūtas cienītājiem. Viena no vecākajām Istrijas pussalas pilsētām. Vēstures avotos tā ir pieminēta jau VII. gadsimtā, bet XIV. gadsimtā nelielā, mājīgā pilsētiņa kļuva par tūristu centru un tiek pieskaitīta Opātijas Rivjērai.


Selce

Selce ir jaukākais Horvātijas piekrastes kūrorts, kur tūrisms attīstās jau aptuveni 100 gadus. Mazā pilsēta atrodas pie līča, blakus nogāzenam krastam, uz dienvidaustrumiem no Crikvenicas (3km). Šeit jūs varat baudīt atpūtu smilšainās pludmalēs, riteņbraukšanu, skrituļošanu un skriešanu. Kūrortā ir restorāni, osta, tenisa korti. Līcī var nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Selcē var sajust autentisku piekrastes atmosfēru un izbaudīt dažādus tradicionālus festivālus. Kūrorts piesaista ģimenes un aktīva dzīvesveida piekritējus.


Portoroža

Kūrortpilsēta Adrijas jūras piekrastē un viena no galvenajām tūristu vietām Slovēnijā. Vēsturisku iemeslu dēļ pilsēta, kuras nosaukums nozīmē "Rožu osta", ilgu laiku piederēja itāļiem vai itāļi to blīvi apdzīvoja, un mūsdienās tas ir redzams burvīgajā pilsētas arhitektūrā un patīkamajā atmosfērā. Kosmopolītiskajā kūrortā ir labi attīstīta tūrisma un sporta infrastruktūra, šeit ir izveidoti daudzi viesnīcu kompleksi un apartamenti. Portorožā ir vairāki kazino, tā ir plaši pazīstama kā azartspēļu centrs. Pilsētas piekraste ir betonēta un klinšaina, tur var nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem — niršanu, burāšanu, smaiļošanu, sērfošanu un daudziem citiem. Atpūtnieku ērtībām piestātnes centrālajā daļā ir ierīkota plaša smilšu pludmale, tur var noīrēt sauļošanās krēslus un saulessargus, bet viesnīcās piedāvā termālās vannas. Daudzām peldvietām katru gadu tiek piešķirts Zilais karogs.

Portoroža atrodas starp diviem dabas parkiem. Tie, kuri vēlas iepazīt apkārtni, Sečovlje Salina dabas parkā bez maksas var paņemt velosipēdu un braukt uz Sāls muzeju. Gadsimtiem ilgo sāls ieguves tradīciju daudzina Portoroža, kā arī tuvējā Lucija un Sečovlje, bet ar rokām iegūtā sāls tiek izmantota ārstniecisko pakalpojumu sniegšanai.


Izola

Neliels, bet populārs kūrorts Adrijas jūras piekrastē, kura nosaukums “sala” norāda uz to, ka agrāk uz salas tika izveidota zvejnieku pilsētiņa. Mierīgo un autentisko Vidusjūras reģiona pilsētiņu ieskauj vīna dārzi un olīvu birzis. Gadsimtiem ilgā venēciešu valdīšana ir ienesusi itāļu elementus Izolas arhitektūrā, kultūrā un ikdienas dzīvē, par oficiālo valodu šeit it atzīta gan slovēņu, gan itāļu valoda. Atpūtniekus apbur lielā piestātne, šaurās, līkumotās ielas, gleznainā krastmala un pludmales. Izbaudiet slovēņu un itāļu virtuves ēdienus mājīgos restorānos, pavadiet vakarus kafejnīcās un bāros, izklaidējieties, izbaudiet ūdens sporta veidus, ceļojiet — Izola atrodas tikai 7 km attālumā no ostas pilsētas Koperas un apmēram 3 km attālumā no Itālijas pilsētas Triestes.

Ko apskatīt?

Slovēnija ir smaragda valsts starp Adriātiku un Alpiem

Vietējie iedzīvotāji saka, ka Slovēnija ir tāda valsts, kuru nepieciešams sajust – dzirdēt tās vēsturi, apskatīt tās ainavas un arhitektūras pieminekļus, nogaršot tradicionālos ēdienus, iepazīt kultūru, draudzīgos un viesmīlīgos ļaudis.

Rādīt vairāk

Brīnišķīgi skaistā, taču teritoriāli nelielā valsts ir apveltīta ar unikālu dabu – tās dziļumos atklājas veselas stalaktītu un stalagmītu alu sistēmas, karstavoti un minerālūdens avoti, plešas auglīgas ielejas, tīri ezeri un upes veldzē pļavas, bezgalīgi meži sedz zemi gluži kā smaragdi, pret debesīm sniedzas majestātiskie Alpi, bet Adrijas jūras krasts ir klāts baltām dabiskām smilšu pludmalēm. Slovēnijā ir subtropu klimats - karstas, sausas un saulainas dienas. Slovēnija, kura bieži neienāk prātā kā valsts ar piejūras kūrortiem, patiesībā var lepoties ar dziļām tūrisma tradīcijām un teicami attīstītu infrastruktūru, kā arī var ļoti pārsteigt ne vienu vien atpūtnieku.

