Taizeme ir kā brīnumaina karaļvalsts, kurā var redzēt budistu tempļus, eksotisku dabu un neatkārtojami skaistas salas. Taizemi raksturo ne tikai unikālā kultūra, ko apliecina tās gardā virtuve un masāžas, bet arī modernā galvaspilsēta un draudzīgie cilvēki, kas tai piešķīruši „smaidu zemes” slavu.
Rādīt vairāk
Taizeme, kas ir vienīgā Ziemeļaustrumu Āzijas zeme, ko nekad nav kolonizējušas Eiropas varas, ir konstitucionāla monarhija, un tās pašreizējā valsts galva ir karalis Pūmipons Adujādets. Vienotā Taizemes Karaliste pastāv kopš četrpadsmitā gadsimta vidus; līdz pat 1939. gadam, kad tā tika oficiāli pasludināta par Taizemes Karalisti, valsts bija pazīstama kā Siāma.
Taizeme var lepoties ar dabas resursu bagātību, tajā ir gan daudzveidīga augu un dzīvnieku valsts, gan unikālas dabas zonas. Valstī ir vairāk nekā simts nacionālo parku, tostarp vairāk nekā divdesmit jūras parki, kuros ir unikāli apskates objekti, lieliskas laika pavadīšanas iespējas un iespēja apskatīt Taizemes dzīvnieku sugas. Taizemē tūristiem ir iespēja doties pārgājienos, uzņemt skaistas fotogrāfijas, novērot putnus, nakšņot teltīs, ienirt ūdeņos vai tuvumā aplūkot eksotiskus dzīvniekus.
Visā pasaulē iecienītā Taizemes virtuve raksturo tās kultūru, kas ir dāsna, silta, uzmundrinoša un nomierinoša. Ikvienam Taizemes tradicionālajam ēdienam pamatā ir svaigas vietējās sastāvdaļas – pikantā citronzāle, asie čili pipari un sātīgās jūras veltes. Ēdieniem pamatā ir četras garšas: asa, salda, sāļa un skāba. Virtuves daudzveidību apliecina Bangkokas makaronu ēstuves, Puketas jūras velšu paviljoni un Birmas tirgus stendi Maihongsonas provincē. Ir iespēja arī apmeklēt Taizemes pavārmākslas meistarklases, kuras atklāj, ka šķietami sarežģītie ēdieni ir viegli pagatavojami, kā arī to, ka dabūt kārotās sastāvdaļas tirgū nav nemaz tik viegli.
Šī budisma nācijai raksturīgā stiprā ticība garīgajiem spēkiem ir manāma it visur – gan pilsētās, gan lauku reģionos grezni tempļi un zelta Budas statujas sastopamas gandrīz vai ik uz stūra.
Dodoties uz Taizemes pludmali vai kādu no daudzajām šīs zemes salām, tūristiem ir iespēja atpūsties, apskatīt eksotiskos jūras augus un dzīvniekus vai pat iemācīties nirt ar akvalangu. Taizemē it visur – gan pludmalēs, gan salās, gan nacionālajos parkos – sastopama unikāla augu un dzīvnieku valsts, kā arī apskatāmas daudzveidīgas dabas zonas – mērenās joslas meži, kalni ziemeļos, līdzenumi valsts centrālajā daļā, savannas ziemeļaustrumos un mangrovju meži dienvidu krastos. Tur sastopami ne tikai tādi dzīvnieki kā ziloņi un pērtiķi, bet arī lāči un vaļhaizivis – lielākās zivis pasaulē.
Taizemes klimats pamatā ir karsts un mitrs, jo tā atrodas tropu zonā. Būtībā šai zemē var izšķirt trīs sezonas: „karstā”, lietainā un „aukstā” sezona, kaut gan, pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam, tūristi var atrast vietu ar sev tīkamiem laikapstākļiem visu gadu.
Ziemeļu piekrastes reģionā ir tikai divas sezonas – aukstā un sausā sezona. Par laimi, Taizemes divos krastos lietainās sezonas ir atšķirīgos laika periodos, tādēļ ceļotāji, kas ieplānojuši saulainas brīvdienas pludmalē, to var atrast visu gadu.
Ūdens temperatūra šai zemē sasniedz 29 – 31 Celsija grādus ap aprīļa 20. datumu, bet visaukstākais ūdens ir ap 10. oktobri – 27 – 29 Celsija grādi. Tā kā ūdens Taizemē saglabājas silts vienmēr, tajā var peldēties visu gadu.
Rādīt mazāk
Šeit ir daži ieteikumi par to, ko apmeklēt Phuketā.