Rādīt mazāk


APSKATES VIETAS

Šeit ir daži ieteikumi par to, ko apmeklēt Rijeka


Triglava nacionālais parks (Slovēnija)

Triglava nacionālais parks ir dabisks nacionālais parks Slovēnijā, Alpu kalnos. Šajā parkā valda pats augstākais kalns visā valstī - Triglavs (2864 m). Uzbraucot kalnā ar pacēlāju, var baudīt elpu aizraujošus skatus uz ieleju, kalniem un Bohinas ezeru, pastaigāties pa kalnu taciņām, nopeldēties Bohinas ezerā.


Bledas ezers (Slovēnija)

Bledas ezers ir pārsteidzoši skaists, tā viducī ir vienīgā dabiskā Slovēnijas sala. Pie ezera klintī slejas senā Bledas pils, un visapkārt ir pasakaini kalni.


Postojnas ala (Slovēnija)

Slovēnija ir plaši pazīstama ar savām noslēpumainajām Postojnas stalaktītu un stalagmītu alām, kas ir vienas no garākajām pasaulē. Alā iebūvēts dzelzceļš, tādēļ ar pazemes pasauli var iepazīties braucot vilcienā. Šajās salās mīt Slovēnijas simbols “cilvēkveidīgā zivtiņa”, akla ķirzaka ar piecām ķepām, kas ir īsts salamandras radinieks un kuru slovēņi ļoti sargā.


Nacionālais parks “Plitvices ezeri” (Horvātija)

Nacionālais parks “Plitvices ezeri” ir viens no slavenākajiem un visbiežāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Horvātijā, kas atrodas no jūras tālāk esošā Lika reģionā. Šeit dažādā augstumā virs jūras līmeņa atrodas sešpadsmit karsta izcelsmes ezeri, caur kuriem plūstot, Koranas upe veido tūkstošiem dažādu kaskāžu un ūdenskritumu. Pastaigājoties pa tūristiem pielāgotiem celiņiem, apņem tāda sajūta kā pašā paradīzē.


Pulas amfiteātris (Horvātija)

Pulas amfiteātris ir Romas varenību atspoguļojošs amfiteātris, kurā notika gladiatoru cīņas un pat inscenētas ūdens (jūras) kaujas. Ēkā, kurā reiz varēja ietilpināt 23 000 skatītāju, mūsdienās notiek mūzikas grupu un operdziedātāju koncerti.


Brijuni arhipelāgs (Horvātija)

Šis nacionālais parks, kas sastāv no 40 salām, ilgus gadus atradās zem Romas ietekmes, tajā laikā šeit tika uzbūvēts milzīgs templis un citas romiešu būves. Šeit ir Dienvidslāvijas prezidenta maršala Tito bijusī rezidence, uz kuru no Āfrikas tika atvesti dažādi dzīvnieki un augi.

Ekskursijas

Ekskursijas

Legūstiet neaizmirstamu pieredzi no brīvdienām.


Plitvices ezeri

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija ar autobusu uz vienu no pasaules dabas brīnumiem - Plitvices ezeru Nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Tie ir 16 brīnumaini lieli un mazi ezeri, kuri savstarpēji savienoti ar ūdenskritumiem un kaskādēm. Aktīva pastaiga pa parku (apm. 5 km.) pa īpaši izveidotām takām, kas vijas cauri parka teritorijai.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi.


Postojnas alas & Predjamas pils

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Pusdienas ekskursija uz kaimiņos esošo Slovēniju. Tur Jūs apmeklēsiet vienu no pasaules brīnumainiem dabas veidojumiem – Postojnas alu, kuras garums ir apm. 21 km. To pirms miljons gadiem izveidojusi Pivkas upe. Gaisa temperatūra alā ir +9‘C!!! Pastaigājoties cauri daudzajām alām (apm. 90 min), Jūs varēsiet vērot iespaidīgos akmens un ūdens veidojumus. Pēc tam dosieties pastaigā uz Predjamas pili, kur iespējams apmeklēt Slovēnijas Robina Huda muzeju.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, ērti apavi, pase, siltas drēbes.


Venēcija

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Vienas dienas ekskursija uz vienu no pasaules skaistākajām pilsētām - Venēciju, kas celta uz 118 mazām saliņām. Braucienā ar laivu Jūs nonāksiet skaistajā Venēcijā, kur pavadīsiet aptuveni 6 stundas. Šajā laikā būs iespēja apskatīt slaveno venēciešu arhitektu šedevrus - Sv. Marka baziliku un citas ievērojamas vietas. Tāpat būs iespēja brīvajā laikā pavizināties ar gondolu, pusdienot, iegādāties suvenīrus.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.


Krk sala

 • 1/2 dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija uz pašu lielāko Horvātijas salu Adrijas jūrā, kas slavena ar savu skaisto dabu. Sākumā brauksiet uz salas lielāko pilsētu Krk, kur iepazīsieties ar pilsētas vēsturi, būs iespējams apskatīt slaveno Jurandvor katedrāli. Pēc tam paredzēts brīvais laiks, kur iespējams apmeklēt vieno no skaistākajām Horvātijas pludmalēm – Baška. Ja vēlas ir iespējams arī nopeldēties. Savukārt, pēc patīkamas peldes apmeklēsim Vrbnik pilsētu, kas ir slavena ar savu balto vīnu Žlahtina, un tur būs iespēja arī šo vīnu nodegustēt.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, dvielis, peldkostīms.


Istras pussala

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija cauri Istras pussalai ar burvīgām dabas ainavām un tās ciematiem. Pirmā pietura būs Pulas pilsētā, kurā apskatīsiet labi saglabājušos romiešu amfiteātri, vienu no slavenākajām antīkajām celtnēm pasaulē. Pēc Pulas apmeklējuma brauksiet pusdienot Roviņjas pilsētā, kura tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Adrijas jūras piekrastē. Rovjinas pilsētā būs paredzēta pilsētas apskate, kur iespējams redzēt apbrīnojami skaisto Euphemijas baziliku, un citus apskates objektus.

Līdzi jāņem: ūdens, fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.


Zivju pikniks

 • vienas dienas
 • atpūtas ekskursija

Lieliska iespēja dienu pavadīt sauļojoties, peldoties un vienkārši atpūšoties uz kuģīša Adrijas jūrā. Pilnas dienas brauciens ar kuģīti gar Istras piekrasti. Uz kuģīša klāja viesiem tiks pasniegtas pusdienas un dzērieni.

Līdzi jāņem: cepure, saulesbrilles, peldēšanās piederumi, dvielis, sauļošanās krēms.


Istrijas - Kvarner brauciens ar Hop on - Hop off autobusu

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Vienas dienas apskates ekskursija kuras laikā iespējams apskatīt Istrijas un Kvarner reģionus, apmeklējot tādas vietas kā, Brijuni nacionālo parku, Opātiju, Rijeku un citas pilsētas kā arī apskates objektus. Lieliski ir tas, ka izmantojot Hop on – Hop off autobusus katrā apskates vietā ir iespējams pavadīt brīvo laiku cik vien vēlas un pēc tam doties tālāk uz sev vēlamo apskates vietu.

Līdzi jāņem: ūdens, fotoaparāts, cepure, saules aizsargkrēms, saulesbrilles.


Aktuālo ekskursiju sarakstu Jūs uzzināsiet info tikšanās laikā ar NOVATOURS pārstāvi.

Par viesnīcu

Atrašanās vieta

 • Attālums līdz akmeņainajai pludmalei ir apmēram 100-400 m
 • Attālums līdz kūrorta centram ir apmēram 50-800 m (Njivice)
 • Attālums līdz lidostai ir apmēram 10 km (Rijeka)

Viesnīca

 • Autostāvvieta
 • Apartamentu oficiālā kategorija – 3*

Piezīmes

 • Ēdieni un dzērieni restorānos, kafejnīcās, bāros un citās viesnīcas aprakstā norādītās vietās tiek pasniegti pēc viesnīcas vadības sistēmas un ir par papildus samaksu saskaņā ar pasūtīto ēdienu plānu.
 • Gultas veļa, dvieļi, uzkopšana ir iekļauta cenā
 • Virtuves stūrītis pirms aizbraukšanas ir jāuzkopj pašiem, neuzkopšanas gadījumā par to tiks piestādīta papildus samaksa
 • Fotogrāfijas ir tikai kā piemērs apartamentiem. Atsevišķi apartamenti un to izvietojums ir zināms ierodoties
 • Sniegtā informācija par viesnīcu, viesnīcas pakalpojumu daudzveidība, to grafiks un cenas var tikt mainītas

Viesnīcas apraksta izmaiņu arhīvs

Horvātija - Slovēnija 


Informācija par Horvātiju

 • Platība – 56 594 kv. km
 • Iedzīvotāju skaits – 4,2 mln.
 • Galvaspilsēta – Zagreba
 • Valūta – Horvātijas kuna (Kn)
 • Valoda – horvātu
 • Ticība - pārsvarā kristieši

Informācija par Slovēniju

 • Platība – 20 273 kv. km
 • Iedzīvotāju skaits – 2,07 milj.
 • Galvaspilsēta – Liubliana
 • Valūta – Euro
 • Valoda – Slovēņu; ungāru valoda, itāļu valoda
 • Reliģija - Katoļticība

Vēstures fakti

Horvātija. Mūsdienu Horvātijas teritorija ir bijusi apdzīvota no seniem laikiem – sākot no Akmens laikmeta sākuma.

400.g.p.m.ē. savu koloniju šeit nostiprināja Romas impērija, vēlāk Horvātija nonāca Hāsburgu dinastijas rokās.

Īslaicīgai Horvātijas karalistes pastāvēšanai sekoja savienība ar Ungāriju, vēlāk valsti iekaroja turki.

No 1945.g. līdz 1991.g. Horvātija bija Dienvidslāvijas sastāvā. Horvātijas demokrātiskā Republika tika dibināta 1946.gadā un Horvātijas Sociālistiskā Republika – 1963.gadā.

1991. gadā izstājoties no Dienvidslāvijas sastāva, Horvātija deklarēja savu neatkarību.

1992. gadā Horvātija kļuva par Apvienoto Nāciju Organizācijas locekli.

Slovēnija. 6. gadsimtā slāvi pārcēlās uz reģionu starp Alpiem un Adrijas jūru. Šeit viņi izveidoja valstisku savienību, kuru vadīja karalis Samo.

Slovēņu tautas pirmssākumi meklējami 16. gadsimtā, kad Slovēnijas zemēs aizsākās reformācija, un mācītājs Primožs Trubars sāka rakstīt darbus slovēņu valodā.

Slovēņu nacionālisms izveidojās 18. gadsimtā, un tika izvirzīta ideja par neatkarīgu Slovēniju.

19. gadsimta beigās un 20. Gadsimta sākumā daudzi slovēņi emigrēja uz ASV un citām valstīm.

Beidzoties Otrajam pasaules karam slovēņi palika Dienvidslāvijā.

1991. gadā Slovēnija kļuva par neatkarīgu valsti.


Nacionālā virtuve

Horvātija

 • Pršut – cepta jēra gaļa.
 • Paški sir – plaši izplatīts ir siers, ko no aitas piena gatavo Pagas salā. Lai siers ilgāk uzglabātos svaigs, to mērcē olīveļļā, kas piešķir tam īpašu garšu.
 • Štrukli – rulete ar biezpiena un krējuma pildījumu.
 • Horvātijas sarkanvīni – „Teran“, „Merlot“, „Kabernet“, „Opoplo“, „Plavac“, „Dingačpostup“
 • Alus - „Tuborg“, „Karlovačko“, „Ožujsko“.

Slovēnija

 • Kranjska klobasa – kūpināta cūkgaļa un speķis.
 • Jota, bujta repa, bograč, mineštra – tradicionāli slovēņu sautējumi.
 • Kraški pršut – vītināts / kūpināts šķiņķis.
 • Žganci – griķu vai kukurūzas miltu ēdiens.
 • Žlikrofi – pelmeņi ar cūkgaļas, sķiņķa, kartupeļu, sīpolu pildījumiem.
 • Štruklji – kviešu vai griķu mīklas rullīši ar dažādiem pildījumiem.
 • Potica – Keksiņi ar pildījumu (valriekstiem, medu, utt.).
 • Prekmurska gibanica – kārtainās mīklas pīrāgs ar ābolu, valriekstu, biezpiena un magoņu sēklu pildījumu.

Viesnīcas specifika

Horvātija

Viesnīcu kategorijas Horvātijā apzīmē ar zvaigznēm. Valstī ir populāri kempingi un privātie apartamenti. Ne visās viesnīcās ir pieejami atvērtie vai iekšējie baseini un ne visās istabās ir gaisa kondiconieri. Horvātijā nav lielu viesnīcu kompleksu ar plašām teritorijām, tāpat nav daudz viesnīcu, kas strādātu pēc sistēmas „viss iekļauts”. Lielākajai daļai viesnīcu izteiciens „logi uz jūras pusi” nenozīmē skatu uz jūru, bet tikai istabas izvietojuma raksturojumu. Šādā gadījumā tūristi ne vienmēr aiz loga varēs vērot jūru: to var aizklāt citas ēkas vai augi. Liela daļa zemo kategoriju viesnīcu nav jaunas, tām ir pieticīgs iekārtojums un ēkas interjers, bet tās vienmēr ir tīras un sakoptas ar viesmīlīgu apkalpošanu.

Slovėnija

Daudzveidīgā Slovēnijas ainava ļauj valstī attīstīt dažāda veida tūrismu, un infrastruktūru, kas ir pielāgota apstākļiem un vajadzībām. Kalnu apgabalos strauji pieaug augstas klases slēpošanas kūrortu skaits. Tiek attīsti moderni parki, kas piedāvā – dabiskos ūdens avotus, kalnu fermu apmetnes un lauku tūrismu. Visattīstītākā tūrisma infrastruktūra atrodas Slovēnijas piekrastē. Tradicionāli lielākā daļa ārvalstu tūristu Slovēnijā ir itāļi, austrieši un vācieši, savukārt paši slovēņi lielāko daļu savu brīvdienu pavada Adrijas jūras piekrastē. 20. gadsimta sākumā piekrastes pilsētas tika attīstītas kā kūrorti. Savukārt, 20. gadsimta otrajā pusē strauji pieauga tūrisma attīstība, tādējādi uzbūvējot pirmo debesskrāpja viesnīcu un atverot pirmo kazino. Pēdējo gadu laikā ir palielinājies četrzvaigžņu un piecu zvaigžņu viesnīcu skaits, kā arī to pakalpojumu kvalitāte turpina uzlaboties. Jūras apkārtnē viesnīcas bieži tiek pielāgotas konferencēm un citiem pasākumiem. Šādas viesnīcas parasti ir mazas un tām reti kad ir pieejams peldbaseins, taču ir pieejama jūra vai nu pie viesnīcas, vai pāris minūšu attālumā.


Noderīga informācija un padomi

Horvātija

Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai 08:00-19:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Veikali. Darba dienās veikali strādā 08:00-20:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).

Transports. Horvātijā ir labi attīstīta sabiedriskā transporta satiksme. Pilsētas sabiedriskajā autobusā biļete un viena kilometra cena braucienam ar taksometru maksā aptuveni 8 kunas.

Aizliegumi. Veikalos saglabājiet visus čekus. Ja finansu policija redzēs, ka neņemat čeku, Jūs variet kļūt par pārdevēja līdzzinātāju, kas vēlas izvairīties no nodokļu samaksas.

Dāvanas. „Paški sir“ – siers no aitas piena, ko gatavo Pagas salā. Šis siers ir līdzvērtīgs jebkuram franču augstākās klases sieram.

Slovēnija

Transports. Slovēnijā ir lieliska sabiedriskā transporta, vietējo autobusu un vilcienu infrastruktūra.

Dāvanas. Medus ir viens no produktiem, ko visbiežāk izvēlas kā dāvanu no Slovēnijas. Taču, populāra dāvana tūristu vidū ir tradicionālais slovēņu vīns.

Deramnauda. Parasti viesmīļiem vai viesnīcu darbiniekiem tiek atstāti 5-10% liela dzeramnauda no rēķina summas (atkarībā no pakalpojuma kvalitātes).


Interesanti zināt

Horvātija

Vasarā Horvātijā notiek ļoti daudz dažādu svētku un festivālu. No 50-tajiem gadiem Dubrovnikā organizē starptautiskās mākslas festivālu „Dubrovniku vasaras spēles”. Pilsētas pilis, laukumi, torņi un parki pārtop teātra skatuvēs.

Plašas ir ūdens izklaides iespējas. Daudzi apgalvo, ka nav labākas vietas par Adrijas jūru, kur nodoties burāšanai. Horvātijā var nomāt sērfinga dēļus, jahtas un kuterus.

Jūra vilina arī zemūdens peldēšanas cienītājus – ūdens caurredzamība sasniedz 56 m. Ūdens Adrijas jūrā ir viens no dzidrākiem pasaulē. Ja jums paveiksiet, jūs ieraudzīsiet nogrimušos kuģus.

Horvātijas kalni ir iemīļota vieta alpīnistu un klinšu kāpēju treniņiem. Īpaši populāras ir Marianas pussalas klintis, Paklenicas nacionālais parks, Samoboras kalni.

Iesakām apmeklēt Plitvices ezeru nacionālo parku, Dubrovniku, Istras pussalu.

Horvātiju uzskata par pasaules nūdisma centru. Iesakām vērīgi sekot norādēm pludmalēs.

Slovēnija

Slovēnijā ir senas biškopības tradīcijas, kuras tiek turētas īpašā godā – apciemojiet lauku saimniecības un iepazīstiet senos amatus.

Slovēnijā ir labi attīstīts veselības tūrisms, popularitāti iemantojušas minerālūdens un termālā ūdens procedūras.

Piekrastes reģionu arhitektūrā un kultūrā ir novērojama spēcīga itāļu ietekme; slovēņu un itāļu valoda ir atzītas par oficiālajām valsts valodām.

Slovēnijā ir senākās vīna darīšanas tradīcijas pasaulē; katrā Slovēnijas reģionā ir sava specifiska virtuve. Postojnas stalaktītu – stalagmītu alu sistēma ar 5 km garo maršrutu ir pasaulē garākā apmeklētājiem pielāgotā alu sistēma.

Opātija

Opātiju (44 km attālumā no Rijekas lidostas un 200 km - no Zagrebas) uzskata par populārāko un modernāko kūrortu Adrijas piekrastes ziemeļu daļā.

Mūsdienās Opātijas piekraste stiepjas 25 km garumā. Kūrorta viesnīcas apmierinās visprasīgāko tūristu vēlmes. Tajās vienlaicīgi var atpūsties ap 8 000 cilvēku. Kūrortā ir daudz bāru, kafejnīcu, tenisa kortu, ir arī jahtu piestātne. Opātijā ir unikāls arhitektūras stils – te saglabājušās daudzas 18.-19. gs. arhitektūras ēkas. Iecienīta vieta piektdienas un sestdienas vakara noslēgumam ir kokteiļu bāri, kuri strādā gandrīz līdz rītam. Vakaros jūtama īpaša atmosfēra – efektīgi izgaismotās klintis un piekraste rada sajūtu, ka senās statujas izpeld no jūras.


Moščenička Draga

Nelielais, klusais, priežu audžu ieskautais zvejnieku ciematiņš atrodas Horvātijas augstākā kalna Učkas - pakājē. Tas piesaista tūristus ar lieliskām, sīkiem oļiem klātām pludmalēm. Restorāni piedāvā nobaudīt jūras veltes, saldējums kafejnīcās priecēs gardēžus. Šī ir lieliska vieta tūristiem – sporta cienītājiem, te iekārtoti tenisa korti, futbola laukumi, ir iespēja nodarboties ar ūdens sportu vai alpīnismu.


Crikvenica

Crikvenica atrodas kontinentā, un, pateicoties maigajam klimatam, šis kūrorts ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem. Neatkārtojama viesnīcu un villu arhitektūra piešķir pilsētai īpašu valdzinājumu tūristu acīs. Astoņu kilometru garā piekrastes zona ir pilna ar neskaitāmām kafejnīcām, bāriem, restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. Sporta cienītāju rīcībā ir jahtas, laivas, ūdens velosipēdi, tenisa korti un zirgu stallis. Atšķirībā no pārējiem kūrortiem, Crikvenicā ir arī smilšu pludmales, kurās gan ir maksas ieeja.


Lovrana

6km no Opātijas atrodas nelielais un klusais Lovranas kūrorts, kas ideāli piemērots mierīgas atpūtas cienītājiem. Viena no vecākajām Istrijas pussalas pilsētām. Vēstures avotos tā ir pieminēta jau VII. gadsimtā, bet XIV. gadsimtā nelielā, mājīgā pilsētiņa kļuva par tūristu centru un tiek pieskaitīta Opātijas Rivjērai.


Selce

Selce ir jaukākais Horvātijas piekrastes kūrorts, kur tūrisms attīstās jau aptuveni 100 gadus. Mazā pilsēta atrodas pie līča, blakus nogāzenam krastam, uz dienvidaustrumiem no Crikvenicas (3km). Šeit jūs varat baudīt atpūtu smilšainās pludmalēs, riteņbraukšanu, skrituļošanu un skriešanu. Kūrortā ir restorāni, osta, tenisa korti. Līcī var nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Selcē var sajust autentisku piekrastes atmosfēru un izbaudīt dažādus tradicionālus festivālus. Kūrorts piesaista ģimenes un aktīva dzīvesveida piekritējus.


Portoroža

Kūrortpilsēta Adrijas jūras piekrastē un viena no galvenajām tūristu vietām Slovēnijā. Vēsturisku iemeslu dēļ pilsēta, kuras nosaukums nozīmē "Rožu osta", ilgu laiku piederēja itāļiem vai itāļi to blīvi apdzīvoja, un mūsdienās tas ir redzams burvīgajā pilsētas arhitektūrā un patīkamajā atmosfērā. Kosmopolītiskajā kūrortā ir labi attīstīta tūrisma un sporta infrastruktūra, šeit ir izveidoti daudzi viesnīcu kompleksi un apartamenti. Portorožā ir vairāki kazino, tā ir plaši pazīstama kā azartspēļu centrs. Pilsētas piekraste ir betonēta un klinšaina, tur var nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem — niršanu, burāšanu, smaiļošanu, sērfošanu un daudziem citiem. Atpūtnieku ērtībām piestātnes centrālajā daļā ir ierīkota plaša smilšu pludmale, tur var noīrēt sauļošanās krēslus un saulessargus, bet viesnīcās piedāvā termālās vannas. Daudzām peldvietām katru gadu tiek piešķirts Zilais karogs.

Portoroža atrodas starp diviem dabas parkiem. Tie, kuri vēlas iepazīt apkārtni, Sečovlje Salina dabas parkā bez maksas var paņemt velosipēdu un braukt uz Sāls muzeju. Gadsimtiem ilgo sāls ieguves tradīciju daudzina Portoroža, kā arī tuvējā Lucija un Sečovlje, bet ar rokām iegūtā sāls tiek izmantota ārstniecisko pakalpojumu sniegšanai.


Izola

Neliels, bet populārs kūrorts Adrijas jūras piekrastē, kura nosaukums “sala” norāda uz to, ka agrāk uz salas tika izveidota zvejnieku pilsētiņa. Mierīgo un autentisko Vidusjūras reģiona pilsētiņu ieskauj vīna dārzi un olīvu birzis. Gadsimtiem ilgā venēciešu valdīšana ir ienesusi itāļu elementus Izolas arhitektūrā, kultūrā un ikdienas dzīvē, par oficiālo valodu šeit it atzīta gan slovēņu, gan itāļu valoda. Atpūtniekus apbur lielā piestātne, šaurās, līkumotās ielas, gleznainā krastmala un pludmales. Izbaudiet slovēņu un itāļu virtuves ēdienus mājīgos restorānos, pavadiet vakarus kafejnīcās un bāros, izklaidējieties, izbaudiet ūdens sporta veidus, ceļojiet — Izola atrodas tikai 7 km attālumā no ostas pilsētas Koperas un apmēram 3 km attālumā no Itālijas pilsētas Triestes.

Slovēnija ir smaragda valsts starp Adriātiku un Alpiem

Vietējie iedzīvotāji saka, ka Slovēnija ir tāda valsts, kuru nepieciešams sajust – dzirdēt tās vēsturi, apskatīt tās ainavas un arhitektūras pieminekļus, nogaršot tradicionālos ēdienus, iepazīt kultūru, draudzīgos un viesmīlīgos ļaudis.

Rādīt vairāk

Brīnišķīgi skaistā, taču teritoriāli nelielā valsts ir apveltīta ar unikālu dabu – tās dziļumos atklājas veselas stalaktītu un stalagmītu alu sistēmas, karstavoti un minerālūdens avoti, plešas auglīgas ielejas, tīri ezeri un upes veldzē pļavas, bezgalīgi meži sedz zemi gluži kā smaragdi, pret debesīm sniedzas majestātiskie Alpi, bet Adrijas jūras krasts ir klāts baltām dabiskām smilšu pludmalēm. Slovēnijā ir subtropu klimats - karstas, sausas un saulainas dienas. Slovēnija, kura bieži neienāk prātā kā valsts ar piejūras kūrortiem, patiesībā var lepoties ar dziļām tūrisma tradīcijām un teicami attīstītu infrastruktūru, kā arī var ļoti pārsteigt ne vienu vien atpūtnieku.

Rādīt mazāk


APSKATES VIETAS

Šeit ir daži ieteikumi par to, ko apmeklēt Rijeka


Triglava nacionālais parks (Slovēnija)

Triglava nacionālais parks ir dabisks nacionālais parks Slovēnijā, Alpu kalnos. Šajā parkā valda pats augstākais kalns visā valstī - Triglavs (2864 m). Uzbraucot kalnā ar pacēlāju, var baudīt elpu aizraujošus skatus uz ieleju, kalniem un Bohinas ezeru, pastaigāties pa kalnu taciņām, nopeldēties Bohinas ezerā.


Bledas ezers (Slovēnija)

Bledas ezers ir pārsteidzoši skaists, tā viducī ir vienīgā dabiskā Slovēnijas sala. Pie ezera klintī slejas senā Bledas pils, un visapkārt ir pasakaini kalni.


Postojnas ala (Slovēnija)

Slovēnija ir plaši pazīstama ar savām noslēpumainajām Postojnas stalaktītu un stalagmītu alām, kas ir vienas no garākajām pasaulē. Alā iebūvēts dzelzceļš, tādēļ ar pazemes pasauli var iepazīties braucot vilcienā. Šajās salās mīt Slovēnijas simbols “cilvēkveidīgā zivtiņa”, akla ķirzaka ar piecām ķepām, kas ir īsts salamandras radinieks un kuru slovēņi ļoti sargā.


Nacionālais parks “Plitvices ezeri” (Horvātija)

Nacionālais parks “Plitvices ezeri” ir viens no slavenākajiem un visbiežāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Horvātijā, kas atrodas no jūras tālāk esošā Lika reģionā. Šeit dažādā augstumā virs jūras līmeņa atrodas sešpadsmit karsta izcelsmes ezeri, caur kuriem plūstot, Koranas upe veido tūkstošiem dažādu kaskāžu un ūdenskritumu. Pastaigājoties pa tūristiem pielāgotiem celiņiem, apņem tāda sajūta kā pašā paradīzē.


Pulas amfiteātris (Horvātija)

Pulas amfiteātris ir Romas varenību atspoguļojošs amfiteātris, kurā notika gladiatoru cīņas un pat inscenētas ūdens (jūras) kaujas. Ēkā, kurā reiz varēja ietilpināt 23 000 skatītāju, mūsdienās notiek mūzikas grupu un operdziedātāju koncerti.


Brijuni arhipelāgs (Horvātija)

Šis nacionālais parks, kas sastāv no 40 salām, ilgus gadus atradās zem Romas ietekmes, tajā laikā šeit tika uzbūvēts milzīgs templis un citas romiešu būves. Šeit ir Dienvidslāvijas prezidenta maršala Tito bijusī rezidence, uz kuru no Āfrikas tika atvesti dažādi dzīvnieki un augi.

Ekskursijas

Legūstiet neaizmirstamu pieredzi no brīvdienām.


Plitvices ezeri

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija ar autobusu uz vienu no pasaules dabas brīnumiem - Plitvices ezeru Nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Tie ir 16 brīnumaini lieli un mazi ezeri, kuri savstarpēji savienoti ar ūdenskritumiem un kaskādēm. Aktīva pastaiga pa parku (apm. 5 km.) pa īpaši izveidotām takām, kas vijas cauri parka teritorijai.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi.


Postojnas alas & Predjamas pils

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Pusdienas ekskursija uz kaimiņos esošo Slovēniju. Tur Jūs apmeklēsiet vienu no pasaules brīnumainiem dabas veidojumiem – Postojnas alu, kuras garums ir apm. 21 km. To pirms miljons gadiem izveidojusi Pivkas upe. Gaisa temperatūra alā ir +9‘C!!! Pastaigājoties cauri daudzajām alām (apm. 90 min), Jūs varēsiet vērot iespaidīgos akmens un ūdens veidojumus. Pēc tam dosieties pastaigā uz Predjamas pili, kur iespējams apmeklēt Slovēnijas Robina Huda muzeju.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, ērti apavi, pase, siltas drēbes.


Venēcija

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Vienas dienas ekskursija uz vienu no pasaules skaistākajām pilsētām - Venēciju, kas celta uz 118 mazām saliņām. Braucienā ar laivu Jūs nonāksiet skaistajā Venēcijā, kur pavadīsiet aptuveni 6 stundas. Šajā laikā būs iespēja apskatīt slaveno venēciešu arhitektu šedevrus - Sv. Marka baziliku un citas ievērojamas vietas. Tāpat būs iespēja brīvajā laikā pavizināties ar gondolu, pusdienot, iegādāties suvenīrus.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.


Krk sala

 • 1/2 dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija uz pašu lielāko Horvātijas salu Adrijas jūrā, kas slavena ar savu skaisto dabu. Sākumā brauksiet uz salas lielāko pilsētu Krk, kur iepazīsieties ar pilsētas vēsturi, būs iespējams apskatīt slaveno Jurandvor katedrāli. Pēc tam paredzēts brīvais laiks, kur iespējams apmeklēt vieno no skaistākajām Horvātijas pludmalēm – Baška. Ja vēlas ir iespējams arī nopeldēties. Savukārt, pēc patīkamas peldes apmeklēsim Vrbnik pilsētu, kas ir slavena ar savu balto vīnu Žlahtina, un tur būs iespēja arī šo vīnu nodegustēt.

Līdzi jāņem: fotoaparāts, dvielis, peldkostīms.


Istras pussala

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Ekskursija cauri Istras pussalai ar burvīgām dabas ainavām un tās ciematiem. Pirmā pietura būs Pulas pilsētā, kurā apskatīsiet labi saglabājušos romiešu amfiteātri, vienu no slavenākajām antīkajām celtnēm pasaulē. Pēc Pulas apmeklējuma brauksiet pusdienot Roviņjas pilsētā, kura tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Adrijas jūras piekrastē. Rovjinas pilsētā būs paredzēta pilsētas apskate, kur iespējams redzēt apbrīnojami skaisto Euphemijas baziliku, un citus apskates objektus.

Līdzi jāņem: ūdens, fotoaparāts, cepure, ērti apavi, sauļošanās krēms.


Zivju pikniks

 • vienas dienas
 • atpūtas ekskursija

Lieliska iespēja dienu pavadīt sauļojoties, peldoties un vienkārši atpūšoties uz kuģīša Adrijas jūrā. Pilnas dienas brauciens ar kuģīti gar Istras piekrasti. Uz kuģīša klāja viesiem tiks pasniegtas pusdienas un dzērieni.

Līdzi jāņem: cepure, saulesbrilles, peldēšanās piederumi, dvielis, sauļošanās krēms.


Istrijas - Kvarner brauciens ar Hop on - Hop off autobusu

 • vienas dienas
 • apskates ekskursija

Vienas dienas apskates ekskursija kuras laikā iespējams apskatīt Istrijas un Kvarner reģionus, apmeklējot tādas vietas kā, Brijuni nacionālo parku, Opātiju, Rijeku un citas pilsētas kā arī apskates objektus. Lieliski ir tas, ka izmantojot Hop on – Hop off autobusus katrā apskates vietā ir iespējams pavadīt brīvo laiku cik vien vēlas un pēc tam doties tālāk uz sev vēlamo apskates vietu.

Līdzi jāņem: ūdens, fotoaparāts, cepure, saules aizsargkrēms, saulesbrilles.


Aktuālo ekskursiju sarakstu Jūs uzzināsiet info tikšanās laikā ar NOVATOURS pārstāvi.

Atsauksmes